Asla Göz Ardı Etmeyin! Vücudunuzda Bir Şeylerin Ters Gittiğini Gösteren 10 Belirti

47PAYLAŞIM

Doktorunuza danışmayı unutmayın!

1. Ayak ve bacaklarda karıncalanma hissi

Ayaklarınızda veya bacaklarınızda karıncalanma ya da böcek yürüyor gibi bir hisse kapılıyorsanız, bu durum 'huzursuz bacak sendromu' göstergesi olabilir. Bu hastalık uzun sürelidir ve genellikle geceleri dinlenmek için uzandığınızda rahatsız edici boyutlara ulaşır.

2. Deri kalınlaşması

Cilt sorunlarını asla göz ardı etmeyin. Deriniz kalınlaşır ve kaşınmaya başlarsa, bu durum egzama veya alerji gibi birçok hormonal hastalığın belirtisi olabilir. Şikayetlerinizin devam ettiğini ve daha da kötüye gittiğini düşünürseniz, doktorunuza danışarak kan testi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

3. El yazısında değişim, koku kaybı ve yoğun rüyalar

Birçoğumuz Parkinson hastalığını duymuştur ama semptomlarını bilmiyor olabilir. Titreme, hareketlerde yavaşlama, kabuslar yüzünden düşük uyku kalitesi, konuşma ve yazı yazmada gözle görünen değişikler bu hastalığın habercisi olabilir.

4. Sinir ve agresif davranışlar

Öfke patlamaları, her zaman kişiliğin göstergesi olmayabilir. Araştırmalara göre bu durum, depresyon ile ilişkilendirilir. Depresyon sadece düşük enerji ve mutsuzluk belirtileri vermez. Bunun yanı sıra, öfke ile kendini gösterebilir.

5. Çok fazla uyumak

'Hypersomnia' olarak da bilinen bu hastalığın tek nedeninin yorgunluk olmadığı doktorlar tarafından söylenmektedir. Bazı doğuştan olan bağışıklıkla ilgili hastalıklar da her yerde uyuma isteğinizin ortaya çıkmasına neden olabilir.

6. Göz rengindeki değişiklikler

Eğer korneanızın etrafında gri bir çizgi varsa, 45 yaşından küçük insanlar için bu durum yüksek kolesterolün işareti olabilir.

7. Tuzlu yeme isteği

Tuzlu yemeyi sevmek normal bir durum ancak artık bunun önüne geçemediğinizi ve sadece tuzlu yiyecekler istediğinizi fark ettiyseniz, bunu sorgulamanın vakti gelmiş demektir. Bu durum demir eksikliği, anemi, dehidrasyon ve adet öncesi sendromu gibi tıbbi sorunların göstergesi olabilir.

8. Unutkanlık, yorgunluk ve düşük libido

Bazen insanlar bunu depresyonla karıştırabilir. Çünkü sizi yorgun ve hiçbir şey yapmaya haliniz yokmuş gibi hissettirecektir. Doktorlar bu semptomların göz ardı edilmemesi gerektiğini ve bu semptomların tiroid hormonu ile ilgili bir sorunu işaret edebileceğini söylüyorlar. Ayrıca kilonuzda artış ve üşüme hissi de olabilir.

9. Sürekli susamış hissetme

Her gün susamak gayet normal bir durumdur. Çok tuzlu ve baharatlı yemekler yediyseniz, fazla su içmek istemeniz de normal olacaktır. Sürekli susamış hissetmek ise diyabet ya da hamilelik belirtisi olabilir.

10. Buz yeme isteği

Buz çiğnemek kulağa tuhaf gelse de alışkanlığınız olabilir. Bazı araştırmalar ise buz çiğneme isteğinin demir eksikliği ya da anemi hastalığının belirtisi olabileceğini söylüyor. Doktorunuza danışarak kan testi yaptırabilir ve gerekli takviyeleri almaya başlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
linkop

Sonuç ; Kansersiniz.

Görüş Bildir