Görüş Bildir
Haberler
AKP Genel Başkan Yardımcısı 'Kur Kontrol Altında' Dedi, Ekonomiyi Övdü: 'Her Evde İki, Üç Telefon Var'

etiket AKP Genel Başkan Yardımcısı 'Kur Kontrol Altında' Dedi, Ekonomiyi Övdü: 'Her Evde İki, Üç Telefon Var'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, son günlerde rekor üstüne rekor kıran döviz kuru ile ilgili 'Kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında' dedi. 

Türk ekonomisinde işlerin yolunda oluğunu savunan Demiröz, 'Allah aşkına, Türkiye'de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da iki otomobilimiz var. Her evde iki, üç telefon var. Türkiye'nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Manisa'daki İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye gündemine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Türkiye'yi 60 yıldır Avrupa Birliği'ne almayan Avrupa ülkelerini eleştiren Demiröz, 'Ekonomimiz çok mu kötü beyler. Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya'dan, Letonya'dan, Estonya'dan da mı kötü. 14 ülkenin toplamından daha güçlü ekonomiye sahip bir ülkeyiz ama bizi almazlar. Niye almadıklarını hepimiz biliyoruz. Bizim kültürümüz ve milletimiz ayrı. Bunu hazmedemedikleri için almıyorlar. Almasınlar. Yunanistan'ı görüyorsunuz. Yalan yanlış bilançolarla Avrupa Birliği'ni dahi aldatmaya kalktı ama affettiler. IMF kanalıyla 150 milyar Euro bağış yaptılar. Yunanistan bilmelidir ki, bu aralar çok horozlanıyor. Cürmü kadar yer yakar. Ne Yunanistan ne de Fransa Avrupa Birliği'ne güvensin. Hiç kimseye güvenmesin, bize de horozlanmasın. Döner bakar arkasında kimseyi bulamaz' diye konuştu.

"Bir otomobil ya da iki otomobilimiz var"

"Bir otomobil ya da iki otomobilimiz var"

Demiröz, şöyle devam etti:

'Bugün Avrupa'da duyuyorsunuz, yakıtın olmadığı, raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. Birileri bize, 'Kara kış fonu kurun' diyor ama biz onu kurmayacağız. Bizim her şeyimiz hazır ama Avrupa kara kışa hazır değil. Onlar bize ültimatom vereceklerine önce kendi ekonomileri, kendi geleceklerini düşünsünler. Bizim enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Biraz sabırlı olacağız. Yılbaşına doğru her şey sistemine oturacak. Aylık ihracatımız 20 milyar doları aştı. Bu dövizler yarın ülkemize gelecek. Türkiye'ye gelen dövizle cari açığımızı da kapatacağız. O dövizlerin fazlalığı nedeniyle kur farkları da aşağıya doğru inecek. Gıdada hiçbir eksiğimiz yok. Pahalılık olabilir. Allah aşkına, Türkiye'de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da iki otomobilimiz var. Her evde iki, üç telefon var. Türkiye'nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
123
98
69
9
7
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Berberin yanına çırak versen yarım saat sonra kapı dışarı edilecek şeylerin, irade yoksunu meczuplar sayesinde geldiği konumlara bakın.

yigitalp-tokur

Hala taş devrinde yaşıyoruz kafası var bunlarda. Bu zamanda telefonu lüks olarak görüyorlar. Allah akıl fikir versin. Ne diyelim başka...

semih karakaş

telefonunu sikeyim amk moruğu sen daha prostatını kontrol edemezsin