Arkadaşını Öldürüp Çatıya Çıktı, 27 Saat Sonra İntihar Etti

7PAYLAŞIM

Bingöl'de psikolojik sorunları olduğu belirtilen 30 yaşındaki Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı 28 yaşındaki Yakup Polat'ı av tüfeğiyle öldürdükten sonra dün çıktığı inşaat halindeki binanın çatısından çevreye rastgele ateş etti. Dün saat 14.30'dan beri çatıdan inmeyen Seçkin, kendisini ikna etmeye çalışan polislere ateş açarak 3 polisi yaraladı.

Bingöl polisin dün saat 14.30'dan bu yana alarma geçiren olay dün Çapakçur Deresi mevkiinde meydana geldi. Küçük Sanayi Sitesi'nde mobilyacılık yapan ve psikolojik sorunları olduğu belirtilen Mehmet Ali Seçkin, arkadaşı, Bingöl Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yakup Polat ile birlikte kendi kullandığı araçla Çapakçur Deresi mevkiine geldi. Seçkin, burada henüz bilinmeyen nedenle arkadaşı Yakup Polat'ı pompalı tüfekle vurup öldürdü. Ceseti dere yatağına bırakan Mehmet Ali Seçkin, daha sonra çevre bulunan inşaatın çatısına çıkarak çevreye rastgele ateş etmeye başladı.

Görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine aralarında keskin nişancılarında bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İnşaat bölgesine girişi yasaklayan polis, Seçkin'i tüfeğini bırakıp inmesi için ikna etme çalışmalarına başladı. Elinde pompalı tüfek bulanan Seçkin, "İnmiyorum ben adam vurdum, benim için her şey bitti" diyerek kendisini ikna edmeye çalışan polislere seslendi. Polisin inşaat çevresinde sıkı güvenlik önlemleri almasının ardından Seçkin, geceyi de bulunduğu inşaat çatısında geçirdi. Bu sabah saatlerinde polis yeniden harekete geçerek Seçkin'i indirmek için ikna çabalarına başladı. Ancak Seçkin, elindeki pompalı tüfekle açtığı sonucu
Yunus Kayaçöken, Niyazi Acar ve Hakan Düşmez isimli polis memurları hafif şekilde yaralandı. Yaralı polis memurları Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Polis, yaklaşık 22 saattir çatıda bulunan Mehmet Ali Seçkin'i çatıdan indirmek için ikna çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Seçkin'in öldürdüğü Yakup Polat'ın cesedini ambulansla Bingöl Devlet Hastanesi morgundan alınarak Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BABASI DA İKNA EDEMEDİ

Bingöl'de arkadaşı Yakup Polat'ı öldürdükten sonra çıktığı çatıdan dünden beri indirilemeyen Mehmet Ali Seçkin'in 75 yaşındaki babası Sıddık Seçkin de olay yerine getirildi. Kentte at arabası ile taşımacılık yapan baba Seçkin, oğlunun çatıdan inmesi için ikna etmeye çalışarak, "Oğlum artık aşağıya in sana hiç kimse bir şey yapmayacak" dedi. Buna karşılık Mehmet Ali Seçkin babasına inmeyeceğini söyleyerek, "Yok baba inmeyeceğim" dedi.

Oğlunun psikolojik tedavi gördüğünü ve sürekli ilaç kullandığını söyleyen Sıddık Seçkin, "Bazı zamanlar ilaçlarını almıyordu. İlaçlarını almadığı zamanlar 3 gün uyumuyordu" dedi.

POLİS DÜRBÜNLE TAKİP EDİYOR

Dün çıktığı inşaat çatısınde elinde pompalı tüfekle eylemini sürdüren Mehmet Ali Seçkin'in tüm hareketleri polis tarafınadan yakından takip ediliyor. Polis dürbünle takibini sürdürüken, bölgeye güvenlik güçlerinden başkasının girmesine izin vermiyor. Bu arada elinde pompalı tüfek bulunan ve zaman zaman ateş açan Seçkin'in yanında çok sayıda fişek bulunduğu öğrenildi.

27 SAAT SONRA İNTİHAR ETTİ

Bingöl'de dün 30 yaşındaki arkadaşı Yakup Polat'ı öldürdükten sonra saat 14.30'da bir inşaatın çatısına çıkan bugün ise kendisini ikna etmeye çalışan 3 polis memurunu pompalı tüfek ile hafif şekilde yaralayan 30 yaşındaki Mehmet Selim Seçkin, 27 saat sonra intihar etti. Mehmet Selim Seçkin'in çatıdan 6. kata indikten sonra silah sesi gelmesi üzerine, çok sayıda özel harekat timi ve çevik kuvvet ekibi binaya girdi. 6. Kat'a çıkan polis ekipleri Seçkin'i kanlar içinde bulunca sağlık ekiplerini çağırdı. Olay yerine giden sağlık ekipleri yaptıkları incelemede Seçkin'in yaşamını yitirdiğini tespit etti. Olay yeri inceleme ekipleri, Mehmet Selim Seçkin'in intiharıyla ilgili araştırmasını sürdürüyor.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir