Bağımlılıklarından Kurtulan Bu İnsanların Yaşadıkları Değişim Hiçbir Şey İçin Asla Geç Olmayacağını Gözler Önüne Seriyor!

155PAYLAŞIM

Değişimler büyük ve ilham verici...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/addicts-trans...

1. 18 Ağustos 2017'de içki pankreasımı tamamen ele geçirdi. Hastane odasında yalnızdım ve hemşireye yalvardım, “Lütfen beni bırakma, sanırım ölüyorum.”.

Ölüyordum. Bugün bağımlılıktan uzak 18. ayım. Stajımın ilk gününe başlıyorum. Geçen perşembe günü ‘tıp asistanlğı’ndan mezun oldum. Hikayemi, başkalarına da geri dönebileceklerini göstermek için paylaşın!

2. Uyuşturucu bağımlısı olduktan sonra sağlığını tamamen kaybetmiş çocukluk arkadaşıyla karşılaştı.

Kaçmak yerine, ona kahvaltı aldı, onunla konuştu, sonra hastaneye yatırılmasına karar verdiler. Şimdi tedavi görüyor ve iyileşme yolunda. İşte gerçek bir arkadaş.

3. Bir polis memuru tarafından çekilen bu fotoğraf viral oldu ve milyonlarca kişi beni aşırı dozdayken gördü.

Bu insanların hiçbirinin bana elini uzatmak ve kontrol etmek için zamanı yoktu, bu yüzden bir güncelleme yapıyorum: Bugün üçüncü temiz yılımı kutladım ve oğlum annesini geri kazandı. Bunu viral hale getirmeye ne dersin?

4. Benim adım Madison. 15 yaşındayken uyuşturucu madde kullanmaya başladım. 20 yaşına geldiğimde evsiz kalmıştım.

Bağımlılık dönemimde çok şey yaşadım. On dokuz kez aşırı doz aldım. Uyuşturucu mahkemesi hayatımı kurtardı ve bugün olduğum yere ulaşmama yardım etti. Bağımlılığımda ilk kaybettiğim şey ailemdi. Bugün, geri döndüler ve bana destek oldular. Dışarıda bizi desteklemeyen birçok insan var. Bizi eleştiren çok sayıda yayın var. Bunu görsünler. Benim fotoğrafımı görsünler. Bizim için ayağa kalkacağım. Biz unutulmuş olanlarız. Herkesin ‘başaramayacağını’ düşünenleriz. Şimdi bize bakın.

5. Benim adım Hlynur. 30 yaşındayım ve İzlandalıyım. 19 yaşındayken steroid kullanmaya başladığımdan beri bağımlılıkla mücadele ediyordum.

Brezilya'daki Ceara eyaletinde 14 ay hapis yattım. Harika bir aile tarafından büyüdüm ve büyürken yaklaşmakta olan bu savaşın hiçbir işareti yoktu. Vücut geliştirme alanında yarışırken bağımlılık geliştirdim. Steriodlar, amfetamin ve kokain. 27.5.19 tarihinde rehabilitasyona girinceye kadar içimde hep bir boşluk vardı. Bugün 78. günüm. Alçakgönüllü olduğum için gururu bir kenara koydum ve yardım istedim. Bu hayatımı kurtardı. Ben cehenneme gidip gelmeme rağmen, hala ümit olduğunun yaşayan bir örneğiyim!

6. Uyuşturucu kullanmam septik şoka sebep oldu ve kalbimdeki enfeksiyon endokardite yol açtı (kalbin iç yüzünü örten tabakanın iltihabı).

Doktorlar, kullanmaya devam edersem sadece 12 ay yaşayabileceğimi, kalbimin bundan sonra dayanmayacağını söylediler. İşte dün kolejde çekilmiş bir resmim. Bugün 11. ayım!

7. Hey millet, bu Alicia. Bana bu fotoğrafı birkaç dakika önce gönderdi.

“Bu fotoğrafla gurur duyuyorum. Gönderecek başka bir yerim ya da konuşacak kimsem yoktu. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Göndermeye karar verdim çünkü tüm hissettiklerinizi biliyorum." dedi Ona biraz sevgi gösterelim. Bugün bağımlılıktan uzak 11. ayı.

8. Benim adım Matt ve ben bir bağımlıydım. 14 yaşında spor yaralanması sonucu doktora gittim.

Hayatım sonsuza dek değişti. Doktor beni normal bir çocuktan reçete defterinden başka bir şeyi olmayan bir uyuşturucu bağımlısına dönüştürdü. Sonraki 6 yıl bir kabustu. Ağrı kesicilerden eroine geçtim. Ailemi kaybettim, mallara mahkeme kararıyla el kondu. Kötü bir trafik kazası beni 21 Nisan 2012'de iyileşmeye yöneltti. 20 yaşında temizlendim. Bugün 28 yaşında, iki çocuk babası, Tanrı'ya yönelen bir adam ve bir işletme sahibiyim.

9. Düşüşüm 15 yaşındayken başladı. Bir adamla, ebeveynilerinin evinin arkasındaki bir kulübede yaşadığımı hatırlıyorum.

Bahçeyi banyo olarak kullanırdık. Bu adam beni taciz etti. Bana tecavüz etti. Benden yararlandı. Bununla başa çıkmak için daha fazla ilaç kullandım. Travma sonrası stres bozukluğuyla yıllarca uğraştıktan sonra, bir yıldan fazla bir süredir iyileşiyorum. Hemşirelik okuyorum ve otoimmün hastalıklarla uğraşıyorum. Hak ettiğimi sandığımdan çok daha mutluyum. Eski hayatım hakkında özlediğim hiçbir şey yok. Kurtulmak mümkün, fotoğraflarım bunun kanıt.

