Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aldatan Eşinin Yarattığı Travmayı Atlatabilmek İçin 100 Farklı Yol Deneyen ve Yanlışlıkla Ünlü Olan Adam

921PAYLAŞIM

55 yaşındaki Ian Usher,  Avusturalya'da bir halıcı dükkanında çalışıyordu ve 12 yıllık evli olduğu eşi Laura onu terk edene kadar çok sakin bir hayat yaşıyordu. Adam, boşanma yüzünden depresyona girmişti ve ciddi problemleri vardı. Fakat daha sonra ciddi bir hamle yapmaya karar verdi ve bütün birikimini sadece 1 dolar karşılığında online açık arttırma sitesine koydu! Sadece 1 hafta sonra, bu hareketi Usher'ın hayatını tamamen değiştirdi.

Ian Usher İngiltere'de doğdu. 38 yaşındayken eşiyle birlikte Avusturalya'ya taşınmaya karar verdi. Her şey, eşi yeni birini bulana ve Usher'ı her bir eşyanın onu hatırlattığı evde tek başına bırakana kadar iyi gidiyordu.

ianusher.com

2 yıllık şiddetli depresyondan ve yalnızlıktan sonra, Usher ciddi bir adım atmaya karar vererek kendi blogunu kurdu ve bütün mal varlığını, arabasını, motorsikletini, deniz motorunu, kısacası bütün hayatını eBay'e sadece 1 dolara koymaya karar verdi. Usher ayrıca, satın alacak kişiyi bütün arkadaşları ve akrabalarıyla tanıştıracaktı. Sadece pasaportunu ve zor geçen boşanmayı unutturup yeni bir hayata başlamasına yardım edecek, içinde 100 tane dileğinin yer aldığı listesini saklayabilecekti.

Usher'ın bu kararı medyanın ilgisini fazlaca çekti ve adam daha sonralarda farklı Avusturya kanallarında röportajlar vermeye başladı. Diğer ülkelerden gazeteciler de onun planlarından haberdar oldu tabii. Böylece, birkaç hafta içerisinde ünlü oldu Usher.

ianusher.com

Usher basına, eski eşinden kalan anılardan kurtulmasının tek çözümünün bu olduğunu söyledi.

Anlaşmadan sonra adam, havaalanına gidecek, en yakın uçuşa bilet alacak ve hayatın onu nerelere götüreceğine bakacaktı.

en.wikipedia.org

İlk günkü açık artırmanın sonlarına doğru gelen teklifler 300 bin dolar kadar yüksekti ve sonraki sabah teklifler tam 2.2 milyon doları buldu. En yüksek teklifler, kayıtlı olmayan kullanıcılardan geldiği için Usher çareyi onları silmekte buldu.

Açık artırmanın sonunda adamın hayatı 399,300 dolar ediyordu ve bu miktar tek başına adamın evinin piyasa fiyatından bile azdı.

Beklenmedik bir şey oldu ve en yüksek teklifi veren kişi ücreti ödeyemedi, almaktan vazgeçti. Usher, daha düşük teklif verenlere ulaşmaya çalıştı fakat hiçbiri almaktan yana olmadı. Yeni hayatı için kurduğu hayaller suya düşüyor gibi olsa da vazgeçmedi Usher.

Tüm eşyalarını bir arkadaşına bıraktı, arabasını sattı, borç aldı ve 100 dileğini 100 hafta içerisinde yerine getirmeye çalıştı. Söz verdiği gibi, sadece pasaportunu ve cüzdanını yanına aldı.

ianusher.com

Gezisi sırasında Usher harika insanlarla tanıştı. Hatta, idolü olan Virginia Group'un kurucusu milyarder Richard Branson'la bile tanışma fırsatı yakaladı.

en.wikipedia.org

Usher, ünlü iş adamına yolculuğundan ve hayırseverlik projesinden bahsedince Branson, projede yer almayı kabul etti. Usher, yolculuğu sırasında hayalini gerçekleştirmekle kalmadı, ayrıca bağış toplama projesini daha çok insana ulaştırmak adına her röportajında bahsetti.

Dünyanın farklı yerlerinde çekilen fotoğraflarını sattı ve kazandığı tüm parayı Bowel Kanser ve Sindirim Araştırmaları Enstitüsü'ne gönderdi.

ianusher.com

Usher şimdiye kadar 30 ülke ziyaret ederek her kıtaya gitmiş oldu ve gittiği her yeni yerde kibar insanlarla karşılaştı.

Tanıştığı insanlar, onu evlerinde ücretsiz ağırladı ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

ianusher.com

Usher, bungee jumping yaparak köprüden atladı, tüple dalış yaptı, paraşütle atladı ve hatta uçak, helikopter ve savaş jeti kullandı!

ianusher.com

Kanoya bindi, terk edilmiş bir evde bir gece geçirdi, hala aktif olan bir yanardağa tırmandı ve hatta Everest Dağı'nı dahi gördü. Fakat bütün bunlar bile, Usher'ın şimdiye kadar deneyimlediği en çılgın aktiviteler değildi.

