Bir Şey Alırken 10 Kez Düşünün! Eline Geçiren Herkesin Hayatını Mahveden Yüzlerce Yıllık Bir Lanet: Dybbuk Kutusu

4PAYLAŞIM

Aman uzak durmak lazım!

Antikacı Kevin Mannis, dükkanında satabilmek için bir müzayedeye katılıyor.

2001 yılında gerçekleşen bu müzayedede Polonya'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen bir şarap kutusu görüyor.

Havaleh isimli bir kadına ait olan kutuyu almak isteyen Mannis, Havaleh'in torunundan kutuyu satın alıyor.

Torunu Mannis'e kutunun büyükannesinin dikiş odasında yıllardır kilitli durduğunu ve bir Dybbuk Kutusu olduğunu söylese de Mannis onu sadece basit bir şarap kutusu olarak benimsiyor ve satın alıyor.

Mannis, kutuyu dükkanına götürür götürmez depoda paranormal olaylar yaşanıyor. Bunun yanı sıra kutuyu kime satarsa satsın herkes geri getiriyor ya da kapının önüne bırakıp kaçıyor.

Mannis, merak edip içinde ne olduğunu öğrenmek istediğinde kutunun içerisinde iple bağlanmış bir tutam sarı ve kahverengi saç, 1920'den kalma iki kuruş, İbranice "shalom" yazılmış küçük bir heykel, dört ayaklı şamdan, küçük altın bir şarap kadehi ve kuru bir gül tomurcuğu buluyor.

Kutuyu bir türlü satamayan Mannis, onu annesine hediye olarak sunuyor, fakat annesinin bir anda hastalanması ve felç geçirmesi üzerine kutuyu geri alıyor.

Bu sürecin ardından Mannis, rüyalarında sürekli olarak çirkin ve yaşlı bir kadın görmeye başlıyor. Bunun üzerine kutuyu eBay'e koymaya karar veriyor.

Mannis, Dybbuk Kutusu ilanını koyarken, kutu hakkındaki tüm paranormal olayları ve tehlikeleri yazsa da Missouri'de yaşayan iki ev arkadaşı kutuyu eğlence amacıyla satın alıyor.

Gençlerden birisi kutuya gerçekten çok bağlanıyor ve odasından asla çıkmamaya başlıyor. Her geçen gün kilo veriyor ve saçları dökülerek vücudunda döküntüler çıkıyor. Aynı zamanda genç adam yaşadığı her bir detayı açmış olduğu blog sayfasına yazıyor.

Blog sayfasını okuyan bir müze müdürü, kutuyu incelemek istiyor ve gençlerden satın alıyor.

Müze müdürü Jason Haxton, kutuyu sakladığı odasında çok sayıda paranormal olay yaşayınca kutuyu kimsenin bulamayacağı bir yerde saklıyor.

Haxton, kutuyu yıllardır gizli yerde saklamaya devam ederek kutunun lanetinin elden ele dolaşmasını engelliyor.

Siz Dybbuk Kutusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

İblis Bilimci Çift Warren'ların Şeytan Bebek Annabelle Gibi Lanetli Nesneleri Sergilediği Müze: Occult Museum - onedio.com
İblis Bilimci Çift Warren'ların Şeytan Bebek Annabelle Gibi Lanetli Nesneleri Sergilediği Müze: Occult Museum - onedio.com
Sergiledikleri Objeler ile Kanınızın Çekilmesine Sebep Olacak Dünya Çapında 15 Paranormal Müze - onedio.com
Sergiledikleri Objeler ile Kanınızın Çekilmesine Sebep Olacak Dünya Çapında 15 Paranormal Müze - onedio.com
Hayaletler ve Lanetli Yerler Hakkında Tüylerinizi Diken Diken Edecek 16 Vikipedi Sayfası - onedio.com
Hayaletler ve Lanetli Yerler Hakkında Tüylerinizi Diken Diken Edecek 16 Vikipedi Sayfası - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ufukdiyoki

Mecliste baş köşeye koysunlar da lanet neymiş görsünler.

ceronedio

Dybbuk Yahudi mitolojisinde yaşayan bir insanın ruhunu ele geçirmeye çalışan, ölmüş birinin kötü niyetli ruhu demek, şalom (shalom) yazan heykel iyi bir selamı temsil ediyor, şamdan yaşam ateşini temsil eder inanışa göre yaradılışın ikinci günü bir başka rivayete göre sebt (cumartesi) günü iki taşı birbirine sürtmek suretiyle Hz Adem tarafından ateş elde edilmiştir. Şarap neşe sembolüdür, çünkü şarap insanın kalbini neşelendirir şarap kadehi kaşer bir şarabı içen kutsal bir ruhu, tomurcuk gül yeniden doğumu temsil eder. Düşünürsek çok şey çıkabilir kutuyu alan her kişi telkin edilmiş gibi oldukları için bu durumları yaşıyorlar. Kutu lanetli falan değil inanç kötü yönde olduğu için paranormal şeyler yaşanıyor.

Gizli Kullanıcı

Kötü bir ruhtan korunmak için yapılmış olabilir gibi geldi bana. İçindekiler iyiliği ve güzelliği temsil ediyor.

Gizli Kullanıcı

Bi saray var oraya koysak yeterli aslında

msea-bak

Dünyada doğaüstü veya gizemli şeylere inanmak o kadar yaygındır ki aklınız şaşar. bir olay vardı mesela. Bir evin bodrum katında, zeminde insan yüzü süretleri çıkıyordu. evin en küçük oğlu yapıyormuş asitle. Polis araştırıp bulup açıklama yapmasına rağmen halk in, cin, peri diye akın akın gelmeye devam ediyordu.

doctor-what

Bu kutudaki olaylar biraz ekstrem değil mi ama hocam ya? Bence de çoğu doğaüstü inli cinli olay psikolojik ama kutu bi çıt tırsıttı

msea-bak

Onlar öyle dedi diye biz öyle biliyoruz. eskiden öyle çok inanırdım ki bu şeylere aklın şaşar. çölde yürüyen taşlar, sırrı çözüldü. Asansörde bir varlıkla konuşan kız, sırrı çözüldü. Bermuda şeytan üçgeni safsatası, sırrı çözüldü(bakınız youtube/barış özcan). Zaten çoğu görüntüde ya shoplu yada kurmaca.

anamone

Türkiye'ye gönderin, bundan kötüsü olamaz artık zaten. Bir zararı dokunmaz bize.

Görüş Bildir