AKP'li Yöneticiden Galileo'ya Kafa Tutan Makale: 'Dünya Yuvarlak Değil Düz' İddiası

 > 
9bPAYLAŞIM

AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolgay Demir, dünyanın aslında düz olduğunu iddia eden bir makale kaleme aldı. Ay'a hiçbir zaman gidilmediği, gezegenimiz dışına hiç çıkılmadığı ve Dünya'nın yuvarlak olduğunu söyleyenlerin mason olduğu da bu iddialar arasındaydı... 

AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Çevre ve Şehir, Kültür Birim Başkanı Tolgay Demir, yazısının başında bu teorinin dünyada 'çok ciddi tartışıldığını' ve 'saçma' bulunmasının da proje olduğunu öne sürdü.

"Ay'a, ayak basılmadı"

Yazısında NASA'nın paylaştığı fotoğrafların aslında photoshop olduğunu, Ay'a hiçbir zaman gidilmediğini yazan Demir, "Bu gezegenden hiçbir zaman dışarı çıkılamadı, ama kolayca çıkabiliyoruz görüntüsü verebilmek için bu yalanlar söylenmeye devam etmektedir. Bütün bunlar birleştiğinde ortada gizlenen ve gizlenmeye çalışılan büyük bir oyun olabileceğini bize göstermekte" dedi.

"Dünya küre diyenler mason"

Demir, dünyanın küre olduğunun son 500 yıldır kabul edildiğini ve bunu öne sürenlerin tamamının mason olduğu iddiasına da yazısında yer verdi. 

"Dünya düz ise neden insanlara küre olarak sunulmaya çalışılıyor?" sorusunu yönelten Demir'e yanıt, yine kendisinden geldi:

"Dünya'nın küre olması ve küre sistemde, trilyonlarca yıldız ve gezegen arasında bir toz zerresi şeklinde sunularak insanın değersizleştirilmesi evrim teorileriyle süsleyerek yaşamın anlamsız kılınması bir tür bilim dini projesinin sistematik şekilde devam etmektedir ve dünya üzerinde yapılan ankette yaşamın anlamsızlığı %77 oranına ulaşmıştır. Bu da insanları sadece tüketme ve çoğalma odaklı kapitalist sistemin köleleri olmaya dönüştürmüştür."

"Arkasında Cizvitler ve Vatikan var"

Yazısında Kuran'a atıflarda bulunan Demir, dünyanın güneş etrafında da dönmediğini ifade etti. 

Demir ayrıca dünyanın yuvarlak olduğu tezinin arkasında Vatikan, Cizvit Tarikatı ve Yahudiler'in bulunduğunu yazdı.

Makale, AKP Fatih Gençlik Kolları Başkanlığı web sitesinde "yönetimin kaleminden" sunumu ile yayımlandı 👇

akgencfatih.com adresinde yayımlanan yazı bir süre sonra siteden kaldırıldı. Ancak web.archive.orgadresinden hâlâ okuyabilirsiniz.

🌎 Peki bu makalenin sosyal medyaya yansımaları nasıl oldu? Sizler için derledik 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir