Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biraz da Gerçekleri Konuşalım! Dünyanın En Bulaşıcı 15 Yanlış Bilgisi

-

Dünyada yanlış bilinen birçok şey var. İşin kötü yanı, bu yanlış bilgiler insanların bir kısmı tarafından hiç araştırmadan kabul ediliyor. Bazıları o kadar sorgulanamaz hale gelmiş ki, doğrusunu bilen insanlar cahil olarak nitelendirilebiliyor. Dünya'nın en yaygın yanlış inanışlarını sizler için derledik.

İşte Dünyanın En Bulaşıcı 15 Yanlış Bilgisi!

Kaynak: http://www.evrimagaci.org/fotograf/56/69...

15. "Yarasalar kördür"

Sen de kör olma, gerçekleri gör! Yarasalar sadece görmekle kalmaz, çıkarttıkları sesin yankısını kullanarak da yön bulurlar. Bu açıdan muhteşem hayvanlardır.

14. "Köpek balıkları kanser olmaz"

Onlar da kansere yakalanır. Köpek balıklarında özellikle deri kanseri çok sık görülür.

13. "Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülür"

Artık bu hikayeyi anlatmaktan vazgeçin!

(Not: Fotoğrafta yaklaşık olarak Çin Seddi'nin uzaydan nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Unutmayınız ki bu fotoğraf, orjinalinin büyütülmüş halidir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, mesafeyi uzaydan bakmayı düşünecek şekilde büyütebilir ve mitin anlamsızlığını fark edebilirsiniz.)

12. Kara delikler

Aslında 'delik' değil, çok güçlü çekim kuvvetine sahip fazla yoğun nesnelerdir.

11. "Düşürülen bozuk para öldürür"

Bozuk parayı ne kadar yüksekten düşürmüş olursanız olun, ulaşabileceği son hız 50-80 km'dir. ki bu öldürecek kadar hızlı değildir. Ama acıtır.

10. Bekaret Kemeri

Zina önleyici aparatlar değildir. 19. yüzyılda yaşayan aşırı ahlakçı kişiler tarafından 'tehlikeli' mastürbasyonları önlemek için icat edilmiştir.

9. "Boğalar kırmızıdan nefret eder"

Boğalar renk körüdür. Boğa güreşçisinin örtü hareketlerini tehdit olarak algılayıp ona tepki verirler.

8. "Napolyon kısa boyluydu"

Uzuuun kuyruklu bir yalan. 170 cm'lik boyuyla, zamanının ortalama Fransız erkeğinden uzundu.

7. "Siyah kuşak takmış karateci en üst seviyededir"

Siyah kuşak takılabilecek en son kuşaktır. Ancak 1.Dan'dan 10.Dan'a kadar seviyeleri vardır.

6. "Köpekler salya akıtarak terler"

Hayır. Ağızlarından hızlı bir şekilde soluk alıp vererek vücut sıcaklıklarını düzenlerler. Terleme işlemini aslında ayak tabanlarından yaparlar.

5. "Japon balıklarının hafızası 3 saniyedir"

s132.photobucket.com

Hayvanların en zekisi olmasalar da Japon balıkları 3 ay gibi bir hafızayla övünebilirler, bu süre birçok politikacınınkinden daha iyidir.

4. Maçtan önce seks yok!

Seksin spordaki performansı azaltacağına dair bir kanıt yoktur. Testosteron seviyesinin artması nedeniyle sporcular için faydalı bile olabilir.

3. Vikinglerin boynuzlu miğferleri

Senelerdir filmlerde ve çizimlerde Vikingleri hep boynuzlu miğferleriyle görmeye alışmışızdır. Bu, Vikingler hakkındaki yanılgılardan biri. Bu yanılgıya sebep olan şey ise; bir 19. yüzyıl Wagner operasının kostüm tasarımcısı tarafından boynuzlu miğferlerin tasarlanması.

2. "Yutulan sakızın sindirilmesi 7 yıl sürer"

Sakızın çiğnenen kısmı sindirilemez, olduğu gibi vücuttan atılır. Geri kalan (şeker,nişasta gibi) maddeler ise vücut tarafından emilir.

1. "Yağ, makarnanın yapışmasını önler"

Hayır. Ama suyun kabarıp taşmasını engeller.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

teşekkürler )))

ragmon

Hayvanların en zekisi olmasalar da Japon balıkları 3 ay gibi bir hafızayla övünebilirler, bu süre birçok politikacınınkinden daha iyidir. BADCASGHFCasdasfgxasgcqwthefvasjl.bvsdnşKGsdğgmnmklşsfdşlhjxfdphjnsfdbhnsdlşsflşkghsdiglkösdi

szymek

üniversitede kızlar teklif ediyomuş.

hasan-can-orhan

biraz daha kısa olsa cüce olacak, adam hala napolyona kısa değildi diyor.

deadend

1 numara doğru, yağsız kaynattığınız zaman makarnalar birbirine yapışır. Siz kaynatacağınız suya bi çorba kaşığı yağ koyun, dinlemeyin bunları.

Görüş Bildir