Aslında Hangi Ülkede Hangi İşi Yapmalısın?

-

Hepimiz hayatın koşuşturmacası, ülkenin kaynar kazan misali gündemi, bir yandan iş güç ya da okul arasında bir şekilde yaşayıp gidiyoruz ama; düşününce bambaşka topraklarda yaşıyor, şu an hiç alakamızın olmadığı işler yapıyor da olabilirdik. Acaba sen, kişiliğin ve yeteneklerinle, hangi ülkede nasıl bir iş yapsan mutlu olurdun?

1. Hoş geldin. En sevdiğin mevsimi öğrenerek başlayalım.

2. Boş zamanlarında bunlardan hangisini yapmaktan daha çok zevk alırsın?

Doğada vakit geçirmek
Şehri gezip yeni yerler keşfetmek
Uzanıp sakince güzel bir kitap okumak
Sergi, sinema gibi kültür sanat faaliyetleri
Arkadaşlarla içip sohbet ya da dans etmek
Meh..

3. Şıklarda ilk ilgini çeken kelimeyi bize seçer misin?

4. Hangisi açık havada yapılacak en keyifli sportif aktivite sence?

Bisiklet
Kayak
Plaj voleybolu
Parasailing
Koşu
Binicilik

5. İyi bir işi sana göre bunlardan hangisi daha iyi tanımlar peki?

6. Günümüz dünyasında seni neyin daha çok heyecanlandırdığını öğrenelim.

Bilgiye erişimin giderek kolaylaşması
Gelişen çevre duyarlılığı
Uzay seyahati
Tıp alanındaki gelişmeler
Teknoloji alanındaki gelişmeler
Toplumsal çeşitliliğe dair artan farkındalık

7. Tarihten geri getirmek üzere bu isimlerden hangisini seçmek istersin?

Karl Marx
Gandhi
Nikola Tesla
Eva Peron
Che Guevara
Alfred Nobel

8. Sana en uygun sıfat bunlardan hangisi olabilir?

9. Son olarak kendine bir gün sonu içeceği al ve bitirelim.

ABD’de bilim insanı olmalısın!

Zehir gibi, tıkır tıkır işleyen bir zihin. Son derece planlı programlı çalışan bir beyne sahipsin. Karşımızda potansiyel bir bilim insanı duruyor! Sen araştırmak, merak etmek ve keşfetmek için  yaratılmışsın! İmkanın olsa tüm hayatını da buna adamaktan çok mutlu olursun. ABD’de aradığın tüm olanak ve desteği bulacağın kesin.

Kanada’da mühendis olmalısın!

Sende doğuştan gelen zarafet ve kibarlığa keskin bir zihinsel beceriklilik eşlik ediyor. Sıcak, yapış yapış havaları sevmiyorsun; tıpkı yapış yapış insanları sevmediğin gibi. Senin için mantık hep ön plandadır ve gerektiğinde gayet stratejik olabilirsin. Üretmek senin işin. Medeniyet ve imkanlar diyarı Kanada tam senlik.

Finlandiya’da akademisyen olmalısın!

Elf geni gibi genlerin ve bunca asaletle elbette sana Finlandiya çıkacaktı! Senin her hareketinde ve insanlara tüm ilişkilerinde asil ve uygar duruşu görmek mümkün. Kendini geliştirebilmek senin için ne kadar önemliyse, çevrendeki insanlara bir şeyler katabilmeyi de o ölçüde seviyorsun. Tam senlik bir ülke ve meslek buldun deriz.

Avustralya’da doğa fotoğrafçısı olmalısın!

Seni tanıyan herkesin senin için en az bir kez "Senin gibi bir insan görmedim" dediğine eminiz. Çok farklısın ve aslında buralarda da biraz bunalıyorsun. Ama bu asla canayakın değilsin demek değil. İnanılmaz da bir doğa aşığısın aynı zamanda; kesinlikle doğanın uzağında olmaya tahammülün yok. Tam senlik coğrafya ve işi bulduk bizce.

Küba’da müzisyen olmalısın!

Kafa tutmak, oyun bozmak, neşe ve cesaret senin işin. Doğru bildiğini okur, üç kuruş için kimseye avuç açmazsın. Ayrıca şairane bir sanatçı ruhu da taşıyorsun sen; rengarenk, güneşli bir ruh bu ama, asla kasvetli ve karamsar değil. Devrimin diyarı Küba içindeki pırıl pırıl ve ışık saçan ruhla çok güzel uyuşurdu.

İtalya’da sanatçı olmalısın!

Böylesi ince bir zevk ve estetik algı az bulunur. İlginç bir şekilde, bunu hayata karşı duruşunla da iç içe geçirmeyi başarabilmişsin. Rahat ve eğlenceli kişiliğine müthiş bir sanatçı perspektif eşlik ediyor. İçinde yaratıcılık bulundurmayan, monoton olan hiçbir iş seni mutlu etmez zaten. Rönesansın beşiğinde sanat, senin yapman gereken şey!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-ustaoglu1

kübada müzisyen demiş dansçı fotosu koymuş

choco-hira

ABD de bilim insanı

son-cahil-bukucu

Kanada'da mühendis olmalıymışım

nese-gkkya-ersy

ABD'de Bilim İnsanı olmalıymışım

mira_gulhan

Küba’da müzisyen olmalısın! Küba’da müzisyen olmalısın! Kafa tutmak, oyun bozmak, neşe ve cesaret senin işin. Doğru bildiğini okur, üç kuruş için kimseye avuç açmazsın. Ayrıca şairane bir sanatçı ruhu da taşıyorsun sen; rengarenk, güneşli bir ruh bu ama, asla kasvetli ve karamsar değil. Devrimin diyarı Küba içindeki pırıl pırıl ve ışık saçan ruhla çok güzel uyuşurdu.

Görüş Bildir