Bir Taşla İki Kuş Vurma Hissi Yaratan 10 Şey

Aslında derdimizin taşla kuş incitmek gibi olaylarla alakası yok. Sadece kazanç ve çıkar olarak yaklaşıyoruz bazı
şeylere. İnsan olmanın bazı getirilerinden biri bu yoksa neden biri çıkıp “Bir taşla iki kuş vurdum!” diyerek sevinsin ki? Yani, promosyon önemli oluyor.

1- “Saçlarımı kazıttım çünkü ütü fazla ısınmıştı.” - Ütü

Ütü hem ütü görevi görüyor doğal olarak hem de saçlarınızı düzleştirip, güzel görünmenizi sağlıyor. Her şeyi dümdüz ediyor yani. Başka şeylerde denemeyin, saçta da çok dikkatli olun. Sonra saçlarınız, kafanızdan ütüyle beraber gidebilir.

2- “Fuar fuar gezelim, eşantiyona doyalım!” - Eşantiyonların Tamamı

Bir ürün aldığında, yanında eşantiyonla geliyorsa, direkt olarak ne kadar umursamadığını ve cool bir insan olduğunu yansıtmaya çalışırsın ama içten içe o eşantiyonu çılgınlar gibi incelemek, kullanmak istersin.

3- “Biz birbirimizi üç aylıkken tanıdık.” – En yakın arkadaşla evlenmek!

Günümüz evliliklerinde herhangi bir sempatiklik arıyorsanız ancak iki yakın arkadaşın mutlulukla biten evliliklerinde bunu bulabilirsiniz. Bir taşla iki kuşu bir araya getirmek böyle durumlar da daha da kıymetli oluyor.

4- “Girdim Keloğlan Mağarasına, gür çıkar saçım benim!” – İkisi bir arada şampuanlar

Hem krem hem de şampuan görevi gören bu güzellikler sayesinde vakit kazanıyoruz, saçlarımız ipek gibi oluyor, saçlarımız ipek gibi olurken temizleniyor. Biri bir taşla iki kuş vurmak mı dedi?

5- “Şimdi hayatım, her şeyi ikiyle mi çarpacağız?” – İkiz!

Zaten baba olmak üzere yola koyulan adamın beyni biraz azalıyor. Zamanla kendine geliyor ama korkmayın. Bir de ikiz bebek yoldaysa, “Yangın var!” diye koşabilir sokaklarda. Bir taşla iki kuş mu yoksa başına bir taşla iki ihalenin patlaması mı, bilinmiyor.

6- “Çorapların kuruduysa kaldırır mısın, onlar yüzünden oda ısınmıyor.” – Elektrikli Isıtıcı

Sadece göz göze gelebildikleri yeri ısıtan elektrikli ısıtıcılar, öğrenci evlerinin çamaşır kurutma makinesi olarak da görevlere sahip. Fakat fazla yakınlık iyi değil, aman!

7- “Hoca, görmüyor musun hoca!?” – Kartlı Penaltı

Eğer hakem sizin aleyhinize penaltı veriyorsa, rakibinizi korkuttuğunuz anlamına gelir. Eğer bir de penaltı yapan futbolcuya kart gösteriyorsa, hem penaltı atışı kazanırsınız hem de karşı takım ceza alır.

8- “Ben home office çalışıyorum baba, akşam uyanacağım.” – Freelance İşler

Hem dilediğiniz zaman, dilediğiniz şekilde çalışma özgürlüğü hem de her ay aynı tarihte maaşa kavuşmanın verdiği muhteşem rahatlık. Çok cool değil mi ya?

9- “Hava dolu, hava kıpkırmızı, bu gece kar yağacak!” – Kar Tatili

Hem kar yağıyor, her yer huzura ve oyun alanına dönüşüyor, hem de okullar, işler tatil oluyor. Pardon ama siz hangi taştan, hangi kuştan bahsediyorsunuz? Daha muhteşem bir şey olabilir mi?

10- “Pizzayı yemedim, promasyonu ben yedim!” – Rozetler, puanlar

Hem ayrıcalıklı siparişler veriyorsunuz, hem puan ve rozet kazanıp sonraki siparişlerde indirimler, promosyonlar kazanıyorsunuz. Bir taşla iki kuş vurmanın diğer adı değil mi? 

Çok uzaklarda aramayın, Bolbol her siparişinizde puan kazanmanızı sağlıyor. Puanlar da bedava ziyafetlere yol açıyor!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir