Görüş Bildir
Haberler
Bakan Nebati, Eski MB Başkanı Durmuş Yılmaz'ı Hedef Aldı

Bakan Nebati, Eski MB Başkanı Durmuş Yılmaz'ı Hedef Aldı

Batuhan
22.12.2021 - 07:37

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz'ın 'Şu anda piyasaya kesin bir müdahale var' açıklamasını hedef aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz, Erdoğan'ın konuşmasının ardından dolarda yaşanan hızlı düşüş hakkında kritik açıklamalarda bulunmuştu.

Yılmaz, 'Liranın değerinin düşmesi hedefti ama gelinen noktada bu işin çıkmaz sokak olduğunu gördüler. Türkiye Ekonomi Modeli’nin tabutuna çivi çakıldı' ifadelerini kullanmıştı. 

Yılmaz, açıklamasında 'Piyasa Erdoğan’ın bu söylemlerini satın almadı, şu anda piyasaya kesin bir müdahale var. Gerçeği sabah göreceğiz. Bence kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu bir alım fırsatıdır. Başka bir şey değildir. Bence kaldığı yerden bu iş devam edecektir' demişti.

Hedef aldı

Hedef aldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TRT ortak yayınında yaptığı açıklamada Durmuş Yılmaz'ın açıklamalarını hedef aldı. 

Nebati, 'Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapıyor ve bu açıklama piyasanın deyimiyle satın alınıyor. İnsanlar gece dövizlerini bozdurmaya başlıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nde Merkez Bankası'nda başkanlık yapmış olan bi beyefendi diyor ki 'Bu bir müdahale ile yapılmıştır'. Hiçbir şekilde müdahale olmadı. Bu spekülatif değil de nedir? Cumhurbaşkanımız kürsüden indiğinde düşmeye başlamıştı, çünkü bu köpüktü' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın