Anton Çehov'dan Bir Mektup Bir Kitap 5 Milyon Ruble

 > 
13PAYLAŞIM

Rus edebiyat dehası Anton Çehov'un aile dostlarından Gabriel Kravtsov'a yazdığı mektup 3 milyon 600 bin rubleye alıcı buldu. Yazarın Çehonte takma ismiyle yayınladığı 'Melbourne'ün Masalları' kitabı da aynı müzayede de 1 milyon 800 bin rubleye satıldı.

BirGün'ün Sputnik'e dayandırdığı habere göre; Rus açık arttırma kuruluşu Litfond bir açıklama yaparak, Çehov'un bir aile dostu Gabriel Kravtsov'a yazdığı mektubun 3.6 milyon rubleye alıcı bulduğunu duyurdu.

Rus Edebiyatının En İyi Öykücüsü Anton Çehov'dan Kulaklara Küpe Olacak 21 Söz - onedio.com
Rus Edebiyatının En İyi Öykücüsü Anton Çehov'dan Kulaklara Küpe Olacak 21 Söz - onedio.com

Açıklamada "Açık arttırmada Çehov'un ilk kitabı ‘Melbourne'ün Masalları'ndan bir yıl önce aile dostu Gabriel Kravtsov'a yazdığı mektup büyük ilgi gördü. 2.1 milyon rubleden açılan açık arttırma sonucu mektup 3.6 milyon rubleye alıcı buldu" ifadeleri kullanıldı.

Cehonte ismiyle yayınlanan 'Melbourne'ün Masalları'nın ilk kopyası da satıldı

Bu arada açık arttırmada ‘Melbourne'ün Masalları’ kitabının A. Çehonte takma ismiyle çıkan ilk kopyasının da büyük ilgi gördüğü ve 1.8 milyon rubleye satıldığı açıklandı.

Çehov, tıp fakültesinde öğrenim gördüğü sırada ailesinin geçimine katkıda bulunmak için çeşitli dergilerde yazdığı yazılarını ‘Melbourne'ün Masalları’ kitabında toplamıştı. Çehov'un ilk kitabı olan bu kitap üniversiteyi bitirdiği 1884 yılında yayınlanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir