Astsubay Sefa Kök Şehit Olmadan Önce, Ömer Halisdemir'in Anı Defterine Yazmış: 'Senin Bu Millet İçin Döktüğün Kan Boşa Değil'

 > -
Abone ol

Bingöl'de şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Kök'ün şehadetinden 1 yıl önce, Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret edip anı defterine bir not yazdığı öğrenildi. Sefa Kök yazısında "Komutanım hiç tasalanma hüzünlenme. Senin bu millet için döktüğün kan boşa değil. Sırada bu canı bu millet için vermek isteyen nice meslektaşlarım var." diyerek kendisinden helallik istedi.

DHA'da yer alan habere göre, 9 Eylül 2017'de Bingöl'ün Adaklı İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada Jandarma Astsubay Mustafa Sefa Gök, şehit düştü. Şehit Jandarma Astsubay Mustafa Sefa Kök, Osmaniye'de yapılan törenin ardından toprağa verildi.

"Düğünden sonra Şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyarete gittiler"

Şehidin babası Reha Kök, oğlunun Şehit Ömer Halisdemir'in mezarı başındaki anı defterine yazdıklarıyla ilgili, "Oğlum evlenip düğününden sonra eşiyle beraber gezmeye gitti. Dönüş yolunda ise Şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret ediyor. Orada taziye defterine bir şeyler yazıyor ama yazarken de duygulanıp ağlıyor, gözlerinden yaşlar dökülüyor. Hanımı merak edip soruyor, 'Ne yazdın ki böyle duygulandın' diye. Oda yazdım bir şeyler deyip geçiştiriyor." dedi.

"Baba beni Niğde'ye götür"

Baba Reha Kök daha sonra yaşananları şöyle anlattı: "Oğlum şehit olduktan sonra gelinim bana 'Baba beni Niğde'ye götür' dedi. Bende 'Kızım hayırdır niye götüreyim' dedim. Sonra olayı anlattı, 'Mustafa ile birlikte Şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etmiştik. O zaman gözleri yaşarmıştı çok duygulanmıştı. Oraya ne yazdığını merak ediyorum' dedi. Sonra bize yardımcı oldular, o yazıyı buldular ve bize gönderdiler. Sanki oğlum o yazdıklarında Allah'a dua etmiş şehit olmak için. Yazdıkları hepimizi, okuyan herkesi duygulandırıyor. Allah'ım rahmet eylesin."

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök'ün 9 Eylül 2016'da Şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaretinde kaleme aldığı ve altına imzasını attığı yazı ise şöyle 👇

"Bu milletin bağrından Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı gibi nice yiğitler çıkardı"

 "Ben J. Asb. Çvş. Sefa Komutanım. Bu milletin bağrından 1453 Ulubatlı Hasan Çanakkale'de Seyit Onbaşı gibi nice yiğitler çıkardı. 15 Temmuz gecesi hain alçakların planlarını bozan bu yüce Türk Milleti'nin bağrından çıkmış olan Ömer Halisdemir çıktı. Şükür ki senin gibi aynı rütbedeyim bu onuru gururu hayatım boyunca taşıyacağım. Komutanım hiç tasalanma hüzünlenme. Senin bu millet için döktüğün kan boşa değil. Sırada bu canı bu millet için vermek isteyen nice meslektaşlarım var. Senin arkandan senin gibi nice yiğitler çıkarmaya muktedir olan bu millet nice sefalar nice Mustafaları da söz konusu vatan olduğunda çıkarmaya muktedirdir. Komutanım 2014 devrelerime hitaben senin açtığın bu şehitlik mertebesinde senin gibi yeri geldiğinde bize de bu mertebe için koşabilmek nasip olur inşallah. Rabbim inşallah bize nice Ömer Halisdemirler yetiştirebilmeyi nasip eder. Bizlere hakkını helal et güzel insan. Ömür boyu senin sırtında taşıdığın o silah arkadaşları dediğimiz hainlerin attığı kurşunların acısını hissedeceğim. Rabbim gani gani rahmet eylesin."

M. Sefa Kök. 09.09.2016.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir