Alem Rahatlık Görsün! Açık Evlilik Yaşayan Yerli ve Yabancı 18 Ünlü

961PAYLAŞIM

Tüm insanlar birbirinden farklı... Durum böyle olunca, her ilişki de farklı oluyor tabi. Toplumun çoğunluğu tarafından uygun görülen ve sorunsuz işleyen ilişki modelleri, bazı insanlara uymuyor. Kimileri tek eşliliği değil, çok eşliliği tercih ediyor mesela...

İşte o ünlüler!

1. Mila Kunis ve Ashton Kutcher açık bir evlilik yaşıyorlar. Yani evli ve birbirlerine aşık olmalarına rağmen, istedikleri insanla takılabiliyorlar.

Ashton Kutcher zaten Demi Moore ile beraberken de açık ilişki yaşıyordu. Bu şekilde özgür olmanın daha sağlıklı olduğunu düşünüyor. Mila Kunis ise bu "açık" olma olayına ses etmiyor fakat kendisi hem çok zamanı olmadığından dolayı özellikle çocuk sahibi olduğundan beri tüm dikkatini ailesine veriyor ve kimseyle flört etmemeyi tercih ediyormuş.

Flört etmek istese edebilir ama! Fark burada!

2. Demi Moore ve Bruce Willis de açık bir evlilik yaşamışlardı.

Öyle iyi anlaşıyorlardı ki, Bruce, Demi'nin nikahına bile katılmıştı. Yıllarca dost kalan ikilinin sırrı, istedikleri gibi takılmakta özgür olmalarıydı belki de...

Zira bu ikilinin açık ilişki yaşadıkları da şöyle ortaya çıktı; Demi Moore başka bir erkekle kameralara yakalanınca, magazin programlarında sürekli bu konudan bahsedilmeye başlandı. Bruce açıklama yapmamayı tercih ederken, Demi en sonunda dayanamayarak "biz evliyiz fakat birbirimize göbek bağı ile bağlı değiliz. Özgür hayatlarımız var. Karışmayın!" dedi. Bir süre daha sorunsuzca evliliklerine devam ettiler ve ardından anlaşarak, dostça ayrıldılar.

3. Buzlar kraliçesi Tilda Swinton ve John Byrne de tek eşli olmamayı tercih edenlerden...

Tilda bu konuda "Böyle bir ilişki evlilik için çok sağlıklı. Çocuklarımla, eşimle ve ilgilendiğim insanlarla ayrı ayrı vakit geçirince çok daha az stresli ve mutlu oluyorum" diyor. 

Evlilikleri de uzun süredir devam ediyor.

4. Will Smith ve Jada Pinkett Smith de açık bir evlilik yaşıyorlar fakat durum bildiğiniz gibi değil!

Jada evliliklerinde herhangi bir "sadakat" dayatması olmadığını söylüyor ve ekliyor: "Birini sevmenin, onlara bir eşya gibi sahip olmakla aynı olduğuna gerçekten inanıyor musunuz? Sırf birisi size "sahip" olduğu için mi başkalarıyla yatmıyorsunuz? Benim kocam istediğini yapabilir. Ona da söyledim. Yapığı şeylerden sonra aynaya bakabilecek yüzü varsa, benim için sorun yok. Ben onun bekçisi değilim, o yetişkin bir erkek" diyor.

Yani Jada ve Will aslında birbirleri dışında kimseyle flört etmiyor, takılmıyorlar. Fakat Jada bunun "evliliğin getirdiği tek eşli sadakat dayatması" ile değil, içten gelerek olması gerektiğini söylüyor. İşte bu yüzden evliliklerine "açık evlilik" diyorlar.

Yani bence mantıklı...

5. Megan Fox ve Brian Austin Green milyon kere ayrılıp barıştılar; anlaşılan o ki "açık evlilik" onlara pek yaramadı!

Açık bir evlilikte olduklarını zaten daha birlikteliklerinin ilk zamanlarından beri açıkça dile getiriyorlardı. Lakin işler değişti, Megan Fox hamile kaldı ve artık tek eşli yaşamak istediğine karar verdi. Lakin Brian Austin'in planı bu değildi... Olaylar, dramalar, boşanıp tekrar barışmalar derken son olarak bir orta yol bulmaya çalıştıkları söyleniyor. 

Öyle çok eşlilik de herkese göre olmuyor işte!

6. Justin Timberlake ve Jessica Biel zaten açık bir ilişki yaşıyorlardı. Evlendiklerinde de bunun adı "açık evlilik" oldu.

Lakin sürekli çalışma gerektiren hızlı kariyerleri, bir de üstüne çoluk çocuk büyütmeye başlamış olmaları yüzünden başkalarıyla flörtleşecek vakit dahi bulamıyorlar. Bu yüzden tek eşli yaşayan ama sözde "açık evlilik" yapmış çiftler arasına giriyorlar.

7. Pink ve Carey Hart açık evlilik işini biraz abartınca, boşanmanın eşiğinden döndüler... Diyoruz; herkese göre değil!

İlk başta özgür ruhların açık evliliği olarak başlıyor. Fakat bir süre sonra, Carey Hart flört ettiği sarışınlardan biriyle ilişkisini sadece "takılma" seviyesinde tutmayınca, hatta kızı alıp davetlere katılmaya başlayınca ipler kopuyor tabi. Sürekli çalışan Pink, kocasının bir de böyle bir ilişki yaşamaya başlamasını hazmedemiyor. Kocası da iyi kazanan Rock Star karısını kaybetmek istemediğinden olsa gerek, çok eşliliğe tövbe ediyor, diz çöküyor, af diliyor ve yeniden barışıyorlar. 

Kendinize güvenmiyorsanız, bu işlere girişmeyin bizce!

8. Beyonce aldatılma dedikodularına neden hiç tepki vermedi sizce? Çünkü söylentilere göre Jay Z ve Beyonce de açık evlilik yaşıyor!

Biraz "proje evlilik" tadında başlayan ve imajının bir parçası olduğu iddia edilen bu ilişkide Beyonce tek eşli (daha doğrusu kimseyle takılamayacak kadar meşgul), Jay Z ise çok eşli... Beyonce'nin tek şartı ise Jay Z'nin, flörtlerini basından uzak tutması ve Beyonce'nin imajını koruması.

Hep söylenti bunlar tabi...

9. Gwen Stefani ve Gavin Rossdale de açık evliliğin iyi bir fikir olduğunu düşündüler... Yanıldılar.

Gavin, flört ettiği kadınlardan biriyle samimiyeti arttırdı ve olayı "flört, takılma, eğlence" seviyesinden biraz yukarı taşıdı. Gwen kalbi paramparça halde derhal boşanma işlemlerini başlattı tabi. Yazık oldu yarınlara...

10. Chris Martin ve Gwyneth Paltrow açık evlilik olayını kıvıramadılar... Kıskandılar, üzüldüler, fakat sonunda dost kalarak ayrıldılar.

Evliliklerinin açık olduğunu gizliyorlardı. Bu yüzden boşanma döneminde kimin kimi aldattığı dahi belli değildi. Yine de aşkları gerçek olmalı, zira Chris Martin o şarkıları başka nasıl yazabilir ki ya?!

11. Ethan Hawke ve Ryan Shawhughes'in evliliği oldukça sinir bozucu...

Hikayeleri şöyle başlıyor: Ethan Hawke, eşi Uma Thurman'ı uzunca bir süre çocuklarının dadısı Ryan Shawhughes ile aldatıyor. Bunu öğrenen Uma boşanma davası açıyor. Ethan da dadı ile evleniyor.

Fakaaaat, hikaye burada bitmiyor. Aldatan adam Ethan'ın durulmayacağı belli oluyor. Eski dadı, yeni eşi Ryan da istemeye istemeye de olsa açık evlilik fikrine razı oluyor. Kendisi kimseyle takılmasa da, Ethan'ın gecelerde fink atmasına ve başkalarıyla yatmasına göz yumuyor. Bu da bir çeşit "açık evlilik" işte...

12. Angelina Jolie ve Brad Pitt iyi zamanlarında sürekli "biz özgür insanlarız, açık ilişkideyiz, heyecanı canlı tutmak isteriz" diye konuşuyorlardı... Gördük!

Angelina Jolie'nin kıskandığı sıkça söylentilerde geçiyordu. Sonuç olarak bu ilişki de başarılı olamayan açık evlilikler listesine girdi.

13. Kate Hudson ve Chris Robinson da açık evliliklerinde yıllarca mutlu yaşadılar ama evliliğin bitişi de "ihanet" ile oldu.

Dedikodulara göre Chris Robinson flört ettiği bir hanım ile samimiyetini haddinden fazla ilerletti. Sadece tek gecelik bir olay olarak kalmadı ve sürekli görüşmeye başladılar. Kate Hudson da onu kapının önüne koydu.

14. LeBron James, eşi Savannah James'i aldattığı iddialarına "biz zaten açık bir evlilik yaşıyoruz" diye cevap verdi.

Fakat Savannah henüz kimse ile görülmüş değil. Bu "açık evlilik" iddiasının da Savannah'ın gururunu kurtarmak için söylenen beyaz bir yalan olduğu tahmin ediliyor.

15. Türkiye'ye doğru geldikçe işler karışıklaşıyor. Kimse "açık evlilik" açıklaması yapmasa da, mesela Emel ve Erdal Acar çiftinin ilişkisi bal gibi de tek taraflı açık ilişkiydi işte!

Erdal Acar her ay farklı bir mankenle aşk yaşıyordu. Ayrıca bunları gizlice değil, ulu orta yapıyordu. 

Erdal Acar, Emel ile evliyken, kameralar önünde Demet Şener ile birbirlerine ciddi ciddi ilan-ı aşkta bulunabiliyorlardı örneğin... Emel Acar is evde çocuğunu büyüttü. Geçtiğimiz yıllarda ise bu tek taraflı çok eşli evlilik sona erdi.

16. Seden Gürel defalarca aldatılmasının üzerine "Erkekler yapıları gereği tek eşli olamazlar" dedi ve eşinin ihanetlerine göz yummaya yani "açık evliliğe" geçmeye karar verdi.

Oldukça sansasyonel bir evlilikti. Seden Gürel tek eşliydi fakat eşinin bir metresi daha vardı. 

Seden Gürel ilk başta yapması gerekeni en sonda yaptı ve eşini boşadı. Eşi ise "dizinde ölmek istediğim tek kadın Seden" diye açıklamalar yaparak özür diliyordu. 20 yıl işte böyle çöpe gitti...

17. İbrahim Tatlıses, "hayat arkadaşı" Derya Tuna ile resmi olarak olmasa bile pratikte evlilik hayatı yaşarken; başka kadınlarla da sevgili oluyordu.

Tüm Türkiye gibi Derya Tuna da bu ilişkileri biliyordu. Fakat ses çıkarmıyordu. Bu da tek taraflı çok eşli bir ilişkiydi. İbrahim Tatlıses'in kadınlarının sonu gelmedikçe Derya Tuna yoruldu ve yıllar süren evlilik sona erdi.

18. Kıvılcım Ural'ın iddiasına göre Kaan Tangöze ve Seçkin Piriler açık bir evlilik yaşıyorlardı. Kıvılcım ve Kaan'ın 6 yıldır süren ilişkisinden Seçkin Piriler haberdardı...

Ural'ın açıklamalarına göre tüm bunlara sebep, olayın basına yansımasıydı. Seçkin Piriler haberdar olmasına rağmen bilinmesini istemiyordu. Anlaşılan o ki bu evlilik tek taraflı ve çok eşliydi...

Bizim coğrafyadan iki tarafın da "açık" olabileceği bir evlilik modeli çıkmıyor, çıkamıyor. Erkeklerin duyulan ihanetlerine en fazla "tek taraflı açık ilişki" demeyi uygun bulduk.

Hislerimize tercüman olan bir edebiyat eseriyle sizlere veda ediyoruz.

Allah herkesin gönlüne göre versin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tanju-birkan

face teki "open marrige" ilişki durmunun ne olduğunu öğrenmiş olduk. evlerden ırak

ozcylnn

O zaman niye evleniyorlar ki :)

orhan-atasalan

Will Smith ve Jada Pinkett Smith tebrik ediyorum :D

gozde-eksi1

evlilik çıkar alışverişi artık günümüzde. o yüzden kıskanma sahiplenme kadın içinde erkek içinde saçma geliyor.

turk_kizi

Bkz:gavatlık

Görüş Bildir