Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Başkan Şehit Yakınını İki Kez Kovmuş: 'Yönetemeyeceğim Adamı Atarım'

AKP'li Başkan Şehit Yakınını İki Kez Kovmuş: 'Yönetemeyeceğim Adamı Atarım'

Biri şehit yakını iki kadın işçiyi makam odasında hakaret ederek sendikadan istifaya zorlayan AKP'li Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Aynı günün sabahında kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin'in şehit yakını kadını 'çık dışarı' diyerek odasından kovduğu görüntülere yansıdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye başkanı Yaşar Şahin'in makam odasında 2 kadın çalışana sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yaptığı anlara ait görüntü gündeme bomba gibi düşmüştü.

Başkan Yaşar Şahin'in zaman zaman 'Ben dediğimi yaptırmazsam yaşatmam', 'alçak', 'terbiyesiz', 'ulan' şeklinde hakaret ettiği işçilerden Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca'nın da yengesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Sevinç Karaca, 4 yıldır çalıştığı belediyedeki işinden AKP'li Başkan Şahin tarafından kovulunca hukuki süreç başlattığı öğrenilmişti.

Yeni görüntüleri ortaya çıktı 🎥

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Yaşar Şahin'in makam odasında çekilen ve kalabalık bir işçi grubunu istifaya zorladığı yeni bir görüntü ortaya çıktı. Aralarında şehit yakını Sevinç Karaca'nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek 'istifa etmeyi düşünüyor musunuz?' diye soruyor.

Bir hayli öfkeli olduğu gözlenen Şahin, işçilere hitaben 'Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz.' ifadelerini kullanıyor.

Şehit yakınını odasından kovuyor

Şehit yakını Sevinç Karaca'ya da aynı soruyu yönelten Şahin, 'İstifa etmeyi düşünmüyorum' yanıtını alınca 'Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim' diyerek Karaca'yı odasından kovuyor.

Belediye başkanının danışmanından işçilere istifa mesajı

Belediye başkanının danışmanından işçilere istifa mesajı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Şahin'in yüz yüze istifa baskısı yaptığı işçilere danışmanının mesaj atıldığı ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda 'Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz.' ifadelerine yer verildi.

AKP'li Özhaseki: "Küfür yok, cezası neyse veririz"

AKP'li Özhaseki: "Küfür yok, cezası neyse veririz"

Öte yandan AKP, şehit yakınına hakaret eden Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında disiplin soruşturması başlattı. AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini savunarak davranışından ötürü gerekli disiplin işlemini başlatıldığını söyledi. Özhaseki, “Cezası neyse veririz” dedi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, söz konusu görüntüler ile İYİ Partili Lütfü Türkkan olayının karşılaştırılmasını isteyen Özhaseki, şunları söyledi: 

“Orada küfür yok. İkisi birbiriyle ölçülmez, asla birbirine emsal teşkil edecek olay değil. Birinde direkt şehide sinkaf etme var. Kendilerine bahane bulmasınlar. Bu, milletvekilinin ahlaksızlığını, küfürünü hafifletmez. Yani o milletvekilini kurtarmaz bu iş.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
24
6
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

AKPutperest yazarı ya olayı anlamamış ya da anlamamakta ısrar ediyor. Konu Lütfü Türkkan ve parti ziyaretleri sırasındaki provokatörler değil. Kaldı ki Türkk... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Angry bird.

Uygar Aytun

Böyle idare eden ve edilen salaklar oldukça bu memleketin burnu boktan çıkmaz.