Ben Kedicik Değilim! Adnan Oktar'ın Cemaat Kurbanlarından Ceylan Özgül'ün Tutsak Olarak Yaşadığı 11 Yılın Hikâyesi

405PAYLAŞIM

Yaşamadan bilemiyor ki insan neyin ne olduğunu...

Ceylan Özgül'ü ilk olarak Adnan Oktar'ın kediciklerinden birisi olarak tanıdık, o da yaşayarak öğrenenlerden.

A9TV'de Adnan Oktar'ın sözde cemaatinin müritlerinden biri olarak yayına çıkan Ceylan Özgül, 11 sene boyunca görünenden farklı olarak çok zorlu ve acı günler yaşadı...

Adnan Oktar'ın tutuklanmasını ve sözde cemaatinin çökertilmesini sağlayan isim olmasına rağmen üzerindeki kedicik yaftasından bir türlü kurtulamayan Ceylan Özgül, daha iyi anlaşılmak adına Katarsis X-TRA programına konuk olarak olup bitenleri en ince ayrıntısına kadar Gökhan Çınar'a anlattı.

Ceylan'ın başından geçenleri dinleyince tüylerimiz ürperdi âdeta. İstedik ki herkes duysun, bilsin hikâyesini. Bu yüzden sizlerle paylaşmaya karar verdik...

Küçüklükten itibaren çok iyi yetiştirilerek büyümüş ancak ailesi özellikle de babası, Ceylan'ın kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olması için sorunlarını kendi başına çözmesini istemişti.

Anne, babası birbirine çok âşıktı. Önce ilişkileri sonra çocukları geliyordu onlar için. Aşırı neşeli, pozitif bir o kadarda duygusal annesinin üzülmemek için dertlerden kaçan halleri onu babası gibi mantıklı bir insan olmaya yöneltmişti.

Babası çok küçük yaştan itibaren ödül yöntemiyle Ceylan'a okuması gerekenden misli misli fazla kitap okutmuş ve felsefe, din, siyaset gibi alanlarda sorgulayan bir genç olarak yetişmesini sağlamıştı.

Ailesi 70'li ve 80'li yıllarda ülkede gelişen siyasi durumlardan dolayı hem apolitik davranan hem de inançlarını gizli saklı yaşayan insanlardı. Çocuklarını da bu şekilde yetiştirmek istemişlerdi. Ancak Ceylan merak unsurlarıyla büyüyen ve öğrenme aşkına sahip olduğu için farklı ideolojileri bilmek, tanımak için İstanbul Üniversitesi'ne gitmeyi tercih etmişti.

Sürekli kendini geliştirmek, aynı anda bir çok şey öğrenmek, bilmek isteyen bir genç kız olarak arayışları üniversite yıllarında da devam etti.

Tam bu dönemde Adnan Oktar'ın cemaatinden biriyle tanışıp flört etmeye başlamıştı. Görüştüğü kişi bir süre sonra onu da bu oluşumun içine dahil etmek istemişti. Zamanla Adnan Oktar'la da tanışan Ceylan, cemaatin öğrenim hayatı için sunduğu imkânlar karşısında, bu oluşum hakkında hiçbir şeyi sorgulama ihtiyacı duymamıştı.

Bu konuda cemaate birini kabul etmeden önce birkaç yıl boyunca o kişinin istediği her şeyi ona sağladıklarını, bu dünyanın onun başına gelebilecek en iyi şey olduğuna ikna ettiklerini söylüyor Ceylan.

Zamanı gelince Ceylan'ı da cemaat faaliyetlerine katmaya başladılar. Tabii 2000'lerin başları bu cemaat, tarikat işlerine sıcak bakıldığı bir dönem olduğu için Ceylan da kolaylıkla bu oluşuma inanmıştı. Adnan Oktar'ı Harun Yahya olarak tanımış ve arayışlarına yön verebilecek tecrübede birisi ve idol olarak görmüştü.

Okuldan bir arkadaşıyla ayrı evde yaşadığı için ailesi kızlarının neye bulaştığından, neyin içine girdiğinden hiçbir şekilde haberdar olamadı.

Olan biteni fark ettiklerinde her şey için artık çok geçti. Cemaatle yaşamaya başladıktan sonra geçmişiyle tüm bağı kesildi ve kendi ayaklarının üzerinde durmasına bile olanak vermemişlerdi. Artık oranın bir parçasıydı ve her ihtiyacını onlar karşılıyordu. Ceylan kendisinin dışında cinsel sömürü, ekrana çıkma vaatleri gibi yollarla da getirilen birçok genç kızın varlığından da bahsediyor tabii.

Ailesiyle görüşmesine izin verilmiyordu. Üstelik Ceylan'ın cemaatte kalmasını kabul etmedikleri için onun gözünde düşman konumuna sokuluyorlardı.

Ancak Ceylan sorgulayarak büyüyen bir birey olduğu için bir süre sonra her şeyi fark edip ayrılmayı düşünmeye başlamıştı bile. Bu o kadar kolay olmayacaktı. Uzun yıllar daha onlara boyun eğmek durumunda kaldı. Bu hayatın kendi tercihi olduğu yalanıyla teselli bulmaya, güçlü durmaya çalışıyordu.

Evden çıkmalarına izin verilmediği, dışardan haber alamadığı, çevresinde hep cemaatten kişiler olduğu için bu dönemde çıkmaza girmişti.

Ne yapması gerektiğini bilmediği gibi bir de bu cemaate karşı gelenlerin başına çok kötü şeyler geldiği tehdidiyle karşı karşıyaydı. Hücre sistemi denilen bu oluşumun tam anlamıyla tutsağı olmuştu. Başlarda arayışlarına cevap bulmuş gibi hissetse de sonraları artık Ceylan olmaktan uzaklaştığını fark etmeye başlamıştı.

