Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Armağan Çağlayan'ın Instagram Hesabında Yaptığı LGBTİ+ Haklarını Savunan Paylaşımına Gelen Tepkiler

491PAYLAŞIM

Adamcağıza bu kadar yüklenmenize gerek var mıydı?

Armağan Çağlayan'ı tanımayanınız yoktur...

Kendisi açık sözlülüğü ve dobralığı ile bilinen ünlülerimizden bir tanesi. Son zamanlarda ise ismini sık sık 'Gör Beni' isimli programı ile duyuyoruz.

Programa her hafta ünlü bir ismi konuk olarak davet ediyor ve bizler de meraklı gözlerle izleyip, katılan kişilerle ilgili bilmediğimiz detayları öğreniyoruz.

Armağan Çağlayan dün Instagram hesabından LGBTİ+ hakları ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Paylaşımın açıklamasında ise şunlar yer alıyordu: 

"Anayasa madde 10. 'Herkes dil, din, cinsiyet, ırk , siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.'"

Bilmeyenler için ise Çağlayan'ın neden böyle bir paylaşım yaptığından bahsedelim...

AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı kurucularından Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atamasına yönelik protestolar kapsamında, Cuma günü bazı öğrenciler kampüs içerisinde bir sergi açtı. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde, açılan sergideki görsellerin yerleştirilmesi sırasında yerde duran ve üzerinde Kabe figürü görülen bir resim yer aldığı görülüyor. Bunun ardından da LGBTİ bireylere soruşturma açıldı ve aralarından bazıları göz altına alındı. Açılan soruşturmalar ile birlikte bunun LGBTİ bireyleri hedef haline getirdiğini düşünen insanlar tepkilerini gösterdi.

İşte bunlardan bir tanesi de Armağan Çağlayan oldu. Kısa bir süre sonra ise bu paylaşımına birbirinden enteresan tepkiler gelmeye başladı. Bazıları Çağlayan'a teşekkür ederken, bazıları ise böyle bir paylaşım yapmasına inanamadı...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gollum

Arkadaşlar olay Boğaziçi, Kabe yada LGBT falan değil. Olay sadece düşen AKP oylarını mağduriyet yaratarak yine arttırmak. Daha önceki yazılarımda da çokça bahsetmiştim. Seçimler yaklaştıkça yine bu tip yaygaralarla mağduriyet yaratacaklar. Eğer millet yemezse (ki bugüne kadar hep yedi) yine bir uydurma düşman yaratacaklar. AKP'nin derdi hiç bir zaman devlet, millet, Türkiye yada kutsal değerler olmadı. Onların tek derdi koltukları ve yedikleri paralar. Diğer saydıklarımı sadece sömürü aracı olarak kullanıyorlar. Çünkü siyasal islam bunu gerektirir. Zaten adları bile uydurma. Siyasal islam ne aq? Ilımlı islam vardı bide :) Gerçi adamlar dini bile işlerine geldiği gibi değiştirtiyorlar Diyanet'e. Buna mı şaşıracağız. Yıllarca faiz haramdır diyip sonra "bizden alırsanız haram değildir" diyen de bunlar :)

dincer-kok

Haklı olduğu en büyük kısım : birisi zimmetine para geçirdi, kimi suçluyoruz ? ha eğer öyleyse oy verenlerde hırsız, oy verenlerde terör yanlısı

develop-er

islamda kutsal 1 şey vardır oda Herşeyin yaratıcısı Allah tır, bi tarafınızdan kutsal birşeyler uydurmayın. Kabe kutsal felan değil zira kutsal olsaydı Allah a değil kabeye tapmış olurduk. Şayet kutsal ise fena sıçtık.. Kabeye insan yapısı bi objeye tapmışız demektir..

enverani

Anayasada geçerli iki cinsiyet vardır. 1-Kadın, 2-Erkek... gerisi hastalıktır, bilimle sabittir. Amk cahilleri.

irem.altay.167

velev ki hastalık cüceleri veya devleri böyle kınıyor musunuz yok !!!

annaperenna

Cinsiyet ile cinsel tercih ayrımını yapamayan bir insanın, karşı tarafı cahillikle suçlaması da biraz komik olmuş. Ayrıca 'bilimle sabittir' dediğin konunun bilimsel kaynağını belirttirsen iyi olur. Çünkü hatırladığım kadarıyla Dünya Sağlık Örgütü(WHO), 17 Mayıs 1990'da eşcinselliği hastalık olmadan çıkardı. Bence bilimsel kanıt budur. Keşke bir konu hakkında yorum yapmadan önce biraz araştırıp bilgi sahibi olsanız.

yaren-oner

işte kendince uydurduğu bir bilim herkes bir şey sallayıp bilim deyince gerçek oluyor sanıyor

mehmet-fatih7

Armağan Çağlayan'ı hep sevdim bu hareketiyle daha da sevmeye başladım

Görüş Bildir