Görüş Bildir

ALES Sonuç Sorgulama Ekranı: ÖSYM ALES Sonuçları Açıklandı Mı?

Haberler
> ALES
> ALES Sonuç Sorgulama Ekranı: ÖSYM ALES Sonuçları Açıklandı Mı?

2020 yılında yapılması planlanan ALES/2 sınavı, koronavirüs sebebiyle ertlenmek zorunda kalmıştı. ÖSYM, 2020 ALES/2 sınavının yeni tarihi olarak 21 Şubat'ı belirlemiş ve ALES/2 sınavı ülke genelinde sorunsuz olarak gerçekleştirilmişti. Akademik kariyer yapmak için zorunlu olan ALES sınavına katılan vatandaşlar, 'ALES sonuçları açıklandı mı' aramasını yapıyordu. ÖSYM, akşam saatlerinde ALES/2 ile ilgili açıklamasını yaptı. İşte ÖSYM ALES sonuçları ekranı...

ALES Sonuçları Açıklandı

ALES Sonuçları Açıklandı

ÖSYM’nin yaptığı ALES sonuç açıklaması şu şekilde;

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2020-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

ALES SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ALES Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ALES Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ALES/'2 CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin internet sitesinden 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

ALES CEVAP KAĞITLARI EKRANI

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?