Görüş Bildir
Haberler
Bahane Yerine Çözüm Bulmak İsteyenler İçin Cinsel İlişki Süresini Katbekat Arttıracak İpuçları

Bahane Yerine Çözüm Bulmak İsteyenler İçin Cinsel İlişki Süresini Katbekat Arttıracak İpuçları

cihan taştan
14.08.2020 - 11:27

Verilimlilik denilen şey her zaman bir işi en kısa sürede tamamlamak anlamına gelmiyor. 😅 Aksi durumlar için kendinizi geliştirebileceğiniz birçok yöntem mevcut.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Rahat hissetmek en önemli anahtar! Bulunacağınız ortamı konforlu hale getirerek işe başlayın.

Öncelikle ortamı sizi rahatlatacak şekilde tasarlayın. Huzursuz ya da rahatsız olduğunuz ortamlarda odak sıkıntısı çekmeniz ve iyi bir performans gösterememeniz olası. Şartları önceden organize edin ve hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyi hissettiğinizden emin olun.

2. Hedef baskısı hiçbir şeyi daha iyi yapmayacak. Tek bir konuya odaklanmaktan vazgeçin.

Cinsel ilişki iki taraf için de yalnızca cinsel birleşmeden ibaret değil. Aksine, süreç ne kadar uzun tutulursa alınan haz da bir o kadar artıyor. Dolayısıyla aceleci davranmak yerine öncesi, sonrası ve önemli pozisyonlarıyla birlikte süreci bir bütün olarak düşünün. Tek bir noktaya takılıp kalmayın. Bu bir müsabaka değil.

3. Ritmi kendinize ve partnerinizin davranışlarına göre sık sık yeniden ayarlayın.

İlişkinin temposuna göre ritminizi tekrar belirleyin. Bu durum hem cinsel ilişki sırasındaki heyecanı diri tutar hem de kendinizi yerine göre frenleyebilmenizi, yerine göre yükseltebilmenizi sağlar.

4. Arka planda çalan tempolu bir müzik listesi, ritim konusunda faydalı olacaktır.

Bir müzik listesi hazırlayıp sesini hafifçe yükselterek kendinizi müziğe bırakabilirsiniz. Listedeki şarkılara çok takılmayın. Liste zamanla istediğiniz forma ulaşacaktır. Görseldeki gibi çılgınca şeyler yapmayın yeter! 😅

5. Hem öz güven hem de performans için sporu alışkanlık haline getirin.

Düzenli spor yapmak kan dolaşımını dengeler ve metabolizmayı hızlandırarak vücuttaki yağ oranını azaltır. Bu sayede testosteron seviyesinde artış gözlenir. Aynı zamanda daha güçlü ereksiyon sağlanır. Ayrıca düzenli spor sayesinde hem kondisyonunuz hem de öz güveniniz artacaktır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Sıkça dokunun, temas edin ve birbirinizin vücudunu tanıyın.

Cinsel ilişki sırasında sizi en çok motive edecek şeylerden biri, partnerinizin haz aldığını hissetmektir. İlişki sırasında partneriniz vücudunu tanımak, haz aldığı şeyleri keşfetmek için dokunun.

7. Düzenli cinsel hayat, kendinizi daha iyi tanımanıza ve kendinizi geliştirmenize olanak sağlar.

7. Düzenli cinsel hayat, kendinizi daha iyi tanımanıza ve kendinizi geliştirmenize olanak sağlar.

Diğer bir deyişle pratik önemli. Eğer düzensiz bir cinsel hayatınız varsa cinsel ilişki öncesinde üzerinizdeki baskı artabilir.Her konuda olduğu gibi cinsellikte de denemek, araştırmak ve pratik yapmak performansınızı arttıracaktır. Bu sayede kendinizi daha iyi tanıma fırsatı da bulacaksınız.

8. Aklınıza kötü kötü şeyler getirip odak dağıtmak yerine doğru nefes alıp vermeye özen gösterin.

İlişki sırasında sıklıkla yapılan hatalardan biri, alakasız şeyler düşünerek libido düşürmeye çalışmaktır. Haz almadıktan sonra sevişmenin ne anlamı var! Bu metodun performansınızı arttırmayacağı da aşikar. 

