Bir Dayanışma Hikâyesi: Varto'nun Gururu Düşler Orkestrası'na Türkiye'nin Her Yerinden Destek Yağdı

 > 
488PAYLAŞIM

İmkansızlıklar onların müzik aşkına engel olamadı. Muş'un Varto ilçesinde, tenekelerle ritm tutan çocuklar, şimdi Türkiye'nin dört bir yanından destek alan bir orkestranın üyeleri. Hamurpet Ortaokulu Orkestrası; İstanbul'daki Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali'ne davet edildi.

AA'da yer alan habere göre, ilçeye bağlı Hamurpet Ortaokulu'na 3 yıl önce atanan İzmirli Müzik Öğretmeni Aslı Tanrıkulu'nun hayırseverlerden temin ettiği enstrümanlarla kurduğu 'Düşler Orkestrası', Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali'ne davet edildi.

Orkestraki öğrencilerin maddi imkansızlıklar nedeniyle festivale katılamayacaklarının gündeme gelmesinin ardından tüm Türkiye'den öğrencilere destek mesajları geldi.

Birçok hayırsever vatandaş, siyasetçi, dernek, sanatçı ve belediye başkanı destek oldu...

Müzik Öğretmeni Tanrıkulu ile irtibata geçen birçok hayırsever vatandaş, siyasetçi, dernek, sanatçı ve belediye başkanı, öğrencilerin festivale katılması için gereken desteği vermeye hazır olduklarını iletti.

Varto Belediyesi tüm masrafları üstlendi

Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin, yaptığı açıklamada, "Varto Belediyesi olarak 40 öğrencimizi Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali'ne, oradan da Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Belediye olarak öğrencilerimizin tüm masraflarını üstleniyoruz." dedi.

Müzik öğretmeni Aslı Tanrıkulu da orkestrayla ilgili haberlerin ardından, Türkiye'nin her yerinden tebrik telefonları aldığını söyledi.

Tanrıkulu: 'Bizim daha İstanbul'a gideceğimiz kesin değilken bile çocuklar çantalarını hazırlamışlardı. Ben gidemezsek diye çok üzülüyordum. Sesimizi duyan ve bize destek veren herkese teşekkür ederim.'

Biz de bu yetenekli arkadaşlarımızı azimlerinden dolayı takdir ediyor, İstanbul'daki sahneleyecekleri gösteride başarılar diliyoruz 👏

Sosyal medyadan yorumlar...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir