Görüş Bildir
Haberler
Akşener: 'SADAT'ın Kamp Fotoğraflarını Gördüm'

Akşener: 'SADAT'ın Kamp Fotoğraflarını Gördüm'

Emre Ordu
20.05.2022 - 10:30 Son Güncelleme: 20.05.2022 - 10:31

SADAT'ın Tokat ve Konya'daki kamplarından fotoğraflar gördüğünü söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Ciddiye alınması gereken bir durum bu' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki SADAT'a ilişin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akşener, SADAT'ın Tokat ve Konya'daki kamplarından fotoğraflar gördüğünü Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a yaptığı baskına değinen Akşener, 'Ciddiye almak gerek' diye vurguladı. 

Akşener, Halk TV'den İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı. Röportajın ilgili bölümü şöyle:

"Bir deşifre yaptım"

"Bir deşifre yaptım"

Geçmişte SADAT kamplarından söz etmiştiniz. Kılıçdaroğlu, geçen SADAT'ın kapısında açıklama yaptı. Ne düşünüyorsunuz?

SADAT'la ilgili fotoğraflar gelmişti Konya ve Tokat'ta var olan kamplara dair. Bunu ilan ettim. Suç duyurusunda bulunuldu. İfadeye gittim. Bir deşifreydi yaptığım, devletin kayıtlarına girecek şekilde. Daha sonra Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a gidişi var. Kendisine gelen bilgiler var. Kemal Bey'le görüşmediğim için bilmiyorum o bilgi nedir, ne değildir. Ama bana gösterilen, fotoğraflardı. Fotoğrafları paylaştığınız zaman hangi kurumdan çıktığı belli olacağı için...

Neydi o fotoğraflar?

Kamplardaki çalışmalara dair fotoğraflar.

Bunlar SADAT'ın kampı' diye mi ulaştırıldı?

İnsanların eğitildiği kamp görüntüleriydi. Hangi kurumdan olduğu belli olacağı için almadım ama gördüm. Savcıya söyledim. Bir süre bu konu kapandı. Türkiye için korku unsuru olmadı. Şimdi Kemal Bey 'Elimde bilgiler var' (diyor), ciddiye alınması gereken bir durum bu. Dikkatle takip ediyorum.

"Ciddiye almak gerekiyor"

"Ciddiye almak gerekiyor"
İçeriğin Devamı Aşağıda

SADAT seçim güvenliğini tehdit eden bir yapı mı?

Benim fotoğraflarını gördüğüm kamplar kapandı. Ama Kemal Bey'in ortaya koyduğu endişe, bizzat kapısına gidişini ciddiye almak lazım geldiğini düşünüyorum. Ciddiye alması gerekenler de Türkiye'nin güvenliğinden sorumlu birimler. Birimlerin başındaki kim? Siyasiler. Türkiye'de tek adam sistemi olduğu için de cumhurbaşkanının etrafa çemkirmek yerine iddiaları ciddiye alması lazım. Ama asıl olan, İstanbul seçimi örnek, oturduğu yerden kalkmamak için, Anadolu'da 'cirleklik' denir, cirleklik yapan bir yapı burası. Maalesef AK Parti'nin iktidarında bunları yaşadık. Millet İttifakı açısından hadiseye bakıldığında, sandık güvenliğini o kadar önemsiyoruz ki, komisyon kurduk. SADAT'ı, KADAT'ı, MADAT'ı... Bunlar olabilir. Esas mesele, bizlerin hassasiyeti, ciddiyeti ve birbirimizle olan uyumudur. Cirleklik olur ama onu ortadan kaldıracak sandık koruma sisteminiz olması gerekir.

Başarabilecek misiniz?

Başaracağız. Çünkü bakın, İstanbul örneği şu: 13500 fark yapıldı. Keşke milli iradeye el uzatılmasaydı. Islak imzalı tutanaklar olmamış olsaydı 13500 oyu berhava edeceklerdi. Söylemeye çalıştığım o. Ne SADAT'ı, ne MADAT'ı, ne KADAT'ı... Elbette birşeyler yapmaya çalışabilirler ama sandık başındaki irade bunları ortadan kaldırır. İstanbul'dan öyle bir tecrübemiz var ki ıslak imzalar her bir sandığın başından alındığı zaman bunu başaracağız.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
10
5
5
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Melih Ugur Oktar

çıkar göster o zaman

biri işte

Bence o fotograflar olsa şimdiye çoktan ortaya dökülürdü. Bundan büyük koz mu olur elinde. Ama yok, Maalesef her siyasi partinin bir kitlesi var ne kitlersen... Devamını Gör

Vedat Kaplan

yok elimde bilgi var yok fotografları gördümle olmaz o iş yayınlayacaksın kardeşim