Görüş Bildir
Haberler
Başhekim Kendini Savcılığa Şikayet Etti

Başhekim Kendini Savcılığa Şikayet Etti

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, koronavirüs tedavisi gördüğü sırada kendisini 112 Acil'e ait ambulansla Ankara’da oğlunun çalıştığı hastaneye sevk ettirmesi olayıyla ilgili, kendini Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet etti. Savcılık, soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, 2020 yılının aralık ayında koronavirüse yakalandı. Evde tedavisine başlanan ve durumunun ağırlaşması üzerine başhekim olarak görev yaptığı Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne yatırılan Güneş, daha sonra kendi talebi doğrultusunda 112 Acil'e ait ambulansla oğlunun doktor olarak görev yaptığı Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Tedavisi tamamlanan Güneş, görevine döndü.

Tepkiler üzerine yargıya taşıdı

Tepkiler üzerine yargıya taşıdı

Başhekim Güneş, kamu malını kullandığı gerekçesiyle gelen tepkiler üzerine olayı yargıya taşıdı. Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendini ihbar eden dilekçe yazan Başhekim Güneş, dilekçede hastalık sürecinin zihinsel ve bedensel olarak vermiş olduğu sıkıntılardan dolayı doğru muhakeme kararında ister istemez sıkıntılar yaşadığını belirterek, verdiği kararın objektif olarak değerlendirilmesini talep etti. Güneş, dilekçesinde, yüce Türk yargısının vereceği bütün kararları saygı ve hoşgörü ile karşılayacağını ve adalete sonsuz güveninin olduğunu ifade etti.

Soruşturmaya yer olmadığı kararı

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nın incelemesinde, Başhekim Güneş’in yaşanan olayda herhangi bir suçunun olmadığına kanaat getirildi. Savcılık, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Sağlık Bakanlığı’nın tüm imkanlarının vatandaşların hizmetinde olduğu anlaşıldığından ve eylemlerin suç oluşturmaması sebebiyle soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
14
8
7
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Macedon

Her şeyde olduğu gibi bunda da saldım çayıra mevlam kayıra sistemi devam ediyor.

Muharrem Keskin

Öncesinde kendine görevler yazması gerekli Sayın Başkanın. 1 Seçimlerde oy kullanmayı öğrenme 2 Türkiye'deki muhtar sayısını öğrenme 3 Fındığın Urfa'da deği... Devamını Gör

Mr Logical

Bildiğim kadarıyla hastanın veya yakınının kendi isteği ile yapılacak bu tür nakillerde ambulansı kendisinin ayarlayıp ücretini cebinden ödemesi gerekiyor. A... Devamını Gör