10. Tüm zararlı maddelerden uzak 60. günüm.

Soldaki 12 Eylül'de, sağ taraftaki kızımla birlikte geçmiş Cadılar Bayramı'nda (2019).

11. Dün gibi hatırlıyorum. Ben ve üç arkadaşım bir arabada oturuyorduk.

Arkadaşım "Bunu sonsuza kadar yapmayacağız. Bir gün büyüyüp bundan vazgeçeceğiz ve normal hayatlarımız olacak." dedi. Arabadaki herkes kabul etti. 20 yaşındayken, bunun gerçekten geçici bir dönem olduğuna inandık. O gün arabada olan ben hariç herkes öldü. Onlar kötü çocuklar değildi. Sadece istemeden kötü bir şeye karıştılar. Kolayca gitmelerine izin vermeyen bir şey.

12. Bu mucizeye bir göz atın. Bir zamanlar hapsedilmiş bu eroin bağımlısı şimdi tekrar toplumun üretken bir üyesidir.

İyi bir iş çıkardığı için United Recovery Project'e teşekkür ederim. Bugün arkadaşım Dylan'ın bağımlılıktan uzak 18. ayı. “Sadece bir gün ünlü olmak istiyorum.” dedi. Hadi onu ünlü yapalım ve hikayesini tüm dünyaya aktaralım.

13. İnsanlar bize her zaman iki ‘bağımlı’nın asla başaramayacağını, boşanmamızı ve ayrı yollara gitmemiz gerektiğini söylemişti, biz bu çözümü kabul edemedik.

2010 yılında küçük erkek kardeşimin ani ölümünden ve 10 yıllık bağımlılıktan sonra, ikimiz de dibe vurduk... İkimiz de (Mesih merkezli) bir bağımlılıktan kurtulma merkezine girdik. Daha iyi bir yaşam için kararlı bir şekilde birbirimizden ayrı neredeyse bir yıl geçirdik. Temmuz ayında temiz, ayık ve bağımlılıktan uzak 9. yılımızdı. Ağustos ayında 11. evlilik yıl dönümüzü kutladık. Tanrı’nın gücü ve bağışlayıcılığı ile artık hayatımızı geçmişimiz hiç olmamış gibi yaşıyoruz. Yolculuğumuz her zaman kolay olmadı ama her saniyeye değdi.

14. Benim adım Sarah. 29 yaşındayım. 15 yaşında alkol kullanmaya başladım. Tedavi merkezlerine girip çıktım.

26 yaşına geldiğimde 1. evre karaciğer hastalığı ve alkol nöropatisi teşhisi kondu. Yaklaşık 75 kilo verdim. Felç oldum ve yürüme yeteneğimi kaybettim. Hayatımın geri kalanında tekerlekli sandalyede olacağım söylendi. 27 yaşında, alkol bağımlılığım için tedaviye başladım ve 24 Haziran 2017'den beri bağımlılıktan uzağım ve her gün için teşekkür borçluyum.

15. Temiz 393 gün. Bu bir mucize!

16. Benim adım Jamee ve ben kurtulmuş bir bağımlıyım. Bu resimler 2 yıl arayla çekildi.

Daha iyi görünen versiyonum sadece birkaç ay önce diplomamı aldığımda çekildi. İyileşmek mümkün!

17. 8 ay önce aşırı doz aldım ve neredeyse hayatımı kaybediyordum. Doktor, nasıl hayatta kaldığımı bilmediğini söyledi. Yoğun bakımda 10 gün kaldım ve yüzüm kısmen felç oldu.

Hastaneden çıktım ve hemen tekrar kullanmaya başladım. Kırgın ve hırpalanmış bir halde profesyonel yardım istedim ve ondan sonra ayık bir yaşama geçtim. Bugün 84. günüm. Yüzüm iyileşti ve hayatım birçok yönden değişti. Yolculuk mükemmel değildi ama kesinlikle buna değdi. Bu resmi ailenize ve arkadaşlarınıza gösterin. Ben şanslı olanlardan biriyim.

18. Hayatımın çoğunda bağımlılıkla mücadele ettim. Bugün bağımlılıklardan uzak, 2 yıl 6 ay oldu.18 yıl sonra ehliyetimi geri aldım.

Tam zamanlı çalışıyorum ve önümüzdeki hafta bağımlı danışmanı olmak için üniversiteye başlıyorum. İyileşmek mümkün!

19. Bağımlılıktan kurtulan 19 yaşındaki Paige ile tanışın. Dünyaya bağımlılıktan kurtulmanın mümkün olduğunu gösterelim ve bu genç kadını viral hale getirelim!

20. Bu vesikalık fotoğraf benim en dip noktamda olduğum zamandı; eroin ve meth kullanarak sokaklarda yaşıyordum. 3 Mayıs 2018’de tutuklandım ve bağımlılığımdan kurtarıldım.

İyileşme sadece iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda görünüşe de yansır.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fromgurbet

Ben de bi gun sigara icerken Allahim ben bundan nasil kurtulcam ya kurtar beni dedim bi hafta sonra hamile oldugumu ogrendim. Ogrendigim gunden beri sigara icmiyorum son haftalarim gecen doktora gittim muayene icin bi konuda supheye dustuler deneyimli doktor digerine sigara kullanmadigi icin o riski goz onunde bulundurmuyoruz dedi kendimle gurur duydum 34 yasindayim harika bu duygu icmeyin gencler

ag10

alkol bağımlısıyım,kurtulamıyorum :((

selot

ılk fotodakı adamın pankeeas amelıyatı olduguna emımıyız ? sankı sadece bacaklarından amelıyat olmus gıbı ızlenıme kapıldım ben.

bakkal-murtaza

şişmeyi en aza indirgemek için farkındaysanız gövdesi fazlasıyla şiş

Görüş Bildir