Görüş Bildir

AKP’lilere ‘Yediler Yediler Doymadılar’ Diyen 63 Yaşındaki Özselgin Hakkında İddianame

Haberler
> AKP’lilere ‘Yediler Yediler Doymadılar’ Diyen 63 Yaşındaki Özselgin Hakkında İddianame

İstanbul Çatalca’da 2019 yılının kasım ayında pazar alışverişi yaparken tartıştığı bir kadına “Yediler yediler doymadılar. Millet açlıktan ölüyor, utanmadan hâlâ AKP’ye oy veriyorsunuz” dediği iddia edilen 63 yaşındaki Dürdane Özselgin hakkında iddianame düzenlendi.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Özselgin’in hakkında “hakaret”, “halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farkındalığına dayanarak alenen aşağılama” suçunu işlediği iddiasıyla 3 yıl 4 ay hapis cezası istendi. İddianame mahkeme tarafından henüz kabul edilmedi.

Şikâyet üzerine misafirliğe gittiği arkadaşının evinde gözaltına alınan Özselgin, geceyi nezarette geçirmişti. Ardından adliyeye sevk edilen Özselgin serbest bırakılmıştı.

'Başörtüsünü çekmedim...'

'Başörtüsünü çekmedim...'

Çatalca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Özselgin’in olayla ilgili ifadesinde “AKP standının önünden geçerken durdum. Görevli kadına ‘Millet açlıktan kırılıyor memleket bitmiş siz hâlâ AKP’ye oy devşiriyorsunuz bıkmadınız mı?’ sözlerini sarf ettim. Kendisine hakaret içerikli söz söylemedim. İddia ettiği üzere kendisinin başörtüsünü çekmeye çalışmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Uzlaşma kapsam dışı

Uzlaşma kapsam dışı

İddianamenin devamında yer verilen Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın raporunda 'CD incelemesinde gri montlu, siyah pantolonlu, kısa siyah saçlı bir bayan şahsın başörtülü bir bayanın başörtüsüne eli ile uzanmaya çalıştığı, başörtülü bayanın kendisini geriye doğru çektiği ve eli ile buna karşı koyduğunu tespit edildiği” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca iddianamede işlenen suçun uzlaşma kapsamı dışında kalacağı anlaşıldığına değinilerek Özselgin’in belirtilen yasa maddeleri gereğince ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
233
194
28
9
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kadir_33

Başörtüsünü çekti mi bilmiyorum çektiyse yanlış ama diğer söylediği herşey harfiyen doğru ve bu mantıkta bu cesarette birinin başörtüsünü çekeceğini düşünmüy... Devamını Gör

pabare

Akpliler yine bulmuş yolunu lan tecavüzcüye şu kadar ceza vermiyosunuz ayrıca abla sonuna kadar haklı az nile söylemiş bu pis akplilere

bahariye

abla doğru demiş doymadılar!!!