'Bacı' adı verilen grupta her şey kadınlar tarafından kontrol ediliyor, sayısız evde sayısız kadın bu şekilde tutuluyordu.

'Dragos' adı verilen evdeyse Adnan Oktar, ona en yakın olan erkekler ve en önemli bacılar kalıyordu. Her şey bu evden kontrol ediliyor, diğer evlere tüm emirler buradan gidiyordu. Normal şartlardaysa emirleri bacılar veriyordu. Bacılar "Git anneni kes!" dese bile yapmak zorundalardı.

Ceylan'ın bu 11 yılı baskı, mutsuzluk, hayal kırıklığı ve manipülasyonlarla geçip gitmişti.

2017'de artık her şeyi bitirmek isteyerek hastane bahanesiyle kaçmaya çalıştı. Ne yazık ki yakalanmasıyla beraber gerçek anlamda bir tutsaklık hayatı yaşamaya başladı. Bacılar evinden alınıp sıkı güvenliğe sahip, kameralı ve pencerelerinde demir parmaklıları olan bir eve götürülmüştü.

Bir süre sonra cemaat içerisindeki insanlar korkudan Adnan Oktar'dan ya da bacılardan izin almadan hiçbir şey yapamaz hale geliyorlardı.

Fiziksel ve psikolojik şiddetse had safhadaydı. Öte yandan cinsel istismar da söz konusuydu. Ceylan da tüm bunlara maruz kalarak günlerini geçirmişti. Hatta yüzünü sadece bir kez gördüğü bir adamla evlenmek zorunda bile bırakıldı. A9 TV'ye zırhlı araçlarla götürülüyordu. Adnan Oktar'ın istediği şekilde giydirilip, süsleniyor ve yine o ne derse öyle davranması bekleniyordu.

Ceylan tüm bu olanlar sırasında asla o anın içinde değildi, sürekli kaçmak için planlar kuruyordu.

Her güne kaçabileceğini düşünerek umutla uyanmış, çıkmadık candan ümit kesilmez deyip hayata devam etmişti. Bir keresinde ailesi onu bir şekilde kaçırıp kurtarmış olsa da Ceylan sevdiklerine zarar verilmesinden korkarak kendi ailesi tarafından kaçırıldığı yalanıyla bacılara geri dönmüştü.

Cemaatin içerisindeyken annesi ölse de Ceylan bunu cemaatten kurtulana kadar öğrenememişti.

Oluşumun içerisinden kişilerce de ailesine, "Ceylan cenazeye gelmek istemiyor." denmişti. Kaçtığı günü olan biteni hatırlamak istemeyen Ceylan için babasının arabasına bindiği an "Her şey bitti!" dediği an oldu. 11 yıl boyunca şehirden uzak olduğu için hayata adapte olması zaman alsa da sonunda normal hayata dönebildi.

Sosyal becerilerini ve maddi özgürlüğünü yeniden kazandıktan sonra gerçek aşkı bularak Ümit Kuruca'yla evlendi.

Annesini kaybetmiş olsa da babası ve abisiyle arasını düzelten Ceylan, hâlâ daha tehditler aldığını ama artık hiçbir şeyden korkmadığını dile getirdi.

Ceylan Özgül'ün yaşadıklarını bir de ondan dinleyerek hislerini daha iyi anlayabilirsiniz...

Bu içeriklerimize de göz atabilirsiniz. 🤗👇

MasterChef 2020'de Spekülasyonların Ardı Arkası Kesilmiyor! Prodüksiyondan Birinin Elenenleri İfşa Ettiğiyse Dedikodular Arasında - onedio.com
MasterChef 2020'de Spekülasyonların Ardı Arkası Kesilmiyor! Prodüksiyondan Birinin Elenenleri İfşa Ettiğiyse Dedikodular Arasında - onedio.com

👇

Göz Dolduran Güzelliği Kadar Rolünün Hakkını Vermesini de Bilen Usta Oyuncu: Cansu Dere - onedio.com
Göz Dolduran Güzelliği Kadar Rolünün Hakkını Vermesini de Bilen Usta Oyuncu: Cansu Dere - onedio.com

👇

O Film Yattı Faruk Yattı! Cem Yılmaz'ın Merakla Beklenen İlk Dizi Projesi Erşan Kuneri Netflix'te Yayınlanacak! - onedio.com
O Film Yattı Faruk Yattı! Cem Yılmaz'ın Merakla Beklenen İlk Dizi Projesi Erşan Kuneri Netflix'te Yayınlanacak! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gemar

Daha küçükken siyasi bir hedefim vardı demişsin ceylan hanım tamam siyasi ol göz önünde ol da gidipte Neville baronne gibi Türk halkına düşman bir ingiliz özel ajanla kanka olmana gerek yoktu.Bu kadını oldum olası samimi bulmadım zaten kimsede bulmamış.

threeicedwhiskey

verince iyi vermeyince sie öyle mi :D

cenkg

yav he he...

semih-kurnaz

Her şeyi sorgulayan, olgun bir birey, ailesi tarafından çok iyi yetiştirilmiş biri ama ağzına bal sürdüler diye tarikata girmiş, haliyle bundan faydalanmaya başlayınca hemen tü kaka oldu, bilmiyor muydun o kadar kitap okumuşsun tarikatların lağım çukuru olduğunu.. Hain her yerde haindir aklamaya çalışmanın bir anlamı yok..

soyledim-gitti

Kendi etmiş kendi bulmuş işte. Buna mı üzüleceğiz?

Görüş Bildir