Görüş Bildir

etiket Bir Azim Hikâyesi: 67 Yaşında Tıp Fakültesinden Mezun Oluyor

Haberler
> Bir Azim Hikâyesi: 67 Yaşında Tıp Fakültesinden Mezun Oluyor

Samsun'da 46 yıldır eczacılık yapan, daha önce iki fakülte ve bir yüksekokul bitiren 67 yaşındaki Gönül Berker, şimdi de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmeye hazırlanıyor.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden 1971 yılında mezun olduktan sonra Samsun'da eczane açarak çalışmaya başladığını anlatan Berker, 'İdealist bir eczacı olarak mesleğimi yapıyordum. Evlendim iki çocuğum oldu. 21 yıl sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde eğitime başlayarak 1996 yılında mezun oldum. Ardından OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü'nü tamamladım. Okullar bitince sıkıldım ve tekrar üniversite okumak istedim. Gençlik yıllarımdaki hayalim olan doktorluk mesleği için girdiğim tıp fakültesini 6 yıl önce kazandım ve mezun oluyorum' dedi.

Fakültede torunu yaşındaki öğrencilerle birlikte okumaktan oldukça mutlu olduğunu belirten Berker, bu durumun kendisini genç hissettirdiğini söyledi.

Fakültede torunu yaşındaki öğrencilerle birlikte okumaktan oldukça mutlu olduğunu belirten Berker, bu durumun kendisini genç hissettirdiğini söyledi.

"Okulunu hiç uzatmadan bitirmesi bizi çok etkiledi"

"Okulunu hiç uzatmadan bitirmesi bizi çok etkiledi"

OMÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Elif Alapala da Gönül Berker ile 6 yıldır birlikte eğitim aldıklarını anlatarak, ''İlk gördüğümüzde dersimize girecek hocamız sandık. Daha sonra tanıştığımızda çok sevdik. 'Ben onun yaşında olsam gider mavi tura çıkar gezerdim, niye tıp fakültesinde sürünüyor?' diye düşünmüştüm. Ama o burada olmaktan çok mutlu. Bizden daha fazla enerjik ve daha fazla çalışıyor. Gerçekten bir mavi tura çıksa bu kadar keyif almaz ve mutlu olmazdı. Hiçbir bütünlemeye ve uzatmaya kalmadan 6 yılda fakülteyi bitirmesi bizi çok etkiledi.'' diye konuştu.

Gönül Berker'in başarısı Ekşi Sözlük'te de gündem...

Gönül Berker'in başarısı Ekşi Sözlük'te de gündem...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
803
262
60
29
25
25
16
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
YB Yavuz

Gençlerin önünü kapatıyor bla bla diye gevezelik etmeyin. Çalışmış hakkıyla mezun oluyor. Kendi yapamadığınızı başkasında görünce kudurup durmayın.

Ömer

ondokuz mayıs üniversitesinde aynı bölümü kadınla aynı sınava girip kadından bir puan altında alıp aynı tercihte edip. bunun kazanıp senin kaybettiğini öğren... Devamını Gör

hiçkimse

bence de tebrik edilmeli ama büyük ihtimal gitsin evde otursun gibi ne dedikodular dönüyordur.Ben 23 yaşında geç de olsa gideyim derdindeyim ve aynı duyumlar... Devamını Gör

deli-sabit

O yaştaki kadınların ıhlaya ıhlaya zar zor yürümesine, günlerde kısır yiyip dedikodu yapıp kilo almasına, ellerinde ilaç poşetiyle yaşamasına alışık olan biz... Devamını Gör