Amazon'da Bir Kabilenin Yaşayan Son Üyesi Ormanda Yalnız Geçirdiği 22 Yıldan Sonra Kameralara Yakalandı!

-
Abone ol

Amazon kabilesinden sağ kalan son kişi, ormanda geçirdiği 22 yıldan sonra görüntülendi. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/worldnews/...

Kabile üyelerinin hepsi çiftçiler tarafından öldürüldükten yaklaşık 22 yıl sonra, aynı kabileden olan bu adam yarı çıplak ve gayet sağlıklı bir şekilde kameralara yakalandı.

50'li yaşlarda olduğu düşünülen adam, söylenilenlere göre domuz, kuş ve maymun avlamak için ok ve yay kullanmasını, gizli deliklere keskin ağaç parçaları ile tuzaklar kurmasını biliyordu.  The Guardian, adamın 1996 yılından bu yana, bunca zaman boyunca nasıl görülmediğini açıkladı.

Yüzü ilk kez 1998 yılında görüldü. 1995 yılında araziye izinsiz girenler ve çiftçiler tarafından düzenlenen saldırı sonrasında, altı kişilik gruptan sağ kalan tek kişinin bu adam olduğuna inanılıyor.

Ne adamın adı, ne de eski kabilesinin adı bilinmiyor. Brezilya devletinin yerlileri korumak için oluşturduğu resmi kurum Funai için çalışan Altair Algeyer adamın gayet iyi durumda olduğunu, avlanabildiğini ve mısır, papaya yetiştirdiğini belirtti.

Funai, 1990'lı yıllardan bu yana bu bölgeyi koruyor ve genellikle soyutlanmış gruplarla iletişim kurmamak üzerine dayalı bir politikaları var. Tanaru yerli rezervi ise yasal olarak 2015 yılında kuruldu.

Adamın bulması için baltalar, bıçaklar ve tohumlar bırakılmış ama anlaşılan o ki, modern toplumla herhangi bir şekilde iletişim kurmak istemiyor.  Algayer, adamın kararını anladığını belirtti. 

 'Bu onun direnç, ret, nefret ve yaşadığı hikayenin farkında olmasının işareti. Ayrıca sağlığı ve fiziksel görünüşü de iyi.' 

Yetkililer, adamın yaşam tarzını sürdürebilmesini için orman alanını genişletmeye çalışıyorlar.

Adam ilk görüldüğünden bu yana insanlar tarafından izleniyor. Yerlileri korumayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen Survival International için çalışan Fiona Watson, görüntüleri 'sıra dışı' olarak tanımladı. 

 'Hala hayatta olması insanlara umut veriyor.' 

Funai ise sürekli olarak adamın hayatta olup olmadığını kontrol ediyor. Sık sık onu hayvanlara tuzak kurarken ve insanlardan saklanırken buluyorlar.

Ormanın etrafında birçok hayvan çiftliği bulunuyor.

Bilim insanları ise Amazon'da yaşayan ve henüz iletişime geçilmemiş 113 kadar kabile olduğuna inanıyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nur-aysun

Adam ne güzel kafa dinliyor oh miss :D

tolciya

ulan insan insana rahat vermiyor ki hayvanlara versin yaşayıp gidiyor işte adam ne dikizliyorsunuz

zakyntos

rahat bırakın adamı aq

coldhearted

Eleman ağacı delebilecek potansiyele gelmiştir 22 yıl nedir lan

onur-of-siwas

Adam 22 yıllık mutluluğu bir daha s*ksen göremez

Görüş Bildir