Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beklediğinize Değdi! Hüzün Kraliçesi Şeker Kız Candy'nin Aşk ve Acıyla Dolu Devam Hikayesi

543PAYLAŞIM

Annelerimizle oturup soluksuz izlediğimiz Şeker Kız Candy, ülkemizde bir anda yayından kalkmıştı. Hem de en heyecanlı yerinde! Hepimiz Candy'nin entrikalarla dolu hikayesinde neler olduğunu merak ettik durduk. Bazılarımız, internetin yaygınlaşmasıyla kalan bölümleri geç de olsa izleyebildi, bazılarımız ise mangayı okuyarak daha fazla detaya sahip oldu. 

Bugün, Şeker Kız Candy'nin aşk ve acılarla dolu hikayesinin devamını sizlerle paylaşacağız. Koltuklarınıza yaslanın, başlıyoruz...

Sizlerle daha önce, Şeker Kız Candy'nin entrikalarla dolu hikayesini paylaşmıştık.

Brezilya Dizilerini Aratmayan Entrikalarıyla Pembe Dizi Gibi Çizgi Film: Şeker Kız Candy! - onedio.com
Brezilya Dizilerini Aratmayan Entrikalarıyla Pembe Dizi Gibi Çizgi Film: Şeker Kız Candy! - onedio.com

Eğer hala okumadıysanız, öncelikle sizi şöyle alalım.👆

Terry oyuncu olmak için Amerika’ya gittikten sonra Candy, hemşire olmaya karar verir.

Çocukluğundan beri oldukça yardımsever bir kız olan Candy, tam kendine uygun bir meslek bulur ve Bayan Pony’nin de yardımlarıyla hemşirelik okuluna gider. Başlarda zorlansada bu durumun üstesinden başarıyla gelir, azimli kızımız. Bu sırada dünyada savaş çıkar ve Candy de çalıştığı yerdeki bir kaç arkadaşıyla beraber Chicago’ya gönderilir.

Ne tesadüftür ki yine Candy’nin tüm çevresi Amerika’dadır hem de Chicago’da!

Oyuncu olmak için Amerika’ya giden Terry, zaman içinde oldukça başarılı bir oyuncu olmuş ve adından Standford tiyatrosunda yıldızı parlayan bir oyuncu olarak bahsettiriyordur. Terry gibi Stear, Archie ve Annie de savaştan dolayı Chicago’ya dönerler. Sık sık görüşen eski dostların baş belaları Neil ve Elisa da oradadır.

Hemşirelik okulunda da kızımızla uğraşan yeni bir kötü karakterimiz var: Flanny adında uyuz, gıcık bir kız!

Okulda Candy ile uğraştığı yetmezmiş gibi Chicago’da da Candy ile uğraşmaya devam eder. Bu sefer de Candy’nin zengin Audrey’lerin varisi olduğunu öğrenir ve dışlanmasına neden olur.

Terry, Hamlet oyununda rol almaktadır ve tur için Candy’nin bulunduğu şehre Chicago’ya gelir. Aşıklarımız sonunda buluşma fırsatı yakalarlar.

Candy’nin Amerika’da olduğundan habersiz olan Terry’nin hayatında Suzanna Marlowe adında bir oyuncu vardır. Bu kızımız da Elisa gibi Terry’ye aşıktır ve onun Candy ile görüşmemesi için elinden geleni yapar, fakat Terry bir şekilde Candy’nin hemşire olduğunu ve çalıştığı yeri öğrenir.

Birbirlerini görmek için çabalayan aşıklar, bir türlü görüşemezler. Hain kader yine ağlarını örer…

Terry, Candy’yi görmek için hastaneye gider ve sabaha kadar onu bekler. Candy ise o sırada Terry’nin kaldığı yeri aramakla meşguldür. Sabah olur, Terry ve oyuncu arkadaşları ilk trenle şehirden ayrılırlar. Candy yine geç kalmıştır ve yine aşkının arkasından gözü yaşlı bakakalır. Tren hareket etmeye başladığında Terry ve Candy göz göze gelirler. Birbirlerinden uzun süre sonra haber alan aşıklar, mektuplaşmaya başlarlar.

Albert yani William Amca nerede diye merak edenler için hemen söyleyelim: O da Chicago’da!

