Belediye Başkanı Tartışmalı Albatros Parkı Satışını Savundu: 'Değerli Bir Yer Olmasa Otel Yapar mıyım?'

 > -

Büyükçekmece’de bölge halkının itirazlarına rağmen 30 bin metrekarelik yeşil alana sahip Albatros Parkı satıldı. Büyükçekmece sahilinde yer alan ve çevrecilerin satılmaması için direndiği 30 dönümlük  arazinin satılmasının ardından tepkiler gelmişti.

Büyükçekmece’nin CHP’li belediye başkanı Hasan Akgün de 30 bin metrekarelik yeşil alana sahip Albatros Parkı’nın bölge halkının itirazlarına rağmen satışıyla ilgili konuştu: “Satmasam olmuyordu. Burası değerli bir yer olmasa ben buraya otel, motel yapar mıyım?”

Geçen yıl haziran ayında ortaya çıkan imar haberinin ardından çevreciler durumu protesto etmişti 👇

Albatros Parkı'na Otel, Rezidans ve AVM'nin Önünü Açan İmar Planlarına Onay - onedio.com
Albatros Parkı'na Otel, Rezidans ve AVM'nin Önünü Açan İmar Planlarına Onay - onedio.com

Habertürk’ten Uzay Kesmen’in haberine göre Albatros Parkı, 11 Nisan’daki ihale ile ortak girişim teklifi veren iki şirkete 160 milyon 30 bin liraya satıldı.

Bir belediye yetkilisi: 'Parkı imara açıp sattılar demek doğru değil'

Fotoğraf: Kuzeyormanları.org

Konuyla ilgili açıklama yapan bir belediye yetkilisi, “Bu alana belirtildiği gibi konut ve turizm alanı yapılması planlanıyor. Ancak orası park değil. Aslında bu arazi, Albatros Parkı’nın arka tarafındaki imarlı arazi. İmarı da yeni değil. 1972’den beri bu alan imarlı. Bu anlamda, parkı imara açıp sattılar demek doğru değil. Albatros Parkı denilen alan, o arazinin altındaki sahil şeridi” dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı: 'Burası değerli bir yer olmasa otel yapar mıyım?'

RS FM’den Yavuz Oğhan’a konuşan belediye başkanı Akgün, Oğhan’ın “Satmasanız olmuyor muydu?” sorusunu yanıtladı.

Akgün şöyle konuştu: “Satmasam olmuyordu. Ben belediye başkanıyım halkın önüne çıktığım zaman onlara projelerimi anlatırım, onların arkasında dururum, halk da bana oy verir. Halk bunun yapılmasını istemeseydi, bizi bugüne kadar desteklemezdi. Bizi hedef alan 3-5 tane özel muhalifin yalanlarına dolanlarına cevap vermek meselesiyse, Hasan Akgün bunlara cevap vermez, başkalarına gidecekler. ‘Hasan Akgün yeşil sahayı, parkı sattı’ diyen ahlaksızdır. Burasını İstanbul’un bir cazibe merkezi yapacağım. Vatandaş bizden hizmet istiyor. Burayı mezbelelikten kurtardım. Yeşil alan falan bahane, gelsinler vereyim ben onlara yeşil alan. Burası değerli bir yer olmasa ben buraya otel, motel yapar mıyım. Mesire yeri değerli yer olmaz, değerli yer otel yeri olur, ticaret yeri olur. Mesire yeri, ticaret alanı yapılamayacak yerler olur. Büyükçekmece’den Çatalca’ya kadar mesire yeri çok oraya gitsinler.”

Sosyal medyadaki tepkiler sonrası 'Albatros Parkı' TT olmuştu...

Konuyla ilgili Ekşi Sözlük'te de başlık açılmıştı...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir