Görüş Bildir
Haberler
Beşir Atalay, AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Oldu

Beşir Atalay, AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Oldu

Fatih UZUN
29.08.2014 - 21:19

Beşir Atalay, tanıtım ve medyadan sorumlu genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü oldu. Hüseyin Çelik ve Salih Kapusuz yeni yönetimde yer almayacak.

Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Ak Parti Genel Merkezi'nde, ilk kez Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantı, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Toplantı sonrası yapılan açıklamada Ak Parti Sözcülüğü ile Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay getirildiği açıklandı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, MKYK sonrası yaptığı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un pazartesi günü yemin edeceğini söyledi. Atalay, Bakanlar Kurulu'nun pazartesi günü saat 10.00'da, grubun ise saat 12.30'da toplanacağını açıkladı.

AK PARTİ'DE 3 DEĞİŞİKLİK OLDU

Ak Parti Sözcülüğü ile Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay getirildi.

Numan Kurtulmuş'un yerine Mehmet Muş, Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcılığı'na getirildi.

Öznur Çalık, Halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

ÇELİK'İN YERİNE ATALAY

Toplantıya ilişkin basın açıklamasına Hüseyin Çelik ile birlikte Beşir Atalay geldi. Hüseyin Çelik görevi Beşir Atalay'a devrettiğini açıkladı. Beşir Atalay, partide yeni bir görevlendirme olduğunu söyledi.

YERİNİ KORUYANLAR

Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Genel Sekreterlik Genel Sekreter Haluk İpek ise yerini korudu.

HÜSEYİN ÇELİK: BENİ YANINDA DANIŞMAN OLARAK İSTEDİ

Beşir Atalay ile birlikte kameralar karşısına çıkan Hüseyin Çelik konuyla ilgili 'Bazı göre değişiklikleri oldu. Ben parti sözcülüğü görevini yürütüyordum. Başbakanımız çağırdı ve görev değişikliği yapmak istediğini söyledi. Bu göreve son olarak Başbakan Yardımcısı olan Beşir Atalay'a devretmemi söyledi. Beni de yanında yakınında danışman olarak arzu ettiğini söyledi.' dedi.

Çelik şunları söyledi: 'Bugün bu görevdesiniz yarın başka görevdesiniz. Partimizin neferi olarak çalışmalara devam edeceğiz. Partimizin millletle olan yolcuğuunda payidar olamsı için elimizden geleni yapacağız.'

ATALAY: BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU

Çelik'ten görevi devralan Beşir Atalay ise şu ifadeleri kullandı: 'Benim içinde sürpriz olan bir görev değişikliği. Daha bugün yeni başbakan yardımcımıza görevimi teslim etmiştim. Burada yeni bir görev değişimi oldu. Bizlerin kardeşliği çok derindir. Hüseyin hocamla kardeşliğimiz çok derindir. Kendisi en yakın danışman konumunda görev yapacak, yine birlikte olacağız. Bu kadar uzun yıllar bu görevi yürüttü. Şimdi ben yürüteceğim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.'

Atalay'ın açıklamalarından satır başları

'İLK BAKANLAR KURULU PAZARTESİ'

Bundan sonra Basın Sözcüsü ve Parti İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak hükümetimiz adına açıklamaları ben yapacağım. Bu MYK’da pazartesi 18.00’de ilk toplantısını yapacak. Şu günlerin şu ayların Türkiye için büyük değişimlere sahne olduğunu biliyoruz. İlk defa halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı göreve başladı. Göreve gelen ve görevden alınan arkadaşlarımızın birbirlerine karşı tutumları Türkiye’de dikkate değer görüntüler. Önümüzdeki hafta yoğun bir hafta olacak. Özellikle pazartesi günü 62. Hükümet 5. Ak Parti Hükümeti ilk bakanlar kurulunu yapacak. Ayrıca yine pazartesi günü 12.30’da Meclis’te grup toplantımız yapılacak. Saat 14.00’te de TBMM Genel Kurul’u toplanacak ve hükümet programı okunacak.

Hükümet programı 1 Eylül’de Meclis’te okunacak, 48 saat sonra program üzerinde görüşme yapılacak ve 6 Eylül’de program üzerinde oylama yapılacak. İlk genel kurulda milletvekili olmayan bakan arkadaşımız Numan Kurtulmuş yemin edecek. 6 Eylül’de güven oylamasından sonra 7, 8, 9 Eylül’de de yarım kalan torba yasa görüşmeleri devam edecek ve Meclis tatile girecek. 1 Ekim’de de Meclis normal açılışını yapacak. Birinci olağanüstü kongremiz iyi düzenlenmiş, oradaki sıcak atmosfer dışında kimsenin şikayetinin olmadığı, oylamaya çok yüksek katılımın olduğu bir kongreydi. MKYK üyelerimiz önemli değerlendirmeler yaptılar. Sizlerle iletişimde tanıtımla ilgili birimimiz bundan sonra da sık bilgilendirmeler içinde olacak. İletişimimiz gayet iyi olacak. Ben her zaman şeffaflığı savundum. Partimizle ilgili verebileceğimiz bilgileri sizlere en kısa şekilde vereceğiz. Sizlerle iyi bir iletişim içinde olacağımıza inanıyorum.”

'PARALEL YAPIYLA İLGİLİ KARARLILIĞIMIZI BİLİYORSUNUZ'

Bizim paralel yapıyla ilgili kararlılığımızı hepiniz biliyorsunuz. O konunun geçmişini en iyi bilenlerden birisiyim ben, eski içişleri bakanı olarak. Benim için bugünkü bu görev sürpriz oldu. Bakanlığı, başbakan yardımcılığını devrederken böyle bir görevi bilmiyordum.”

Haberler

Kaynak: http://www.haberler.com/ak-parti-mkyk...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın