Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Annelerin Atmaya Kıyamayıp Bir Şekilde Değerlendirdiği 11 Nesne

 > 
237PAYLAŞIM

Zaman zaman "fakirlik item"ı olarak da lanse edilse, yaşadıkları dönem itibariyle yokluk görmüş annelerimiz her şeyi değerlendirmesini iyi biliyor. Şu an durumları iyi olsa da olmasa da değişen bir şey yok. Bazı şeyleri atmaya kıyamayıp mutlaka kullanmaya devam ediyorlar.

1. Yoğurt kabı

Tabii ki biten yoğurdun kabı atılmaz. İçine bir miktar toprak koyulur ve çiçek ekilir. Sonra da direk balkona. Bunun daha eski versiyonu ise Vita ayçiçek yağı tenekesidir.

2. 1 litrelik pet şişe

2 amaçla kullanılır. Birincisi su doldurup buzdolabına koymaktır. Eğer pet şişe kola pet şişesiyse ilk birkaç içimde bariz şekilde kola tadı alınsa bile zamanla geçer. İkincisi ise tabii ki asma yaprağı saklamak. Hele memleketten falan yaprak geldiyse kesin litrelik pet şişe içindedir.

3. 2.5 litrelik pet şişe

Zeytinyağının 2.5'luk pet şişe içinde muhafaza edilmesinden başka şansı yoktur. Hatta pazarlarda falan direk bu şekilde satılır.

4. 5 litrelik pet şişe

Turşu kurulur, muhafazası için de 5 litrelik pet şişe yardıma koşar ve olaylar gelişir.

5. Dondurma kabı

Dolabı açarsınız. Bir bakmışsınız ki kocaman bir dondurma tam karşınızda. Sevinçle açarsınız ama içinden asla dondurma çıkmaz. Genellikle dolmadır onun içindeki.

6. Nutella kavanozu

Bu nesneler cam oldukları için ekstra değerlidir ve asla çöpe atılmazlar. Bu arkadaşların kaderi şekerlik olmaktır. İster kesme ister toz şeker bu arkadaşların içinde muhafaza edilerek çayın yanında ikram edilir.

7. Reçel kavanozu

Dedik ya cam kıymetli asla çöpe atılmaz diye. Reçel kavanozlarının kaderi de kuru bakliyat saklamak. Pirinçten yeşil mercimeğe ondan tarhanaya derken her türlü kuru bakliyat biten reçel kavanozlarının içinde saklanır.

8. Kutu kola

Diğerleri kadar popüler olmasa da kutu kolalar da atılmayan nesnelerden. Üst kısımları kesilerek yapılan kalemliklerle hem çocuk sevindirilir hem de bütçede minnacık da olsa bir delik açılmasının önüne geçilir.

9. Salçası tenekesi

Yumurta haşlamak için kullanılır. Sabah uyanıp mutfağa gidersiniz. Bir bakarsınız ki ocağın üstünde salça tenekesi. Anneniz koymuş yumurtaları kaynatıyor.

10. Eskiyen tişörtler

Eskiyen tişörtlerin kaçınılmaz sonu yer bezi olmak. Diğer nesnelerin hiç biri evinizde olmayabilir ancak bu kesinlikle her evde bulunur.

11. Ayakkabı kutusu

Adeta her türlü ıvız zıvırı bir arada tutmak için icat edilmiş anne itemi. Nerede ne kadar çer çöp işe yaramaz ama belki lazım olur diye atmaya kıyamadığınız şey varsa ayakkabı kutusunda saklanır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
misslucy

asdgasdgasdfg

anjelique

kutu cola tam pop art olmuş gayette güzel olmuş

neilchannn

#9 PUT IT ON ICE BITCH DOCTOR PEPPER FEELING SO CLEAN IT DON'T GET NO FRESHER CHILLIN'IN THE FREZEER WHEN I'M UNDER PRESSURE I PUT IT ON ICE BITCH DOCTOR PEPPER DOCTOR PEPPER DOCTOR PEPPER DOCTOR PEPPER Neyse şarkı-CL-Doctor pepper jkdllkds

ankaralibirkiz

Annem hayatta olsaydı da bunları yapsaydı :(

misslucy

üzülme benimde babam yok

adlazimdegil

:((((((((((

misslucy

:((((((( senin de mi yok

simge217

evde tatlı bişey arıyorum zombiye dönüşmüşüm o da neeee DONDURMA KUTUSUUUUU OHAA DONDURMA diyorum annem o dondurma değil teyzenin verdiği baklavayı koydum DÜNYA BAŞIMA YIKILIYO VEİSYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNN diye şarkı var fonda

Görüş Bildir