PKK'ya Askeri Operasyon İçin Ne Dediler? 10 İsim, 2 Görüş!

 > -
Abone ol

1. Hayko Bağdat: Genç bedenleri istatistik haline getirdiğimiz için utanç duyuyorum

Bu devletten utanç duyuyorum…
Bu devletin yöntemlerinden de pişkinliğinden de utanç duyuyorum.
Çocuklarımızı, gençlerimizi bu kahpe ortamdan koruyabilecek bir yöntem bulamadığımız için utanç duyuyorum.
Adlarını “kahraman” payesiyle ölümsüzleştirmek adına davrandığımız, fakat genç bedenlerini istatistik hâline getirdiğimiz insanlar için utanç duyuyorum.

2. Cemile Bayraktar: HDP ve PKK süreci el birliği ile sona erdirdi

HDP ve PKK'nin elbirliği ile sona erdirdiği Çözüm Süreci adına çok üzgünüm, her şeye rağmen Kürt vatandaşlarımızın bu ülkede eşit şartlara ve haklara sahip olacağına inancım tam, kendilerinin HDP ve PKK ile aralarına mesafe koymaları gereğine inanıyorum zira HDP bugün, dün “güya halkı için darbe yaptığını iddia eden ve şartları olgunlaştıran” celladının rolünü üstlenmiştir, mesele bundan sonra bunu görüp ona göre davranmak yahut davranmamak tercihinde düğümlenmiştir ve bu tercihe göre o düğüm çözülecektir.

3. Cüneyt Özdemir: Seçim sonrası ülkede meşru bir hükümet bile yokken bu kararları almak...

4. Metin Altınok: Sürece başından beri karşı olanlar, sürece sahip çıkanları süreci bitirmekle suçluyor

Çarşamba günü DAEŞ militanlarının açtıkları ateşte 1 asker şehit olurken 2 asker de yaralandı. Saldırı sonrası TSK da DAEŞ'i vurdu. Gelişmeler yaşanırken Gülen çetesinin argümanlarıyla Türkiye'nin DAEŞ terör örgütüne destek verdiği iddialarını sürdüren koalisyon medyasının hali ise görülmeye değerdi.
Bir anda gerilla, Kobani direnişi güzellemelerini bırakıp çiçek çocuğuna dönüşüverdiler. Çok değil birkaç ay önce ABD uçaklarının DAEŞ'e karşı harekâtını Türkiye'ye örnek gösteren sanki onlar değilmiş gibi şimdi de angajman kurallarından doğan hakkını kullanan Türkiye'yi savaş hevesli devlet ilan ettiler.

5. Aylin Kotil: Seçilmemiş bir hükümetin ülkeyi savaşa sokması darbedir

6. Şamil Tayyar: PKK silah bırakmıyorsa uzatmadan sürecin fişi çekilmelidir

7. Ayşe Hür: Bu işin sonu bölünmeye kadar gider

8. Yıldıray Oğur: Çözüm süreci sürerken PKK'yı kışkırt, AKP projesi de; şimdi barış de

9. Sezgin Tanrıkulu: Savaş akıl tutulmasıdır

10. İsmail Kılıçarslan: PKK'nın da intihar eylemlerini lanetlemen gerektiğini biliyorsun

Aslında adına 'intihar eylemi' denilen eylem biçimiyle Türkiye'yi PKK'nın tanıştırdığını biliyorsun. PKK ve DHKP-C'nin gerçekleştirdikleri intihar eylemleriyle kaç masum insanın canına kıydığını biliyorsun. İnsansan, kendine karşı dürüstsen, bu konuda azıcık adalet duygun varsa IŞİD'in intihar eylemini lanetlediğin gibi PKK'nın da DHKP-C'nin de intihar eylemlerini lanetlemen gerektiğini biliyorsun. Fakat sen yine yalanlar söyle. 'Bir taraf özgürlük savaşçısı, bir taraf terörist' de.

(bu biraz karışık arkadaşlar)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cilgin_vezneci

gezi yandaşlığı yapan yazarların nerdeyse hepsi barışş loo barış diye çırpınıyor bizden ölünce suspus götlerden ölüncede savoşa hayoooor adi lan oradan.

benzodiazepin

hippiyken ırkçı oldum aq

Gizli Kullanıcı

Ne oldu bir anda. Neden şimdi karıştı işler bu kadar? Fuat Avni haklı galiba lan

tandogan01

Bu ülkede Kürt'lerin kullanıldığı kadar hiç bişe kullanılmadı özgürüz arkdaşım KÜRT-TÜRK ikiside bir boşa özgürlüğü arama kandırılıyorsun !

e_nsal

Çözüm sürecini hiç desteklemedim ama o zaman karşı çıkanlar bu sürece şimdi neden pkk'yı vurmamıza kızıyolar ben anlamadım bunları başka ne şekilde temizleyebiliriz

Görüş Bildir