Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Nesli Kafası Kırık Büyümek Zorunda Bırakan 15 Muhteşem Milenyum Şarkısı

-
Abone ol

Neden mi yok? Çünkü hepsini severek dinledik,hopladık,zıpladık. Kral TV pop 20 listesinden düşmesin diye smsler attık. Neden mi böyle kafası kırık bir nesil olduk ? Yeniden dinleyin ve cevabını siz verin.

Davut Güloğlu - Katula Katula

Çocuklar Duymasın dizisinin revaçta olduğu yıllardı. Aslına bakarsanız Davut Güloğlu da epey bir revaçtaydı. Bu albümün yeşil kasedi para verip aldığım ilk müzik albümü olabilir. Ortamlarda bir şarkı söyleneceği zaman hemen ortaya gururla atlar light erkek ula ula ula diye avazım çıktığı kadar bağırırdım. E tabi yaşlar 13 14 :)

FARUK K. Azar Azar

Bu şarkıyı ararken bilgisayarım dondu. Muhteşem(!) giriş introsunu çalmak istemediğinden olsa gerek. 5.sınıfa giderken servisçi abimizin vazgeçilmez parçasıydı. O kadar sevmişiz ki Youtube'a Faruk K yazınca ilk olarak hala bu şarkı çıkıyor. Sözü Faruk abimize bırakalım.

Can Kan - Yar Yar

Bu listeye aldığım ender sevmediğim şarkılardan birisi. Ben sevmezdim evet ama neredeyse bir dönem tüm lise öğrencilerinin yolda yürürken ceplerinde çalan şarkı buydu. Ne yazık ki Can Kan başarı çalışmalarına 2015 yılında da devam etmekte...

İsmail YK - Şappur Şuppur

Cankan demişken İsmail YK'ya selam çakmadan tabi ki olmazdı. Bu adam seviliyor arkadaşlar. İster inanın ister inanmayın bu adam en az uzun adam kadar seviliyor. Dinleyici kitleleri de hemen hemen yakın olunca tabisi. Bir diğer servisçi pop ikonlarından.

Dj Akman Son Nefes

BMC'ler bu adamın şarkılarından neler çekti. düşünsenize her sabah Dj Akman eşliğinde okula gidip gelen çocuklar bugün sizce nasıl bir ruh halinde olabilir ki ? Shaggy'nin Türkiye şubesi. sanat anlamında değil, her sene geberme konusunda. hala öldü mü sağ mı, ben bilmiyorum mesela. İnsanlar bugün Türkiye'de rap müziğe öncelik vermiyorsa en büyük sebebi bu adamdır. Allah belanı ver(me)sin Dj akman dünyaya arabesk rapi sevdirdiğin için.

Atilla Taş - Ham Çökelek

Koca koca profesörler oturmuş bu seçim nasıl böyle oldu? diye düşünüyorlar. Yav uzağa gitmeyin ben bu ülkede 2 milyon albüm sattım!  - Atilla TAŞ.

üzerine söyleyecek bir söz bilmiyorum.

Davut Guloglu - Nurcanim

2000'li yılları kasup kavuran Davut abimizden muhteşem bir hit daha. Bugün bu şarkıyla piyasaya biri çıksa muhtemelen Ajdar muamelesi görür. Oysa o zamanlar ne dinlerdik be. En sevdiğim şarkıydı hala ezberimdedir. Artık unutmaya başlasam iyi olacak sanki...

Doğuş - Yemin Ettim Sana

Doğuş gerçekten yakışıklı bir insan ki bence sesi de güzel. Fakat bugün 20li yaşlarda jiletçi kızlar varsa en büyük sebebi bu şarkıdır,net.

Emre Altuğ - Sıcak

Yanlış anlamayın bu şarkı kötü bir şarkı değil. Tarkan'ın göbeği görününce yer yerinden oynamıştı bu ülkede Emre Altuğ'ın sıcak klibi muhtemelen Türkiye seks tarihine yeni bir boyut kazandırmıştır. Klipteki sarışın ablamıza ağzı sulanan fakat ulaşamayan mini apaçilerimiz bugün hala sokaklarda her sarışına seks kokan gözlerle bakmaktadır. Ah be Emre Altuğ hazır değildik ki buna.

Hey Sexi Lady

Türkiye'nin seks haritası demişken konu 50 cent P.I.M.P'e gelmeden en iyisi bunu buraya bırakıp hemen uzaklaşalım.

İsmail YK - Bombabomba.com

Ben buna o zamanlar da yorum yapamamıştım. www.bombabomba.com diye bir site olup girmeye çalışanları duyduğumda yine yorum yapamamıştım. Hala yorum yapamıyorum...

İsmail YK - Allah Belanı Versin

İsmail YK bir maden. Hangisini seçeyim diye sizler için İsmail YK albümleri arasında dolaşırken inanın beynim yandı,kıymetinizi bilin. Bu madenden son olarak bu şarkıyı çıkartıyorum.

Lisenin 1.yılında okulun yurdunda kalıyordum. Oda arkadaşım ayrıldığı kız arkadaşının penceresinin altına gidip sony walkman telefonundan son ses bu şarkıyı açardı. Anlıyor musunuz demek istediğimi? Bir dönemin tüm beddualarına tercüman olan bir parçayı buluşturuyorum sizlerle.

Cankan kıvıra kıvıra

Adamların bir kadınla ilişki yaşama şekli tadına tuzuna bakmak. Umarım kendilerini örnek alanlar azalarak bitmişlerdir.

Salim - Alo

Bu şarkıdan yıllarca kurtulamadık. Galerideki en uzun soluklu şarkı olabilir. Ne kadar sevildiğini yaşayanlar bilir. Okulda işte evde serviste yolda sağda solda her yerde Jale de Jale. Allah belanı ver(me)sin Jale!

BONUS - BU ŞARKI SADECE SEVENLER İÇİN!!!!! Musa feat. Gülşah - Çek Git Bebeğim

xd xd xd diye güldüğümüz, MSN'de insanların birbirini soymaya çalıştığı zamanlardı ve fon müzikte her zaman bu vardı. Dj akman.. Senin de Allah belanı ver(me)sin!.. Bunlar hep senin eserin.

Eğer buraya kadar gelmeyi başardıysanız sorar mısınız kendinize, bu şarkılarla büyüyen bir nesil ne kadar sağlıklı olabilir? Daha Sagoculara Cezacılara girmedik bile! Siz siz olun 2010'ların kıymetını bilin. Amin :) :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir