Bilim İnsanları Açıkladı: 'Şakalaşan Çiftler Güçlü İlişkilere Sahip Oluyor'

-
Abone ol

Kabul edin, çoğumuz mükemmel eşimizi aramaktayız. Fakat kimse mükemmel eşimizi ideal yapanın ne olduğunu bilmiyor. Neyse ki bilim, bu durumu bizler için biraz daha kolaylaştırıyor. Araştırmacılar hangi özelliklerin ilişkiyi zamanın zorluklarına karşı durabilecek hale getirdiğini keşfetti ve bu kesinlikle dikkate alınası bir şey!

Kaynak: http://news.ku.edu/2017/02/08/relationsh...

Araştırmacılar birbiriyle şakalaşan çiftlerin en güçlü ilişkilere sahip olduğunu iddia ediyor.

15,000 kişi üzerinde 30 yıl gibi uzun bir süre boyunca gerçekleştirilen 39 araştırma sonucunda bu sonuca ulaşılmış. Fakat hatırlamanız gereken iki şey var ve unutmanız durumunda ilişkinizde anlaşmazlıklar doğabilir.

Espri anlayışı çeşitli durumlarda yararlı olabilir, ilişkiler söz konusu olduğunda da durum çok farklı değildir.

Fakat en önemli olan şey ikinizi de güldürecek bir tür espri anlayışı bulmaktır. Araştırmacılardan Hall, espri anlayışının çok geniş bir konsept olduğunun altını çiziyor. Partnerinizle aynı espri anlayışını paylaşıyorsanız, bu durumda ilişkiniz siz güldükçe güçlenecektir.

Espri anlayışının ilişkilere hayat vermesi, kahkahalara ilham olması ve sorunları çözmesi gerekir.

Fakat kimi zaman insanlar işi, partnerlerini iğneleyici kaba şakalar yaparak, bunu tekrarlayarak ya da dalga geçerek çok ileri götürebilirler. Bu yüzden Hall "Agresif bir espri anlayışına sahip olmak ilişki için kötü bir işarettir." diyor.

Siz bu araştırma hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lol-hiphop

iyi bir ilişki için gerekenlerle ilgili tüm içeriklerinizi bin defa okudum onedio. Şu anda ilişki gurusuyum ama bilin bakalım ne eksik?

doctor-what

boşver her diyetisyen de fit değil zaten (absurd züğürt tesellisi jdjfjfjf)

Görüş Bildir