Asla Kapanmayan Bir Konu! 7 Yaşındaki Oğlunu Emzirmeye Devam Eden Lisa Bridger Çocuk İstismarıyla Suçlanıyor

-

Lisa Bridger Avustralya Adelaide'de yaşayan 46 yaşında bir anne. Fakat onu diğer annelerden ayıran şey, 7 yaşına gelmiş olan oğlunu hala emzirmeye devam ediyor olması. The Sun'dan derlediğimiz haberde Lisa bunun sebeplerini açıklamış, hadi bakalım...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/660710...

46 yaşındaki Lisa Bridger Avustralya'da yaşayan sıradan bir anne aslında...

Fakat bazı insanlar, oğlunu 7 yaşına gelmesine rağmen hala emzirmesini çocuk istismarı olarak görüyor...

Lisa, diğer anneleri de çocuklarını daha uzun süre emzirmeye teşvik ediyor.

İngiltere'ye gittikleri tatilde bir sosyal hizmet görevlisi bu durumu fark edip, Lisa'nın yaptığının bir çocuk istismarı olduğunu iddia etti. Lisa'yı destekleyen insanlar olsa da durum tartışılmaya devam ediliyor, çünkü Chase ve 4 yaşındaki küçük kardeşi Phoenix farklı derecelerde otizmli çocuklar; bu yüzden anneleri emzirmeye devam etmenin onları sakinleştirmekte yardımcı olduğunu söylüyor.

Lisa emzirme konusunda insanlara bir şeyler öğretmeye de çabalıyor aynı zamanda.

The Fabolous'a konuşan anne, emzirmenin Chase'in iletişimine yardımcı olduğunu söylüyor. "Bana ve oğluma çok büyük yararları var, sağlıklı ve doğal bir durum. Sadece onun yoluna bakmasını istiyorum ve onu takip ediyorum." diye de ekliyor.

Anne eylemlerinden dolayı eleştirildiğini de itiraf ediyor.

"Eleştirildiğim birçok konu var ama elimden geldiğince insanlara kendimi anlatmaya çalışıyorum. Sadece kapalı kapılar arkasında saklanmayıp onlara ihtiyacı olanı vermek ve onları desteklemek istiyorum."

Chase ve Phoenix farklı derecelerde otizme sahip çocuklar.

Daily Mail Avustralya'ya verdiği röportajda Chase'in doğumdan birkaç ay sonra farklı davranışlar sergilediğini fark etmiş.

"Altı aylıkken Chase'in diğer çocuklardan daha farklı davrandığını fark etmeye başladım. Bebek arabasında veya kucakta kalmayı hiç sevmezdi, ama emzirilirken rahat ve mutluydu."

Çocuklarını toplamda 20 yıldır emziren Lisa şu şekilde ekledi: "İnsanlar bununla alakalı her şeyi hep eleştireceklerdir!"

Birçok kişi bunun çocukların psikolojisini kötü etkilediğini ve altı aydan sonra annelerin üzerlerini örtmelerini gerektiğini söylüyor. Lisa ise dolabının onları her yerde ve her zaman emzirebilmek için kıyafetlerle dolu olduğunu söylüyor. Ama çocukları emzirirken, emzirmenin bitmesini dört gözle beklediğini de itiraf ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü ise bildiğiniz üzere bebekler en az altı aylık olana kadar, sonrasında ise 2 yaş olana kadar ek gıda desteğiyle, bebekleri emzirmenin en doğrusu olduğunu söylüyor.

Bu yılın başındaysa emzirmenin kalp krizi ve inme riskini azalttığını açıklamıştı. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackfrost

İngilterede ise eleştirilmesi doğal onlar böyle abartır bu tarz şeyleri

kafakirantazesimit

Saçmalamayı kesin bunda istismarlık bir durum yok , sonuçta kadının sütü hala bitmemiş ve çocuklarının sağlıklı bir gelişim göstermesi için doğru olanı yapıyor. Annem beni de ablamı da 5 yaşımıza kadar emzirmiş o zaman annem çocuklarına istismar uyguladı. Ben öyle bir niyet sezmiyorum benim de çocuğum olsa süt kesilene kadar emziririm sonuçta ergenlik yaşına girene kadar devam edecek değil. Öyle pis niyetlerle de yapmam annelik görevimi. Ayrıca gayet de sağlıklıyım bağışıklık sitemim de güçlü 2-3 senede 1 grip oluyorum , sadece borderline hastasıyım , bu durumun da anne sütünü fazla kaçırdığım için olduğunu düşünmüyorum :)

yazanhayalet

Pis niyetler derken istismar diyince ne anladığınıza göre değişir. Cinsel istismarı kastettiğini zannetmiyorum burada. Örneğin kucuk bir cocuga zorla mendil sattırmak istismardır. Aç bırakmak, siddet uygulamak (fiziksel ya da psikolojik), okula gondermeyip egitim hakkini elinden almak... bunlar gibi pek cok istismar sekli var. Burada da sanirim psikolojik bir istismardan bahsediyor. Kendi basina birey olmasinin gecikmesinden, ileride yasayacagi ozguven sorunlarindan falan bahsediyor olsa gerek. Haklılar veya değiller demiyorum tabi. 7 sene süt üretmek de ayrı bir yetenek herhalde.

