Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: ‘Sözüm HDP'li Seçmene Değil’

Bahçeli: ‘Sözüm HDP'li Seçmene Değil’

Onedio Medya
06.08.2015 - 10:17

MHP lideri Bahçeli azınlık ya da seçim hükümetinde yer almayacaklarını söyledi. Bahçeli “şerefsiz” sözünü HDP seçmenine değil, HDP’li olmadığı halde yalılarında siyaseti yönlendirmek isteyenlere sarf ettiğini belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliStar TV’ye yaptığı açıklamada azınlık ya da seçim hükümetinde yer almayacaklarını söyledi. “Şerefsiz” sözünü HDP seçmenine değil, HDP’li olmadığı halde yalılarında siyaseti yönlendirmek isteyenlere sarf ettiğini belirtti. Bahçeli, AKP-CHP koalisyonunun olumlu sonuçlanmasını arzuladığını, hatta bu Cuma günü koalisyon hükümetinin açıklanmasını arzu ettiğini açıkladı. 

Davutoğlu’nun teşebbüsünü kim sabote ediyor?”

MHP lideri azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti söylentileri ile Davutoğlu’nun koalisyon teşebbüsünün sabote edilmek istendiğini de söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hükümet kurmakla görevlendirmiştir. 25 gün geçti. Böyle bir çalışmanın sonucu alınmadan azınlık ve geçici hükümet tartışmalarının yapılması zannediyorum Sayın Davutoğlu'nun ilk teşebbüsü olan iki büyük partinin oluşturacağı  koalisyonu sabote etmek demektir. Bu saboteyi kim yapıyor? Bunun araştırılması lazım.”

“Cuma gününe kadar kursunlar”

Bahçeli koalisyon kurma çalışmalarının çok uzun sürdüğümü ve olumlu bir sonuçla bir an önce sonuçlanması gerektiğini de belirtti:

“Cuma gününe kadar bir koalisyon mümkün mü, değil mi görülmesi lazım. Eğer mümkün olmuyorsa ikinci bir yöntem olarak Sayın Ahmet Davutoğlu bir başka bir koalisyon çalışmasından sonuç alamayacağını görmüşse görevi iade etmesi lazım. Bugüne kadar geçen süre boşa gitmişse geriye kalan süre çok kısa bir süre. Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin koalisyon kurmasında fayda var.  Uzatmalarının anlamı yok. Bu uzatmanın üstünü örtmek için bazı kavramları tartışmaya açıyorlarsa bu doğru değil. Bu hükümet kurma çalışmalarını sabote etmektir.”

Dört günlük saltanat, saltanat mıdır?

MHP lideri dört partinin içinde olacağı seçim hükümetinde de yer almayacaklarını belirtti:

“Sonuç olarak azınlık hükümetine MHP rıza göstermemektedir. Azınlık hükümeti denen şey seçim hükümetidir. Bunun da ölçüsü TBMM’de temsil edilen partilerin temsil oranları çerçevesinde bakanlık elde etmesidir. Bu da sağlıklı değil. Seçim hükümetinde niye olalım? Dört günlük saltanat, saltanat mıdır? Dört bakanlığı da HDP’ye verecekler. Bu aynı kuyunun içine girmek değil mi? Eğer böyleyse biz 57 yılı boşa mı geçirdik?”

“Cilo Dağı eteğinde oy veren bizi ilgilendirmez'

Bahçeli “Boğazlarda viski içip HDP’ye oy veren şerefsizler” sözüyle ilgili ise şu açıklamayı yaptı:

“Cilo Dağı'nın eteğinde birisi oy vermiş. Bu bizi ilgilendiren bir konu değil ki. HDP’li olmayıp, HDP’yi yönlendirmek, kendi siyasal hedefleri doğrultusunda onları kullanmak amacıyla yatta, limanda, yalıda veyahut viskilerini, rakılarını içerken ortaya koymuş oldukları kanaatleri biz ele alıyoruz… Bunu kalkıp da yüzde 13.1 oy verene söylesek, kaçak viski de getirmiş olsak Türkiye’de yetiştiremeyiz.”

Al Jazeera

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0