Etrafındakilerden kurtulduktan sonra Usher, kendi vücudundaki diğer anılarından da kurtulmaya karar verdi.

ianusher.com

Önce, gençliğinden beri dilinde olan piercingden kurtuldu, daha sonra eski dövmesinin üzerine yeni bir dövme yaptırdı.

ianusher.com

Böylece küllerinden doğmuş oldu Usher.

Geçmişine ait tek hatırası, babasının hokkabazlık yapmayı sevmesiydi. Usher bir hayalini daha, ateşli sopaları nasıl havaya atıp tutacağını öğrenerek gerçekleştirdi.

Usher, okyanusta köpek balıklarıyla beraber birkaç defa yüzme şansını yakaladı.

Ayrıca, balinaları doğal yaşam alanlarında görme hayalini de Japonya'da gerçekleştirdi.

Gezisi sırasında, diğer insanlara da yardım etmeye çalıştı.

ianusher.com

Evsiz insanları ücretsiz doyurmak için bir kafeteryada gönüllü olarak çalıştı.

Usher'ın bütün hayalleri gezi bağlantılı değildi. Avustralya yerlilerine özgü bir üflemeli çalgı olan didgeridoo'yu öğrenmek 100 hayalinin arasındaydı.

ianusher.com

Ayrıca, Fransızca ve İspanyolca öğrenmek istiyordu. Tek tekerlekli bisiklet sürmekte de ustalaştı.

Muhtemelen, şimdi 55 yaşında olan adamın yaptığı en çılgınca şey "wing walking" isimli bir aktivite oldu ve resmen uçak kanadının üzerinde uçtu.

Usher, neredeyse imkansız bir hayali olan "uzay macerası"nı bile başardı. Uzaya gitmedi ama özel askeri bir yerde sıfır yer çekimini deneyimledi.

ianusher.com

Dünya turu sırasında Usher birçok farklı eğlenceli ve hatta tehlikeli yarışmalarda yer aldı; deve kuşu kılığında suya atladı, İspanyol kutlamalarında boğalardan kaçtı.

ianusher.com

Usher'ın yeni ve aktif hayatı, ruhundaki yaralarını iyileştirmesine ve fit bir vücuda kavuşmasına yardımcı oldu.

ianusher.com

Kuzey Amerika gezisi sırasında Usher, Moe ve 2 çocuğuyla tanışma fırsatını yakaladı! 😍

ianusher.com

Yakın zaman sonra çift haline geldiler ve Usher yeni ailesiyle birlikte küçük bir Kanada kasabası olan Whitehorse'da yaşamaya başladı!

Usher Kanada'da, hayatını değiştiren önemli adımlarını, hayatının aşkıyla tanışmasına ve aile olmalarına vesile olan seyahatlerini anlattığı, "A Life Sold" isimli kitabını yazdı ve yayınladı.

ianusher.com

Disney, kitabından film yapılması ihtimaline karşılık filmin haklarını satın aldı bile! 

Daha sonra, Usher Kanada'nın soğuğundan sıkılarak, Panama'ya yakın olan Karayip'lerde küçük bir ada satın almaya karar verdi.

ianusher.com

Orada, ailesiyle beraber küçük bir ev inşa etti fakat ada hayatı düşündüklerinden de zorlu çıkınca ve başka problemler de yaşanınca eşi Moe'yle ayrılma kararı aldı Usher.

ianusher.com

Bunun üzerine, "Paradise Delayed" isimli yeni bir kitap daha yazdı.

Usher bir süreliğine, İngiltere'den arkadaşı olan Vanessa gelene kadar adada tek başına yaşadı.

longtermhousesitters.com

Arkadaşına destek olmak amaçlı gelen Vanessa, Usher ile birlikte kalmaya karar verdi. Usher böylece tekrar aşkı buldu.

Bir süre sonra çift, küçük adalarını satmaya ve dünyayı gezmeye karar verdi.

ianusher.com

Gezileri sırasında kendi evleri olmamasına çok alışan ve her birkaç ayda bir yer değiştiren çift, bu hobilerini yaşam gelirleri haline getirmeye karar verdi. Ne zaman arkadaşları tatile çıksa, evlerinde kalıp evcil hayvanlarına bakmalarına izin verdiler.

Hatta çift, dünya üzerinde iş gezisine veya tatile giden insanların evcil hayvanlarını bırakabilecekleri bir internet sitesi kurdu.

ianusher.com

Bugün, Vanessa ve Usher profesyonel olarak evcil hayvan bakıcılığı yapıyor, yeni ülkeler keşfetmeye devam ediyorlar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

sevdim seni adamim

psyhedelichead

User'in yapmadığı bi'şey kalmış mı bi sorun bakayım :))

melkid

bende kaçıp kurtulmak istiyorum tam o sırada bakıyorum dolar olmuş comolokko.

vittoritaly

Yeni idolüm bu abi olabilir,dolu dolu yaşaması çok hoşuma gitti.

bahadir-gulgor

adamın alet çalışmıyor demek ki her önüne gelen terk etmiş. en son kadında klitoris kadını yada vajinismus falandır.

Görüş Bildir