kafakirantazesimit

Niyetini kesin olarak bilemeyiz cinsel ya da psikolojik senin dediğin de olabilir benim dediğim de , lakin senin çıkardığın sonuç ile olacağını da pek sanmıyorum. Uzun süre süt emmenin kötü psikolojiye sebep olacağını düşünmüyorum. Uzun süre emdim sağlıklıyım çok fazla bi sorunum yok , hayatımı da kendim yönledirebiliyorum anne kuzusu biri de değilim 28 yaşındayım kendi kararlarımı da kendim verebiliyorum. Yani her uzun süre süt emenler annesine bağımlı olarak yaşarlar , tek başına bir şey yapamazlar diye bir kavram yok

gulnihal-kaynak

Lütfen insan psikolojisi hakkında bir şey bilmiyorsanız yorum yapmayın. Araştırın göreceksiniz uzun ve kısa süre emzirmek insan davranışlarını ve karakteri etkiliyor. Siz bende bir şey yok deseniz bile belki bilmediğiniz şeyler vardır. Olmasa bile sizde olmadı diye başkalarında da olmaz değil ya.

kafakirantazesimit

Hmmm anlıyorum seni demek öyle " Litfin insin psikilijisi hikkindi bir şiy bilmiyirsimiz yirim yipmiyin " , sen ne biliyon ? Senden mi icazet alcam yorum yaparken kimsin sen ? Eğer için rahat edecekse 15 yaşımdan beri borderline tedavisi görüyorum ve tedavi gördüğüm bir çok doktora da sordum 5 yaşımda sütten kesildim bu psikolojik ya da kişilik bakımından zararı olup olmadığını hiçbir zararının olmadığını belirttiler. Hastalığımı öğrendiğimden beri her türlü kişisel gelişim ve psikolojik kitapları okuyorum , oradan bana edindiğin bir kaç internet bilgisi ile bilginlik taslamazsan sevinirim.Google dan araştırıp araştırıp bana giydirin yok ya

alim-dalim

emzirmek/ sütün gelmesi biten bir şey değil. emzirme devam ettikçe süt akmaya devam eder. ayrıca arada hastalıklı bir bağ oluşumu da söz konusu ve sütün kalitesi de ilk 6 ay gelenden çok farklı, gereksiz bir durum. 3 ay anne sütü ile beslendim en son 5 yıl önce grip oldum :)

kafakirantazesimit

Canım ya siz ne boş beleş insanlarsınız kulaktan doğma bilgilerle bana geliyorsunuz , 6 ayı bile dolmadan sütü akmayan birden kesilen anneler var canlı örnekleriyle karşılaştım , çocuk emdiği sürece süt bitmez diye bir kavram yok anlıcağınız , gerçekten sıkıldım doğru düzgün gerçek bilgilerle araştırmaya girmeyip de bana uyduruk kaydırdık eleştiri yapmanızdan , bu son kez bir yoruma cevap verişim sonuçta cahillerle muhabbet bana düşmez , denginizi bulun rica ediyorum

alim-dalim

yürü git ordan cahil diye sana derler! hadsiz bir insansınız, yaptığınız yorumunun düzgün bir dille eleştirilmesine bile tahammül edemeyen, salya akıtan bir insanmışsınız. ben de normal bir insan gibi bilgilendirmek istedim sizi hata bende. eğitimini aldığım bir şey için sizin mahalle bilgilerinizi dinlemem hiç kusura bakmayın. 7 sene süt kendiliğinden geliyor mu sandın meme ucu uyarıldıkça ekstra bir durum olmadıkça ordan süt gelir önce bir oku öyle geeeeel

gulnihal-kaynak

İnternet bilgisi olduğunu nerden çıkardın? okuduğun birkaç kitap ve bir şey bilmeyen doktorlar seninki. Kime sorsan bunu bilir. Sosyal hizmet okuyorum ve insan davranışı, bebeklikten yaşlılığa her şeyi görüyoruz. basit bir bilgi düşündüğünde bebek anneye daha fazla bağlanıyor. Bu da ileride bağımlılık, davranışsal sorunlar ve karakteri etkiliyor. Canlı örneklerini gördüm. Ayrıntılı araştırmadım ama tez çalışmaları olduğunu düşünüyorum bununla ilgili. Klavye cambazlığı yapma burada. Ayrıca yazdıklarına dikkat et. Çok kitap okuyup çok bilgili olduğunu düşünüyorsun sanırım ama daha insanlarla nasıl konuşulacağını bilmiyorsun.

gulnihal-kaynak

Bence gördüğün tedavi tam da bununla alakalı olabilir. Daha iyi bir psikoloğa gitmelisin.

enk-capital

Allaam ne kadar da beni ilgilendirmeyen bi konu. Yani o kadar ilgilendirmiyo ki beni ilgilendirmeyen konular başlığıyla bi yarışma düzenlesem bu haber birinciliğe oynayabilir.

blackfrost

emin missin? magazin haberleri de var

gokce-mila-gunes

çocukların videosunu video sitelerine yükleyen ve onların üzerinden para kazanan aileler de istismarcıdır bence

naz-yalcinkaya

millet internet üzerinden anne sütü arıyo harıl harıl.Anadoluda bunun cok örnegi vardır anne sütünün önemi henüz algılanmış degil ki bebekleride rahatsız hem

Görüş Bildir