Bir gün hastaneye hafızasını yitirmiş bir hasta getirilir. Bu hastanın İtalya'dan gönderildiği ve kaçak bir casus olduğu söyleniyordur. Candy, Albert’ı görür görmez tanır fakat onu istemeyen hastane yönetimini onun iyi biri olduğuna ikna edemez. Zamanında hayatını kurtaran bu adamı yarı yolda bırakmak istemeyen Candy, Albert ile minik bir daireye taşınır.

Candy gün boyu hastanede çalışmakta, Albert ise ev işleriyle ilgilenmektedir. Bu sırada Terry neler yapmaktadır dersiniz?

Romeo ve Juliet oyununda başrolü kapan Terry, oyunun New York’taki galasına Candy’yi davet eder fakat hain kader bir kez daha ağlarını örer: Terry ile Candy arasındaki aşkı kıskanan Suzanna, Terry’i elinden kaçırmak istemez ve vakit kaybetmeden ona aşık olduğunu itiraf eder. Tabii Terry şok! Unutmadan söyleyelim: Suzanna da Juliet rolüne seçilmiştir.

Terry Suzanna’yı reddeder etmesine ama bu Suzanna denen kadın fettan!

Bir gün Terry, provalar sırasında kötü bir kaza geçirecekken, rol arkadaşı Suzanna kendini feda eder ve onu kurtarır. İkili sahnede prova yaparken, Terry’nin üzerindeki set ışıkları düşer. Suzanna da aşkını kurtarmak için kendini feda eder ve Terry’yi kurtarır. Romeosunu kurtaran Suzanna, bu talihsiz olay sonucu kötürüm kalır.

Tabii Terry vefalı çocuk, bu durumdan etkilenir ve Suzanna ile sevgili olmayı kendine borç bilir.

Tabii Terry vefalı çocuk, bu durumdan etkilenir ve Suzanna ile sevgili olmayı kendine borç bilir.
Tabii Terry vefalı çocuk, bu durumdan etkilenir ve Suzanna ile sevgili olmayı kendine borç bilir.

Gerek Suzanna’nın ben sensiz yapamam tripleri gerekse annesinin kızımla evleneceksin zorlamaları Terry’nin Suzanna ile olmaya karar vermesine yetmiştir. Olanlardan habersiz mutlu mesut takılan Candy, kulisleri sallayan bu büyük dedikodudan bir şekilde haberdar olur. Koşarak hastaneye gider, intihar etmekte olan Suzanna’yı görür. Onu kurtarmak için Terry’sinden vazgeçer. Hastane koridorlarında, bizim vefakar aşıklarımız arasında duygusal ve göz yaşartıcı bir veda yaşanır. Vallahi insanı kanser eder bunlar!

Üzüntüden kendisini yine dağa taşa vuran Candy, gönüllü hemşirelik yapmak için uzaklara gider. Bu sırada savaş devam etmektedir…

Savaşta zarar gören insanlara yardım etmek için giden tek Candy değildir. Mucit Stear’ımız da Avrupa’daki insanlara yardım etmek için Fransa’ya gitmiştir. Terry ise bu ayrılıktan kötü etkilenmiştir. Oyunculuğu falan bırakıp kendini alkole vermiştir.

Tüm bunlar yaşanırkan kötü kardeşlerden Neil’in Candy’ye aşık olduğu ortaya çıkar!

Kötülükte Elisa’nın eline su bile dökemeyecek ezik Neil’a bakın hele! Candy’nin aşkından yanıp tutuşuyordur. Öyle ki aşkına karşılık bulamayınca çılgına döner, Candy’e yapmadığını bırakmaz. Kız kaçırmaya kadar giden Neil, Candy’yi evinin hanımı çocuklarının anası yapmayı kafaya koymuştur.

Hepimizi şok eden bu durum, Leagan ailesini de oldukça üzmüştür. Bu aşk haberini duyunca deliye dönen Elisa ve annesi hop oturup hop kalkmaktadır.

Neil’i nefret ettikleri Candy’den uzaklaştırmak için hain planlar düşünmeye çoktan başlamışlardır ki akıllarına Candy’nin bir Ardlay olduğu gelir! Ardlay ailesi oldukça soylu ve tanınmış bir aile olduğundan, Neil’ın Candy ile evlenmesinin bu kadar da kötü bir fikir olmadığına karar verirler ve hemen ailede sözü geçen Elroy halayı, bu evliliğe ikna etme çalışmalarına başlarlar. Çünkü Candy, bu ailenin yani William Amca’nın tek varisidir.

