Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İblis Bilimci Çift Warren'ların Şeytan Bebek Annabelle Gibi Lanetli Nesneleri Sergilediği Müze: Occult Museum

538PAYLAŞIM

Hollywood'un son zamanlarda yaptığı en iyi korku filmleri arasında gösterilen Korku Seansı, Annabelle, Dehşet Sokağı gibi filmlere konu olan gerçek hikayelerin arkasındaki iblis bilimi ve ruhlar üzerinde uzman olan Ed ve Lorraine Warren çiftini hatırlarsınız... Çiftin, o anlatılan hikayeler ve onun gibi yüzlerce hikayeden topladıkları ve lanetli olduğunu düşündükleri çok sayıda objelere ev sahipliği yapan bir müzeleri var: Occult Museum.

Her yıl dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Occult Museum'a biraz yakından bakmak ister misiniz?

Korku Seansı filmini izleyenler Warren çiftini hatırlayacaktır. Paranormal olayları araştıran çift, 50'li yıllardan beri 10 bin civarı vakada çalıştı.

Bir iblisbilimci olan Ed ve medyum eşi Lorraine Warren 50'li yıllarda beri Amerika'da doğaüstü olayları araştıran bir ekipti. 2013 yapımı Korku Seansı filmiyle ünlerine ün katan çift, insanlara ve mekanlara musallat olan kötücül varlıklar gibi paranormal olayları araştırdı ve bu konuda kitaplar yazdı, eğitimler verdi.

Warren çifti, yıllar içerisinde Amityville'deki Ev, Annabelle vakası gibi pek çok dünyaca ünlü olaylarda da yer aldılar.

Merak edenleri bu olaylardan birkaçını derlediğimiz içeriğimize alabiliriz... 👇

Hollywood'a İlham Veren İblis Uzmanı Çiftten 7 Şeytan Çıkarma Vakası - onedio.com
Hollywood'a İlham Veren İblis Uzmanı Çiftten 7 Şeytan Çıkarma Vakası - onedio.com

İblis bilimci ikili, araştırdıkları her vakadan şeytani bir güç tarafından ele geçirildiği düşünülen nesneleri topluyorlardı.

Çünkü bu nesnelerin içerisindeki kötü enerji veya şeytani güç, adı artık her ne ise, şeytan çıkarma ayinleri ile yok olsalar bile hâlâ belli bir enerjiye sahiptiler. Ve asla yeniden ele geçirilmeyeceklerinin garantisi yoktu. O yüzden sahipleriyle kalması sakıncalı olarak görülüyor ve profesyonel ellerde kalmasının daha güvenli olduğu düşünülüyordu.

Yıllar içerisinde o kadar çok sayıda seansa katılmışlardı ki haliyle depolarında yüzlerce bu lanetli nesnelerden birikmişti.

Ülkenin dört bir yanından getirdikleri yüzlerce küçüklü büyüklü obje vardı ellerinde Warren'ların ve tüm bu eşyaları evlerinin altında bulunan bir odada muhafaza ediyorlardı.

Böylece çift, lanetli ve şeytani güce sahip olan bu ilgi çekici nesneleri bir müze çatısı altında halka açmaya karar verdiler. Halkın dikkatini çekecek, her yıl on binlerce ziyaretçi toplayabileceklerinin farkındaydılar.

Zira şöhretleri ülkenin dört bir yanını sarmıştı. Seanslarını ve çalışmalarını 1952 yılında kurdukları New England Paranormal Araştırmalar Topluluğu (N.E.S.P.R.) adını verdikleri bir topluluk üzerinden yönetiyorlardı. Müzeyi de bu topluluğun bir parçası olarak açtılar.

Damatlarıyla birlikte açtıkları bu müzeye Occult Museum adını verdiler. Kelime anlamı olarak esrarengiz, doğaüstü gibi anlamlara gelen ve evlerinin arkasında yer alan Occult Museum'u şu anda Lorraine Warren ile damadı Tony Spera işletiyor.

Ed Warren 2006 yılında vefat ettikten sonra müzeyi Lorraine ve damadı Tony işletmeye devam etti.

Nesnelerin gerçekten lanetli ya da şeytani bir güce sahip olup olmadıkları bir kenara dursun, bu müze aslında Ed ve Lorraine'ın hayatları boyunca içinde bulundukları araştırmaların bir nevi günlüğü.

