Aslan Avlamasıyla Tartışma Yaratan İtalyan Veteriner Çıktığı Kuş Avında Hayatını Kaybetti

239PAYLAŞIM

'Ava giden avlanır' sözü bu defa acı bir son getirdi. Boredpanda'dan derlediğimiz habere göre vahşi hayvanları avlamasıyla tartışma yaratan 55 yaşındaki İtalyan veteriner kuş avına çıktığı sırada kayarak ölüme düştü.

55 yaşındaki İtalyan veteriner Luciano Ponzetto, ormanın büyük hayvanlarını avlamaktan ne kadar zevk aldığını asla saklamıyordu.

Bu büyük, canice avlarını boy boy paylaşması ise sosyal medya üzerinde büyük eleştirilere ve tartışmalara yol açtı.

Turin kentinde bir veteriner kliniği olan Luciano avladığı aslan, leopar, geyik gibi hayvanlarla çektiği fotoğrafları gururla paylaşınca hayvan hakları aktivistleri kendisine karşı kampanya başlattılar. Ölüm tehditleri bile alan veterinerin kliniği de ciddi eleştirilere maruz kaldı.

Geçtiğimiz yıl boyunca bunlar yaşanırken, Luciano Ponzetto kendini "bir veteriner olmanın gerek ahlaki gerekse profesyonel olarak avlanmak ile bağdaşmayan bir şey olmadığını" söyleyerek savunmuştu.

İtalya Veterinerler Birliği ise tartışma yaratan veterineri savunmuş ve avlanmanın yasal kurallara aykırı olmayan bir hobi olduğunu, bu yüzden Luciano Ponzetto karşısında herhangi bir işlem yapılmayacağını açıklamıştı.

Fakat haberler bir kısım hayvan aktivistini sevindirebilecek cinsten. Veteriner geçtiğimiz hafta kuş avına çıktığı sırada buz üzerinde kayıp 30 metreden düşerek hayatını kaybetti.

İtalya polisinin yaptığı açıklamaya göre Luciano Ponzetto'nun cesedi bir helikopter ile alındı ve yakında bir hastaneye götürüldü. Fakat adam orada düşüş sonrasında hayatını kaybetmişti.

Av bazı kesimler için tartışılabilir bir konu, bir kısım insan içinse kabul edilemez! Fakat gerçek şu ki Dünyanın geldiği noktada, kuraklık ve soy tükenme riskleri kapının eşiğindeyken doğaya karşı çok daha saygılı olan bireylere ihtiyacımız var!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaptan-yosun

insan en tehlikeli hayvandır

therewasauser

Doğayı sevmezsen doğa da seni sevmez

innuendo

hayvanları öldürmekten zevk alan bir veteriner..

Gizli Kullanıcı

okuduğum bölümle aramdaki ilişki.

alienca

hakettiğini bulmuş.

Gizli Kullanıcı

ilahi adalet tecelli etmiş...avlanmak hobi diyen veteriner birliğine ne demeli neyse bu ders yeter onlara

Görüş Bildir