Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beğendiğin Yemeklere Göre IQ Puanını Söylüyoruz!

1.4bPAYLAŞIM

Yemekleri seç IQ puanını hemen öğren!

1. Gece tüketmek için bir abur cubur seç!

2. Peki bu makarnalardan hangisi daha çekici?

3. Şimdi de et tercihin?

4. Eee çorbasız olmaz. Bu çorbalardan hangisi?

Mercimek Çorbası
İşkembe Çorbası
Domates Çorbası
Ezogelin Çorbası
Sebze Çorbası
Tarhana Çorbası

5. Şerbetli tatlılar?????

Kadayıf
Lokma
Künefe
Şekerpare
Şöbiyet
Baklava

6. Haftada bir kere balık şart! Balıklardan hangisini seçeceksin?

Çipura
Uskumru
Levrek
Palamut
Hamsi
İstavrit

7. Pekiii sebze yemeklerinden hangisi?

Brokoli
Patlıcan
Karnabahar
Enginar
Pırasa
Kabak

8. Son olarak bir de bunların arasından bir seçim yapar mısın?

Zeytinyağlı sarma
Su böreği
Kısır

Üstün zeka: 145 - 160 arası!

Senin hem sağ hem de sol beynin inanılmaz derecede iyi çalışıyor. IQ puanın üstün zeka derecesinde diyebiliriz. Analitik düşünce gücün, görsel zekan ve hızlı algılaman sayesinde IQ puanın tam 145 - 160 arasında diyebiliriz. Beyninin her iki tarafını da etkin bir şekilde kullanabilme gücüne sahipsin. Hem sayısal hem sözel hafızan gelişmiş durumda. Bu sayede çok fazla veriye ihtiyaç duymadan kendi kafanda hesap kitap yapabiliyorsun. Sayısal konularda aklından hemen çözümleme yapabiliyorsun. Sözel konularda da ezber değil tam tersine direkt olarak anlıyorsun ve bir daha unutmuyorsun. Hem IQ hem de EQ zekan oldukça gelişmiş düzeyde olduğu için "üstün zeka" derecesi arasında yer alıyorsun.

Üst düzey zeka: 130 - 145 arası!

Senin IQ seviyen 2. derecede diyebiliriz. Yani üst düzey zeka grubunda yer alıyorsun. Beyninin her iki tarafını da etkin kullanabilme yeteneğine sahipsin. Görsel analizin bir ressam gibi gelişmiş düzeyde açıkcası. Fakat senin sayısal zekan, sözel zekandan daha çok gelişmiş durumda. Yani sol beyninin daha fazla geliştiğini söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki; hem sayısal hem iletişimsel hem de sebep - sonuç ilişkisini çok güzel kuruyorsun. Mantığın duygularından bir tık daha baskın açıkcası. Ortadaki problemi analiz edip sonucuna rahatça ulaşabiliyorsun. Yani tüm bunlar senin  2. derece "üst düzey zeka" grubunda yer aldığını söylüyor. Bu durumda da söz konusu IQ puanının 130 - 145 arası olduğunu söyleyebiliriz.

Yüksek zeka: 115 - 130 arası!

Senin IQ seviyen 3. derecede diyebiliriz. Yani yüksek zeka grubunda yer alıyorsun. Bu durumda söylenilen şeyleri çok çabuk kavrama yeteneğine sahipsin. Aynı zamanda  geniş bir kelime haznenin olduğunu söyleyebiliriz. Tabii her şeyi merak etme gibi bir huyun da var. Bu da senin her konuda bilgi sahibi olmak istediğini gösteriyor.  Görsel analizinin çok güçlü olmakla birlikte hayal dünyanın da oldukça geniş açıkcası. Gözlem yeteneğinle birlikte en ufak ayrıntıları bile fark edebiliyorsun. İnsanlarla arandaki ilişki de oldukça akışkan bir şekilde ilerliyor. Yani sen 3. derece yüksek zeka grubuna aitsin. IQ puanın ise 115 - 130 arası!

Ortalama zeka: 85 - 115 arası!

Senin IQ seviyen 4. derecede diyebiliriz. Yani ortalama bir zekaya sahipsin. Gerek görsel gerek sayısal anlamda zekan ortalama düzeyde diyebiliriz. Sayısal anlamda olayları hemen kavrayamıyorsun ama üzerinde durup yeterince çalıştığında herkesten daha iyi olabiliyorsun. Yani şu demek; her şeyi anında kavrayamıyorsun, üzerinde durup emek sarf etmen gerekiyor. Bu her anlamda değil. Sadece sayısal analiz gerektiren konularda geçerli. Sözel anlamda daha iyisin. Yani beyninin sağ tarafını daha baskın bir şekilde kullanıyorsun. Bundan dolayı 4. derede olan "ortalama zeka" grubunda yer alıyorsun. IQ puanın da 85 - 115 arası!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cinar_bs

Üstün zeka: 145 - 160 arası! yessssss

hey.yumeko

Üstün zeka: 145 - 160 arası!

dioza-svetlana

115-130...3.derece IQ

mayisakm

Üst düzey zeka: 130 - 145 arası!Senin IQ seviyen 2. derecede diyebiliriz. Yani üst düzey zeka grubunda yer alıyorsun. Beyninin her iki tarafını da etkin kullanabilme yeteneğine sahipsin. Görsel analizin bir ressam gibi gelişmiş düzeyde açıkcası. Fakat senin sayısal zekan, sözel zekandan daha çok gelişmiş durumda. Yani sol beyninin daha fazla geliştiğini söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki; hem sayısal hem iletişimsel hem de sebep - sonuç ilişkisini çok güzel kuruyorsun. Mantığın duygularından bir tık daha baskın açıkcası. Ortadaki problemi analiz edip sonucuna rahatça ulaşabiliyorsun. Yani tüm bunlar senin 2. derece "üst düzey zeka" grubunda yer aldığını söylüyor. Bu durumda da söz konusu IQ puanının 130 - 145 arası olduğunu söyleyebiliriz. Kesinlikle doğru çünkü ıq testini yaptığımda 139 çıkmıştı benimki gjfjkshjkdsghjkdshgşfgdflkhfdkl

s3npoi

Senin IQ seviyen 3. derecede diyebiliriz. Yani yüksek zeka grubunda yer alıyorsun. Bu durumda söylenilen şeyleri çok çabuk kavrama yeteneğine sahipsin. Aynı zamanda geniş bir kelime haznenin olduğunu söyleyebiliriz. Tabii her şeyi merak etme gibi bir huyun da var. Bu da senin her konuda bilgi sahibi olmak istediğini gösteriyor. Görsel analizinin çok güçlü olmakla birlikte hayal dünyanın da oldukça geniş açıkcası. Gözlem yeteneğinle birlikte en ufak ayrıntıları bile fark edebiliyorsun. İnsanlarla arandaki ilişki de oldukça akışkan bir şekilde ilerliyor. Yani sen 3. derece yüksek zeka grubuna aitsin. IQ puanın ise 115 - 130 arası! Doğru :D

Görüş Bildir