Tüm bunlar yaşanırken…

Savaş devam etmektedir… Stear’ın uçağı düşer ve çılgın mucidimiz hakkın rahmetine kavuşur. Acılar acılar… Candy’nin evini paylaşığı Albert ise hafızasına kavuşur. O da ardında bir mektup bırakarak evden ayrılır.

Paragöz Elisa ve anası ise Candy ile Neil’ı nişanlamak için planlar yapmaktadır…

Candy’yi evlat edinen ve yüzünü hiç göremediğimiz gizemli William Amca’nın Amerika’ya geleceğini öğrenen kötülerimiz, fırsattan istifade Candy’yi Ardlay malikanesine çağırırlar. William Amca’yı görme umuduyla oraya giden Candy, dönen dolapların farkına varır ve oradan kaçar.

Bir şekilde William amca ile buluşan Candy, karşısında kimi gördü dersiniz?

Bir şekilde William amca ile buluşan Candy, karşısında kimi gördü dersiniz?
Bir şekilde William amca ile buluşan Candy, karşısında kimi gördü dersiniz?

Ardlay ailesinin reisi ve Candy'yi evlat edinen William Amca aslında Albert’in ta kendisi… Asıl adı William Albert Ardlay! Küçük yaşta ailesini kaybeden Albert, aslında bizim Anthony’nin amcasıdır. Küçük yaşta ailenin başına geçmek durumunda kaldığından William Amca kod adıyla aile ile ilgili kararlar almaya başlar. Candy’yi ölümden kurtaran da, onu evlat edinen de hatta tepede gayda çalan İskoç Prens de bizim Albert’tır!

Oha dedirten sonuyla dumura uğratan Candy’mizin dram dolu hikayesi burada son buluyor…

Kaybettiği dostlarının, aşklarının sevgisini yüreğine gömen Candy, bir kez daha kürkçü dükkanına dönüyor. Her şeyin başladığı yer olan Pony Yetimhanesi, bu sefer her şeyin son bulduğu yer oluyor. Anime, böyle saçma bir finalle son buluyor. Tabi buna son denirse… Şeker kızımız, Albert'ı mı seçiyor bilinmez ama hayatına devam etmeyi seçtiği kesin... Terry ise Candy'yi kalbine gömüp ona verdiği sözü tutmaya karar veriyor ve Suzanna ile olmayı seçiyor. Annie ve Archie ise mutlu birlikteliklerine devam ediyorlar. Geride birçok soru bırakarak son buluyor Candy'nin entrikalarla dolu hikayesi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sagan

Aslında dizinin sonu böyle değilmiş. Japonya'da yayıncı kanal ile yaşanan sıkıntılardan dolayı erken(!) bitmiş. Çok sevdiğim bir çizgi diziydi. Yapımcı sonrasında bir röportajında hikayenin yarım kaldığını söylemiş. Biraz mecburi bir son olmuş yani.

patronus

Terry ile Candy'nin merdivenlerdeki veda sahnesinde Terry Candy'ye arkadan aniden sarılmıştı. İzlerken altyazı çevirmeni şöyle bir not düşmüştü: Böyle bir sarılmanın Japon kültüründe çok yakın ve hatta müstehcen sayılabilecek bir anlamı varmış, o yüzden o sahne aslında göründüğünden daha da anlamlıymış falan yazıyordu sanırım. Bilenler aydınlatsın bizi :)

patronus

"Terry’nin hayatında Suzanna Marlowe adında bir oyuncu vardır" ifadesi çok yanlış olmuş. 'Hayatında biri olması' kalıbını aşk yaşamak, sevgili olmak anlamında kullanırız. Suzanna Terry'nin hayatındadır evet ama, başka türlü ifade edilebilirdi. Hiçbir zaman aşk yaşamadılar. En son Terry kızla evlenmeye mecbur kalınca evlendiler, o kadar.

dilek-

Ben en son vapur sahnesinde kalmıştım küçükken:D Tv de devamı verilmemişti galiba.İyiki verilmemiş.Pskolojik sorunları olan nesil olurduk bu ne be:DZaten Antaniyyyyden sonra kötü olmuştum.İlkdefa çizgifilmde(anime:p) ölüm görmüştüm kolay değil.

nur-kaplan3

Aynen katılıyorum, özellikle o Antıniii sahnesini yıllar sonra izlediğimde bile 3 saat ağlamıştım, bir de bu sonu izleseydim iflah olmazdım herhalde!.. :D

sevgii

Bahtsız Bedevi: Candy

Görüş Bildir