Görüş Bildir
Haberler
Android Cihazlarda Artık Daha Az Google Uygulaması Olacak

Android Cihazlarda Artık Daha Az Google Uygulaması Olacak

Onedio Medya
21.08.2015 - 15:17

Android’in saf sürümleri oldukça akıcı ve stabil çalışıyor. Fakat buna rağmen cihazın içerisinde yer alan ve birçoğunu kullanmadığımız Google uygulamaları can sıkıcı olabiliyor. Sonuçta her gün Google+’a giren, haberler uygulamasını kullanan ve kitap mağazasını ziyaret eden kişilerin sayısı çok fazla olmasa gerek. Bunun farkında olan ya da yeni fark eden Google, yeni sürümlerinde bu uygulamaların sayısını azaltmayı amaçlıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Google‘ın aldığı bu karara göre eskisi kadar Google uygulamasını yeni Android sürümlerinde göremeyeceğiz. Yalnızca çok daha genel ve herkes tarafından kullanılan uygulamalar telefonlardaki yerini alacak. Eskiden Google, işletim sistemiyle ilgili akıllı telefon üreticileriyle anlaşma sağlarken kendi uygulamalarının cihazda yer almasını zorunlu tutuyor ve üreticilere herhangi bir tercih imkanı bırakmıyordu. 

Bundan böyle “bazı” uygulamalar opsiyonel olarak sunulacak ve bu uygulamaları telefona eklemek tamamen üreticinin insiyatifine bırakılacak. Telefona dahil edilmeyen uygulamalar daha sonra Play Store üzerinden indirilebilecek. Bu sisteme ne zaman geçiş yapılacağı hakkında net bir tarih mevcut değil.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0