Ayrıca dünyanın dört bir yanından yüz binlerce ziyaretçi çeken müze paranormal objeler koleksiyonunu bir araya getirmesiyle bilinen ilk ve tek müze.

Bu objeler şeytani vakalarda, büyülerde ve birtakım okült seanslarda kullanılmış ve objelere dokunmak kesinlikle yasak ve tehlikeli olarak görülüyor.

Vampir tabutlarından üzerinde satanist ayinlerin yapıldığı sunaklara kadar envai çeşit figürün ve objenin bulunduğu bu nesneler arasında en meşhur olanı ise kuşkusuz Annabelle bebeği...

Zira üzerine yapılan filmler, spin-off'lar derken Annabelle'in kendine has bir şöhreti oldu diyebiliriz. Bu yapımları izleyenlerin de hatırlayacağı üzere Annabelle bebeğinin ölümlere neden olduğu söyleniyor. Bir ailenin daveti üzerine Warren'ların dahil olduğu Annabelle vakasında şeytan çıkartma ayini uygulanmış olsa da bebeğin hâlâ ürkütücü bir güce sahip olduğu söyleniyor... 😒 Bu nedenle müzede Annabelle, cam bir vitrin içerisinde sergileniyor.

Tabii filmde daha korkunç bir görünüme sahipti Annabelle!

😱

Dünyanın pek çok yerinden bu müzeye yoğun bir ilgi olduğu için Warren'lar kendi websiteleri üzerinden tur videosu da eklemişler.

30 dakikalık bu videoyu kiralayarak müzeyi gezebiliyormuşsunuz. Gidip görmekle eş değer olur mu yahu!

Fakat kötü haber şu ki türünün ilk örneği olarak bilinen bu müze, yakın bir zamanda kapatıldı. Gerekçe olarak ise yeni yapılan bölgesel düzenlemeler olarak gösterildi.

Açıklamaya göre müze aynı yerinde bir daha açılamayacak. Bu sebeple müze için yeni yer arayışları başlamış. Eski mekanı gibi mistik olur mu bilemeyiz tabii...

Yolunuz Amerika'ya düşse bu lanetli bebeğe ev sahipliği yapan ürkütücü müzeyi gezmek ister miydiniz? 👻👹

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_rana

o müze tam olarak nerede bilgisi olan var mı ?

serhat-topkaya1

Hepsinin ruhu geri gelirse İblis bile '' yapmayın ifritlerim yapmayın pislik dabbelerim '' dese bile kurtaramazlar onları..Azrail yokuşunda tecavüze uğrarlar saniye başı

ozge_yilmaz

lanetli yada kötü enerjili olduğu düşünülen objeler neden sergilenir ki?annabelle bebeğini elinde tutuyor bir de...

gulcan-adali

bu eşyaları yok etmeyi denemisler ama sadece eşya yok edilebilir içindeki kötü ruhlar değil ayrıca ellerine almadan önce dua gibi bir şey okuyolar

gulcan-adali

sen galıba eski fotoğrafta ellerinde tutuyolar diye sormuşsun ya bebeği alan kişiler tutuyo yada bu müzenin sahiplerinden biri olan yaşlı kadın tutuyo

gulcan-adali

Amityville evini araştıran halktan Ed ve Lorraine Warren adında iki kız, bebeğin şeytanın yeryüzüyle kurduğu direkt bağlantı olduğuna kanaat getirdiler. İki şeytan çıkarma ayini de işe yaramadı. Şimdi bu oyuncak bebek Warren’in okült müzesinde bir cam muhafaza ardında bulunduruluyor ve hala hareket ediyor ben bunu biyerde okumuştum

rrr

böyle şeyler gerçek olmasa da keşke gerçek olsa, keşke gerçek olsa, hayatımız action olurdu gerçi yobaz kesim de iblis gibi yeterli düzeyde action katıyor hayatımıza ama bu daha gizemli beyaa. yobazlar yerine sorunun iblisler hayaletler falan olduğu bir paralel evrene geçiş yapamıyomuyuz ki. hem action miktarı falan gene aynı olsun bir yanı kaytarmaca yok öyle ama nitelik değişsin.

rrr

bir de şöyle okkalı korku filmi arıyorum yardım edecek olan var mı bilindik şeyleri izledim çoğunlukla, testere tarzı iğrençlikten ziyade daha paranormal tarzda arıyorum.

barbatusos

amityville dehseti gercekmis ona sasirmistim.

Görüş Bildir