Görüş Bildir
Haberler
Bakan Koca: '3. Doz Yerli Aşıyla Yapılacak'

Bakan Koca: '3. Doz Yerli Aşıyla Yapılacak'

Batuhan
05.05.2021 - 08:55

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşı çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Eylül ayı itibariyle yerli aşının devreye gireceğini belirten Bakan Koca, 2'inci dozdan 6 ay sonra yapılması tavsiye edilen 3'üncü doz hatırlatma aşısının yerli aşıyla yapılacağını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yeni Şafak Gazetesi'ne röportaj veren Bakan Koca, ikinci dozdan sonraki hatırlatma aşılarının kimlere ne zaman yapılacağını bilim kurulunun belirleyeceğini söyledi.

Birden fazla yerli aşının yıl sonuna doğru kullanıma geçeceğini belirten Bakan Koca,  ikinci dozdan 6 ay sonra tavsiye edilen ve 'üçüncü doz' olarak ifade edilen hatırlatma dozunun yerli aşı ile yapılabileceğini kaydetti.

"240 milyon aşı sipariş ettik"

"240 milyon aşı sipariş ettik"

Türkiye nüfusunun 3 katı kadar aşı için sözleşme yapıldığını vurgulayan Koca, 'Sözleşmesi yapılan 240 milyon doz aşının 100 milyonu Sinovac, 90 milyonu Biontech, 50 milyonu ise Sputnik aşısı' dedi.

"Okullar açılmadan aşılama bitecek"

"Okullar açılmadan aşılama bitecek"

Sinovac aşısının olumlu etkisinin görüldüğünün altını çizen Koca, okullarda yeni dönem başlamadan önce 18 yaş üstü tüm vatandaşları aşılamak ve günlük vaka sayısını binin altına düşürmek istediklerini belirtti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
20
6
2
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Betül Çelik

Ya hiçbir dediğinize inanamıyoruz artık. 5 yaşındaki çocuğun bile yönetebileceği süreci resmen yönetemediniz.

Mr Logical

Haziran ayında yerli aşımız göklerdeydi hani. Mayıs sonuna kadar aşılamayı bitiriyordunuz. Eylül'den önce 18 yaş üstünü bitirip Eylül'de aşılanmamış çocuklar... Devamını Gör

yulier

ha bire aşı sipariş ediyoz ne gelen var ne giden askdisadkasofiaspf