Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Garip Sanat: Gördüğünüz Zaman Aklınıza Ölümü Getirecek Zombi Çocuklar

-
Abone ol

Çocuk masumluğunu giydirdiği kostümler ve makyajlarla bambaşka bir boyuta taşıyan fotoğrafçı Brittany Bentine ölümden geri dönen çocuklar yaratmış. 

Vice'da karşımıza çıkan bu ilginç içeriği sizler için düzenledik. Bakalım ölümü hatırlatan bu çocuklar için siz ne düşüneceksiniz.

Kaynak: http://www.vice.com/read/photographs-of-...

Fotoğrafçı Brittany Bentine'nin sahip olduğu Locked Ilusion, "Amerikanın İlk Gotikleri / Hamileler, Bebekler, Çocuklar ve Aileler" üzerine özel fotoğraflar çeken bir stüdyo. Kana bulanmış görünüm veren boyalar, hastalıklı koyu renk göz makyajları ile mezardan çıkan zombileri andıran bu çocuklar ise herkesi fazlasıyla ürpertiyor. 

Ölümden geri dönen çocukların gövdelerini kana bulayan Brittany, Facebook hesabında paylaştığı fotoğraflara çok fazla eleştirel yorum almış. "Şeytani, rahatsız edici, hastalıklı" olarak adlandırılan çalışmalarına en kısa ve dikkat çeken yorum ise " Anne babalarını öldüren çocuklar" olmuş.

Ünlü bir Tv kanalının, çalışmalarını saçmalık olarak nitelendirmesine rağmen Brittany çalışmalarını satarak geçiminini sağlamaya devam ediyor. 

Fotoğrafçımız Brittany Bentine verdiği röportajda çalışmalarını ve neden bu tarz projelere yöneldiğinini ayrıntılarıyla açıklamış.

"Öncelikle normal eşyaları boyayarak başladım, hep daha karanlık bir şeyler ortaya çıkartmak istiyordum ve yaptığım iş kendiliğinden büyüdü."

"Kendi çocuklarımı boyamaya başladığımda gerçekten eğleniyorduk. Dürüst olmak gerekirse fotoğrafların bu kadar çabuk fark edileceğini düşünmemiştim, sadece denemeye değerdi."

"Çocukluğumdan beri karanlık şeyler ilgimi çekiyor ve önceki çalışmalarım da bu konsepte dayanıyor. Fakat hiçbiri bu kadar karanlık ve dehşet dolu değildi, çocuklarla bunu başardım."

"7 yıldır fotoğraf çekiyorum ve son 3 yıldır da karanlık fotoğraflarla ilgileniyorum. Şimdilik fotoğraf çekmek benim için gerçek bir meslek."

"Müşterilerim basit fikirlerle bana geliyorlar, bu fikirleri geliştirerek çocukları boyuyor ve giydiriyorum. Tam bir fikirle gelen müşterilerim de oluyor fakat hemen hemen her müşterime özel, farklı şeyler hazırlamaya çalışıyorum."

"Fotoğraflarıma müdahile etmemeye özen gösteriyorum. Sadece çocuklarda lens kullanmak istemediğim için zombi çocuk fotoğraflarının gözlerine müdahile ediyorum."

"Kan efekti için ise özel bir jel kullanmayı tercih ediyorum. Çok daha gerçekçi duruyor ve çabuk çıkabiliyor."

"Fotoğraflarıma eleştirel yorumlar geleceğini biliyordum, bu yüzden kötü yorumlara şaşırdığım söylenemez."

"Eğlence sektöründe uzun zamandır zombi çocuklar var, bu yeni bir akım değil. Çocuk karakterle çalışan bir çok Hollywood filmi var."

"İnsanların farklı beğenileri vardır. Kimisi manzara fotoğraflarını sever, kimisi sevmez. Beğeniler bu kadar değişebiliyorken çalışmalarıma fazla eleştirel bakıldığını düşünüyorum."

"Bu çocuklar psikolojilerini bozacak şekilde şiddete maruz kalmıyor, üstelik birlikte çok eğleniyoruz."

"Bazen gelen aileler, çocuklarının bu çalışma için uygun olup olmadıkları veya utangaç bir mizaca sahip olmalarından dolayı endişelerini dile getiriyorlar. Bu nedenle çalışmaya başlamadan çocuklarla sohbet ediyoruz ve çekimlerden etkilenecek çocuklarla çalışmamaya özen gösteriyorum."

"Çocuk mankenlerden biri çekimlerden önce çok gergin ve heyecanlıydı. Fotoğrafını gördükten sonra ise yüzünde gururlanmış bir ifade vardı çünkü bunun sadece bir illüzyon olduğunun farkındaydı."

"Cadılar Bayramı'nda müşterilerimin artacağı düşünülse de tüm yılı kapsayan bir müşteri ağım var."

"Bazı aileler korku filmi senaryosundan fırlamış bu anları gelenekselleştirmek istiyor, veya kimisi evini 'ölümü hatırlatan' karanlık konsepti ile dekore etmek istiyor."

"Peri masallarındaki kötü karakterlerin ön plana çıktığı vizyon filmleri bu talebi etkilemiş olabilir. Yazılan hikayelerin her iki tarafı da hayal ürünü fakat insanlar karanlık tarafı desteklemekten utanıyor."

"Farkında olmayı reddettiğimiz şey, hepimiz birbirimizden farklıyız ve beğenilerimiz kime göre doğru, kime göre yanlış?"

"Çalışmalarımı ve beni hakaret boyutunda eleştiren insanlar olabiliyor. Sanat öznel bir kavramken, kimse kendisi veya ailesi için ağır eleştirileri hak etmez. Bu durumları maalesef görmezden geliyorum."

"Sanatıma devam ederken çalışmalarımı hala beğenmeyen insanlar olacaktır, beğenileri farklıdır ve buna saygı duyarım."

"Sanatımı beğenen insanlar ise yaptığım işe kendi karakterlerini katarak destek oluyorlar. Onlar için ne söylesem az."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-kucukkagnici-uyandiran

Zombi gerçek değildir o 1 2.ise onlar çoçuk değil mankenler.

ganime-elif-yavuz

Ve cocuklar kendini vampir sanmisti

wanderlusthuman

çok yaratıcı

hippopotalamus

Bence çocuklar ne olursa olsun kullanılmamalı..

cemre-ece1

bu kadar eleştirel bakılmasının sebebi mankenlerin çocuk olması. kendilerini aynada bu şekilde görmekten nasıl etkilendiğini bilemezsiniz. fotoğraflar gerçekten güzel ama ben yanlış bi iş olarak bakıyorum

Görüş Bildir