İlişki sırasında nefes alışverişinizi dengelemek, kan dolaşımını arttıracaktır. Bu durum olayın heyecanıyla birlikte genelde unutulur. Özellikle orgazma yaklaşıldığı anlarda nefes alışverişinin minimal düzeye indirildiği gözüküyor. Aksine, cinsel ilişki sırasında derin nefes almak performansınızı arttıracaktır. Uzmanlar nefes kontrolüne önem verilmesini ve burundan nefes alınmasını öneriyor.

9. Ereksiyon bozukluklarını ve erken boşalmayı tetikleyen faktörlerden uzak durun.

Genel itibariyle erkeklerin %30'unda bu veya buna benzer sorunların görüldüğü tahmin ediliyor. Bu sorunların temel sebepleri arasında sigara, alkol, obezite, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam gibi birçok sebep var. Cinsel performansı yükselterek cinsel ilişki süresini ve hazzı arttırmanın yolu, dengeli beslenmek, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak ve sporu hayatınıza dahil etmekten geçiyor.

10. Konuşun!

Birçok ilişkinin bitme sebebi iletişim kopukluğu. Özellikle konu cinsel performans olduğunda insanlar çok daha çekimser davranabiliyor. Bir şeyler yolunda gitmiyorsa bunu rahatça konuşabilmeniz gerek. Bu sayede birbirinizi daha iyi tanıyabilir, sorunların üstesinden gelecek yöntemleri birlikte keşfedebilirsiniz.

Cinsel performans konusundaki sorunları görmezden gelmek, yalnızca üzerinizdeki baskıyı arttıracak ve konuyu içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Stresle başa çıkmayı öğrenin ve bunun cinsel hayatınızı etkilemesine izin vermeyin.

11. Stresle başa çıkmayı öğrenin ve bunun cinsel hayatınızı etkilemesine izin vermeyin.

Stres, sağlığınızı tehdit ettiği gibi libidonuzun da düşmesine sebep oluyor. Yoğun baskı ve stres durumlarında ereksiyon ya da orgazm bozukluğu çekme ihtimaliniz daha yüksek. Cinsel ilişki sırasındayken hayatınızdaki diğer problemleri unutun, ruhen ve bedenen orada olun. Hayata kısa bir mola verip anı yaşamak, şüphesiz moraliniz kadar cinsel performansınızı da arttıracaktır.

12. Kegel egzersizleri hem erkeklerin hem de kadınların cinsel yaşamı için oldukça faydalı.

12. Kegel egzersizleri hem erkeklerin hem de kadınların cinsel yaşamı için oldukça faydalı.

Kabaca pelvik taban kaslarını güçlendirmeye yarayan bu egzersiz, erkeklerde erken boşalma sorunun çözümünde etkili olur. Kadınlarda ise vajinal kasları güçlendirir ve orgazmı kolaylaştırır.

Kegel egzersiziyle ilgili detaylı bilgileri bu içeriğimizde bulabilirsiniz:

13. Uzmanlardan yardım alma konusunu gözünüzde büyütmeyin.

13. Uzmanlardan yardım alma konusunu gözünüzde büyütmeyin.

Cinsel performans düşüklüğünün birçok sebebi olabilir. Bir uzmanla görüşerek sorunun kaynağını öğrenebilir, çözüm için en doğru adımları atabilirsiniz. Eğer performans düşüklüğü yaşıyorsanız bunun gayet yaygın bir durum olduğunu ve doğru metotları uyguladığınızda sorunun çözülebileceğini unutmayın.

Hazzı ve tatmini attırmak istiyorsanız bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
10
7
6
4
4
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Polatt

iste bu konu da erkeklerin kadinlara gore dogal olarak geride kaldigi durum. Ben bunu yapa yapa astim. Kendiliginden sureyle oynar hale geldim. Hem de arzulu... Devamını Gör

kamala97167464

insanlar ayrıca soruyor erken boşalmayı kalıcı olarak nasıl tedavi edebilirim? erken boşalmayı doğal yollarla kalıcı olarak nasıl tedavi edebilirim? e... Devamını Gör