Barış Yazgı'nın Umut Yolculuğu: Kemana Sarılmış Halde Ege Sularına Gömüldü

 > 
2.7bPAYLAŞIM

Belçika’daki ağabeyinin yanına müzik eğitimi almak için gitmek isteyen genç kemancı Barış Yazgı vize alamayınca mültecilerle birlikte botla Ege denizine açıldı. Genç Kemancı Midilli açıklarında batan botta hayatını kaybetti.

Ege Denizi’nin Midilli açıklarında önceki gün mültecileri taşıyan bir tekne daha sulara gömüldü.

Bölgede yapılan arama ve kurtarma çalışmalarında, 16 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Siirt doğumlu 22 yaşındaki Barış Yazgı'nın keman kutusuna sarılmış halde hayata veda ettiği ortaya çıktı...

Keman kutusunda sadece canı gibi koruduğu enstrümanı değil, el yazısıyla notalarını karaladığı kendi besteleri de vardı.

Vize başvurusu iki kez reddedilince bu zorlu yolu seçti...

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göre, Barış Yazgı, İstanbul Fatih’te müzisyen ağabeyi Cengiz Yazgı ile yaşıyordu. Yedi ay önce bir süreliğine Belçika’ya büyük ağabeyinin yanına gitmiş, vizesi bitince Türkiye’ye geri dönmüştü. İşsiz ve sigortasız olan Barış, ikinci kez vize başvurusunda bulunmuş, ancak reddedilince bu zorlu yolculuğu seçmişti.

Planı Midilli adasından Belçika'ya geçmekti

Çalışıp biriktirdiği paraları insan kaçakçılarına verip Suriyeli ve Afgan mültecilerin arasında ilk olarak Midilli adasına gitmeyi planlayan Barış, hayatta kalabilseydi oradan Belçika’ya geçecekti. Genç adamın arkadaşları, onun tek hayalinin Belçika’da müzik eğitimi alarak iyi bir keman virtüözü olmak olduğunu söyledi.

Ayrıca Barış Yazgı, bir müzik grubunda çalıyordu...

Barış Yazgı'nın ölümü sosyal medyanın da gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir