Görüş Bildir
Haberler
Bağımlılıklar Konusunda Yaptıkları Açıklamalarla Hepimize İlham Veren 17 Ünlü İsim

Bağımlılıklar Konusunda Yaptıkları Açıklamalarla Hepimize İlham Veren 17 Ünlü İsim

Bender
13.03.2021 - 07:30

Bildiğiniz üzere kısa süre önce Yeşilay Haftası'nı geride bıraktık. Eğer siz de bazı bağımlılıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu ünlü isimler size ilham olabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Jennifer Lopez

1. Jennifer Lopez

'İçkiye meraklı değilim. Ara sıra birkaç yudum içebilirim ama hiç sarhoş olmadım. Sigara da içmem. Bu keyif verici maddelerle rahatlamayı başarabilen kişilere inanamıyorum. Bir kadeh içki ve bir sigara sayesinde sorunlarını unutup rahatlıyorlar. Oysa ben gün boyunca dertlerimle sıkıntılarımla tek başıma savaşıyorum.'

2. Jennifer Aniston

2. Jennifer Aniston

Jennifer Aniston, uzun yıllar boyu sigara tiryakisiydi ancak 2012 yılında sigarayı tamamen bıraktı. Aniston bu konuyla ilgili GQ Magazine dergisine şunları söyledi: “Yakın zamanda sigarayı bıraktım ve bunun sonucu birkaç kilo alıyorsunuz. Özellikle de yaşınız 20 değilse. Ancak yoga bu kilo alımını önlemede gerçekten işe yarıyor.”

3. Charlize Theron

3. Charlize Theron

Charlize Theron sigarayı bırakmak için yıllar süren mücadelesinde yoga ve hipnozu denemiş. 2011'de Vogue dergisine şunları belirtmiş: “Ben sanırım normal insanlar gibi içmiyordum. Ölmek için içiyor gibiydim.”

4. Acun Ilıcalı

4. Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı tam bir Yeşilaycı. Bir eğlence mekanına gittiğinde bir kadeh viski yerine portakal suyu içmeyi tercih ediyor. Sağlıklı yaşamanın, mutlu olmanın yolunun alkolsüz bir hayat olduğunu vurgulayan Acun Ilıcalı gençlere şu mesajı verdi: 'Kendinizi bilin, bünyenizi alkolden koruyun. Hayatınızın kıymetini bilin.'

5. Zuhal Olcay

5. Zuhal Olcay

Zuhal Olcay ise sigarayı bıraktıktan sonra şunları söyledi: “Faranjitten daha az rahatsızım. Saçım ve cildim canlandı. Giysilerime sinen o korkunç kokudan da kurtuldum.”

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Ben Affleck

6. Ben Affleck

'Smokin Aces' filmince bir sigara tiryakisini oynayan Ben Affleck, 2007'de People dergisine, sigarayı bırakması hakkında şunları anlattı: 'Çekim yaptığım haftalar boyunca, günde yaklaşık 5 paket sigara içiyordum. Film bittiğinde ise sigara içmekten o kadar rahatsız olmuştum ki bir daha içmek istemedim ve bıraktım.'

7. Gülse Birsel

7. Gülse Birsel

Hiç sigara kullanmayan Gülse Birsel ise kapalı alanlarda sigara yasağının çıktığı ilk günlerde şöyle bir açıklama yapmıştı: 'Genç yaşımda gördüm yaşadım ya, ölsem de gam yemem, Allah kapalı alanda sigarayı yasaklayan kanunda emeği geçenlerden razı olsun, tuttuğunu altın etsin! Yıllardır kokudan, nefessizlikten, göz yaşarmasından çoğu mekanda canlı müziğin, yediğim yemeğin, ettiğim sohbetin tadını çıkaramadım!'

8. Barack Obama

8. Barack Obama

Sigaraya gençlik yıllarında başlamış olan eski ABD Başkanı Barack Obama, 2008 sigarayı bıraktı. Barack Obama bunu yüzünde kocaman bir gülümsemeyle “Çünkü eşimden korkuyorum” diye açıklıyor.

9. Edward Norton

9. Edward Norton

Edward Norton'ın tam bir sigara düşmanı olduğunu söylesek yeridir. Kendisi içmemekle birlikte birçok yerde içilmemesi için yapılan kampanyalarda da boy göstermeyi ihmal etmiyor. Hatta bir keresinde işi biraz abartıp yönetmen ve senaristin işine karışarak “Rounders” filminde sigara içilmeli bir sahneyi bile kaldırdığı biliniyor. Ama tabi bunu 'Fight Club' filminde başaramadı. Çekimler sırasında oldukça zor anlar yaşamış.

10. Orhan Gencebay

“Sigarayı bırakalı 30 sene oldu. Yaklaşık 16 sene boyunca günde 1,5 paket içtim. Kalp ritmimi bozduğu için doktorumun da tavsiyesiyle ama kendi kararımla bıraktım. Önceleri azaltmaya çalıştım ancak olmadı, tek çözüm bir anda kaldırıp atmaktı. Zaten önemli olan önce karar vermek. Ben sigarayı bırakmamı şöyle açıklıyorum: Gönlümü kilitledim, anahtarını denize attım.”

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Colin Farrell

11. Colin Farrell

Colin Farrell da içkiyi hayatından tamamen çıkaran ünlülerden.

12. Kim Kardashian

12. Kim Kardashian

Kim Kardashian hiç içki içmediğini ancak kız kardeşlerinin içtiğini ve sarhoş olduklarında onlara yardım ettiğini söylüyor.

13. Demet Akalın

13. Demet Akalın

Demet Akalın da sigaraya karşı olan ünlülerden. Hatta sigara yasaklarının ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu: 'Sağlık Bakanlığı'nın takdir ettiğim tek atılımı! Sigara yasağı genişliyor! Ohhh miss içmeyin şu zıkkımı! Ben de sigara içilen mekanlarda artık sahneden ineceğim vallahi! Sigara içilmez!'

14. Güler Sabancı

14. Güler Sabancı

Güler Sabancı, 31 yıllık tiryakiliğine 2004’ün Şubat ayında son verdi. İlk günlerinde tesbih çekti, plastik sigara kullandı. Çok zorlandı ama sonunda başardı.

15. Ronaldo

15. Ronaldo

Ronaldo babasını henüz 22 yaşındayken genç yaşta alkol yüzünden kaybetti. Daha sonra da belli bir süre uyuşturucu bağımlısı kardeşiyle yaşadı. Bu yüzden Ronaldo alkol ve sigaradan uzak duruyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Mustafa Sandal

16. Mustafa Sandal

Mustafa Sandal hem sigara ve hem de alkolden uzak duruyor. Onun müzik dışında bağımlı olduğu tek şey spor.

17. Adele

17. Adele

'Eğer sigara içmeye devam etseydim büyük ihtimalle sigarayla alakalı bir hastalık beni öldürecekti. Ve bu berbat bir düşünceydi. Eğer akciğer kanserinden ölüyor olsaydım bu tamamen benim yüzümden olurdu ve bu nedenle büyük acı hissederdim.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
96
11
10
4
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın