Görüş Bildir

Anne Dedektif Gibi İz Sürmüştü: 14 Yaşındaki Çocuğu Taciz Eden Erkek Hakkında İddianame Hazırlandı!

Anasayfa
 > Gündem

İzmir'in Menderes ilçesinde, 14 yaşındaki Z.N.A.’yı sosyal medya üzerinden taciz eden A.D., kızının telefonunu inceleyen anne Sevilay B.'nin hazırladığı plan ile yakalandı. Kızının telefonundan cevap veren anne Sevilay B., belirttiği adresteki markete 50 TL. bırakan tacizcinin, kamera kayıtlarından 2 çocuk babası komşuları olduğunu belirledi. Ailenin şikayeti üzerine yakalanan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan A.D. hakkında hazırlanan iddianamede ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay, geçen şubat ayında Menderes'te yaşandı. Sevilay B., kızı Z.N.A'nın davranışlarından şüphelenip, bir sorunu olup olmadığını sordu. Aldığı cevaptan tatmin olamayan Sevilay B., sorularla sıkıştırdığı kızının bir süredir sosyal medya üzerinden gelen mesajlarla taciz edildiğini öğrendi. Kızının telefonunu alan Sevilay B., şüphelinin kim olduğunu öğrenmek için plan yaptı. Kızıymış gibi tacizciyle yazışmaya başladı.

Sevilay B., şüphelinin, kızı Z.N.'nin gittiği yerleri yazması ve her gün gördüğünü söylemesi üzerine kızının takip edildiğini anladı.

Sevilay B., şüphelinin, kızı Z.N.'nin gittiği yerleri yazması ve her gün gördüğünü söylemesi üzerine kızının takip edildiğini anladı.

Şüphelinin Z.N.A. ile yazıştığını zannederek çıplak fotoğraf göndermesini istemesi üzerine Sevilay B., 'Bir arkadaşıma borcum var. Mahalledeki markete 50 TL bırakırsan istediğin fotoğrafları gönderirim' diye yanıt verdi. Z.N.A. ile yazıştığını zannederek bu isteği yerine getiren şüpheli markete 50 TL'yi bıraktı. Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen Sevilay B., parayı bırakan şüphelinin, evli ve 2 çocuk babası karşı komşuları A.D. olduğunu tespit etti ve suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine yakalanan mermer ustası A.D., emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İki farklı sosyal medya hesabından mesaj göndermiş...

İki farklı sosyal medya hesabından mesaj göndermiş...

Taciz olayıyla ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede A.D’nin, iki farklı sosyal medya hesabı açarak Z.N.A’ya, ‘Yüzünü göster. Üzerine rahat bir şeyler giy. Sana çok aşığım. Bir yere para bırakayım sen bana karşılığında çıplak fotoğraflar at’ şeklinde cinsel içerikli mesajlar gönderdiği belirtildi. A.D’nin, zincirleme şekilde elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıklardan faydalanarak çocuğa karşı cinsel taciz suçunu işlediği de iddianamede yer aldı. Toplanan deliller ve alınan ifadeler ışığında tamamlanan soruşturmanın ardından Cumhuriyet Savcısı; A.D’nin, ‘posta veya elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle çocuğa karşı cinsel taciz suçundan 4.5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
119
32
17
6
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
HYBRDS

Zaten komşu çıkar..akraba çıkar...aile dostu çıkar..yeminle gözleri ondort açmak lazım

Sibella

Ne kadar sapık var ne kadar katil var serbest bırakın!!!! Şimdi bu kızın babası bu mahluku gebetir onu da ağıtlatılmış müebbetle cezalandırırlar.

DR.D

Kız da flörtleşmiş ki annesi fark edene kadar. Aq herkes çocuğuna telefon veriyor. Vermeyin öyle hemen yada eğitin öyle verin çünkü böyle sapıklar ÇOK fazla.

Hellow

nerden biliyosun kızın da flortlestigini telefon muydun?