Artık Yaşlanmayı Beklemeye Gerek Yok: Ünlülerin Yeni Favori Estetiği İple Yüz Germe

44PAYLAŞIM

Güzellik ve estetik dünyasındaki trendler her gün değişiyor. Bir dönem botoks partileri yapılırdı, şimdi ise o kadar popüler bir uygulama değil. Şu an genç, yaşlı demeden herkes gergin yüz takıntısına sahip ve bunun için nispeten zahmetsiz bir yöntem var...

Kırışıksız, pürüzsüz bir yüz için kullanılan botoks yöntemi, son dönemde eskisi kadar popüler değil.

Kaslarda geçici felç yaratan kimyasal sebebiyle mimiklerin geçici olarak yok olması ve yüz ifadesini donuklaştırması sebebiyle son dönemde botoks çok çok minik miktarlarda uygulanır oldu. Buna da mikro botoks ya da bebek botoks işlemi deniyor.

Yine de gergin ve genç bir yüz arzusundan vazgeçmeyen estetik dünyası için yeni arayışlar devam ediyor.

Geçici dolgularla elmacık kemiklerini daha kalkık, çeneyi daha belirgin gösterip cilde gergin bir görünüm vermek mümkün olsa da, dolgunun da yan etkisi şiş bir surat olabiliyor.

Botoks ve dolgudan uzak durarak son dönem moda olan ince ve gergin yüzlere sahip olmak isteyenlerin son gözdesi yüz germe.

Yüz ve boyun germe, genelde 50'li yaşlardan sonra sarkmış cildi toparlamak için yapılan bir operasyon. En azından yakın geçmişe kadar öyleydi. Zor ve acılı bir operasyon olması ve dikiş izleri sebebiyle insanların çekindiği bir uygulamaydı.

Genel anestezi altında gerçekleşen bu operasyon, sadece cildi ileri seviyede sarkmış yaşlı kişiler için uygundu.

Fazla deri kesildikten sonra yüzün kulak arkasına dikildiği bu uygulamayı fazla derisi bulunmayan genç ciltlilerin yaptırması pek mümkün değil.

Genç ciltlilerin en son estetik gözdesi iple yüz germe.

Örümcek ağı estetiği olarak da duymuş olabilirsiniz.

İlk kez 90'lı yıllarda ortaya çıkan bu işlem, teknolojinin yardımıyla günümüzde oldukça geliştirildi.

Cilt altına yerleştirilen eriyen iplerle yüz yukarı doğru çekiliyor. Bu işlem burun ve ağız kenarı çizgilerini ortadan kaldırırken elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını sağlıyor.

Aslında bu çizgilerin tamamen kaybolması doğal bir görünüm değil.

Hafif şekilde gülme çizgilerinin neredeyse her yaşta var olması doğal kabul ediliyor. Dozunda yapılan germe işleminde bu görüntü korunuyor, ancak zaten çizgisiz, genç bir cilt gerildiğinde tıpkı botoksta olduğu gibi donuk bir ifade ortaya çıkabiliyor.

Ancak yine de botoksta olduğu gibi mimiklere herhangi bir zarar vermediği için, içinde bulunduğumuz dönemin en popüler uygulaması.

Dozunda yapıldıkça yüz hareketlerini kısıtlamıyor, zaten kalıcı bir yöntem değil, zamanla cilt yeniden yer çekimine yenik düşüyor ve yenilenmesi gerekiyor.

Nasıl bir uygulama olduğunu merak eden, ve hassas olmayan kişiler için küçük bir video.

Son yılların en popüler estetik uygulaması olan dudak dolgusunun yerini alması beklenen iple yüz germe, lokal anestezi altında 1 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştiriliyor.

İşlem sonrası hafif ağrı, morarma gibi komplikasyonlar oluşabiliyor.

Bakalım estetik çılgınlığının bir sonraki adımı ne olacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

meger hepsi estetikliymiş..sonra dogal güzel demeyi.herkes yapıyo artık,yapsın da banane ama yok şunda estetik yok bunda estetik yok demeyin.erkekler de estetik olsa yakışıklı olur ona bakarsanız..ki olsunlar da bana göre..ama dudak dolgusu falan degil,çirkinse burnunu yapsın nebileyim,çok göze sokmayacak,bariz olmayacak,abartmayacak küçük şeyler,ufak dokunuşlar falan..

beryy93

Merve Bolugur'da estetik yok ki neden onun fotoğrafını kullanıyorsunuz

Görüş Bildir