Bildiriyi İmzalayan Akademisyenlerden Meral Camcı Tutuklandı

 > 
66PAYLAŞIM

"Barış için Akademisyenler İnisiyatifi" tarafından hazırlanan "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, savcılık sorgusunun ardından, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Camcı sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, bugün Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri eşliğinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılarından Hasan Yılmaz tarafından yaklaşık 1,5 saat sorgulanan Camcı, "Terör örgütü propangandası yapmak" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Meral Camcı, Nöbetçi İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nce sorgulandı. Camcı, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Hakkında yakalama kararı bulunan ve yurtdışında olduğu için ifadesine başvurulamayan Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, dün öğle saatlerinde Paris'ten İstanbul'a gelmişti.

Bildiriye imza atan 3 akademisyen 15 Mart'ta tutuklanmıştı

Bildiriye imza atan akademisyenlerden Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy ise 15 Mart'ta tutuklanmıştı.

Bildiriye İmza Atan 3 Akademisyen Tutuklandı... - onedio.com
Bildiriye İmza Atan 3 Akademisyen Tutuklandı... - onedio.com

Tamamlanan soruşturma kapsamında, 3 akademisyen hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

DHA

Akademisyen Meral Camcı'nın tutuklanması sosyal medyanın da en önemli gündem konularından biri haline geldi. #MeralCamcı etiketiyle çok sayıda tweet atılarak TT (Trend Topic) oldu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir