Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biriktirdiği 85 Lirasını Beşiktaş'ın Stadı İçin Gönderen Minik Muhammet'in İç Isıtan Öyküsü

 > 
888PAYLAŞIM

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın bir an önce bitirilmesi, siyah beyaz renklere gönül veren herkesin öncelikli dileği.

Bir yandan maddi sıkıntılar, bir yandan bürokratik kararlar nedeniyle uzadıkça uzadı Beşiktaşlıların Şeref Bey’i.

Bürokrasi konusunda pek bir şey yapamasak da, maddi anlamda Beşiktaş’a daha çok destek olmaya çalışıyor tüm Beşiktaşlılar.

Senelerdir takımın dediği FEDA’yı, taraftar olarak bizler de diyoruz uzun zamandır.

FEDA muhabbeti başladıktan sonraki belki de en anlamı fedayı, 10 yaşındaki Muhammet yaptı.

Vodafone Arena’nın bir an önce bitirilmesi için harçlıklarını biriktiren Beşiktaşlı minik Muhammet, tüm parasını babası aracılığıyla Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a iletti...

17 Kasım günü, Trakya’da bir ilçeye ziyarette bulunan Fikret Orman, küçük Muhammet’in gönderdiği parayı görünce önce şaşırdı, sonra da duygulandı.

Başta parayı almak istemeyen ve babasından, parayı çocuğa geri vermesini isteyen Orman, ‘’ Başkanım ben aracıyım. Bu para sana da emanet bana da. Oğluma parayı size vereceğime dair söz verdim’’ cümlesinden sonra parayı aldı.

85 lirayı Muhammet adına kulübe yatıran Beşiktaş Başkanı, 10 yaşındaki çocuğun parasını kulüp müzesine yolladı.

Paranın makbuzunu da küçük Muhammet’e iletti. O 85 TL, stadın yapımında taraftarların yaptığı katkıyı simgelemesi için müzeye kaldırıldı.

Daha sonra küçük Muhammet’e ve baba Ahmet Alpak’a ulaşıldı ve konu hakkındaki açıklamaları da, en az bu jest kadar duygu yüklü.

Kuşaklardır Beşiktaşlı olduklarını söyleyen baba Ahmet Alpak, “Oğlum bana sık sık stadımızın neden bitmediğini soruyordu. Ona, ‘Beşiktaş’ta bizim gibi halkın takımı... Bak ben memurum, ayın sonunu nasıl zor getiriyoruz. Beşiktaş’ta bizim gibi biraz maddi sıkıntısı var’ dedim. Ama bu konuşmamızdan sonra onun Beşiktaş için para biriktirdiğini bilmiyordum…’’

Muhammet, stadın bir an önce tamamlanması için 2 senedir para biriktiriyormuş.

2 senelik birikimi olan 85 TL'yi kendi elleriyle Fikret Orman'a vermek istese de, derslerini aksatmaması için bu isteği babası tarafından kabul görmeyen Muhammet'in biraz içi burkulsa da, amaçladığı gibi parasının doğru ellere teslim edilmesi ona yetmiş...

Bir Beşiktaşlı olarak bu güzel yürekli kardeşimize yürekten teşekkür ediyorum.

Senin yüreğin şampiyon Muhammet, Beşiktaş şampiyon olsa ne olur olmasa ne olur…

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
polonyalimendil

Yöneticilerin doğrudan ve dolaylı olarak kulüp üzerinden binlerce doları götürdüğü gibi, kulüplerin dar bütçelerini de çar çur ettikleri bir ülkede tutup da bir memur çocuğu bu adamların açtıklarını kapatmak için 85 lira biriktiriyorsa burada mantalite yanlışı var. Çocuğun düşüncesi saf ve temiz tabi ki ama doğrusu bu değil. Helal olsun demeyin, o stad şimdiye bitmeli o çocuk da o 85 lira ile bilet alıp maç izlemeliydi...

scheisse

Falanca takımlıyım ama, beşiktaşlı değilim ama... gibi ifadelerle başlayan cümlelerin samimiyetsizliği! Şu çocuğu bari örnek alın, hala neyin karşılaştırmasıyla yorum yapıyorsunuz. Takımlarınızı birer ırka çevirmiş gibisiniz. Sanki ırk muhabbeti yapıyorsunuz. Bunun adı takım sevgisi değil. Temiz ve güçlü bir sevgi varsa şu çocuğun içindeki o. Umarım o sevgiyi de böyle kirletmezler.

eknomr

Başka takımı tutuyorum ama yine tebrik ettim kardeşim içindeki insanlık ve sevgi bitmesin hiç. Helal olsun sana 👏👏

selenay-afsar

Fenerbahçe'liyim ama insanın içini ısıtıyor, gözleri doluyor.

onrgly

Beşiktaşlı değilim ama iyi ki varsın muhammet..

Görüş Bildir