Görüş Bildir
Haberler
AKP'de 'Üç Dönem Kuralı'na Özel Formül

AKP'de 'Üç Dönem Kuralı'na Özel Formül

Hande öçalan
14.08.2015 - 18:45 Son Güncelleme: 15.08.2015 - 11:00

AKP koalisyon arayışlarından bir sonuç çıkmaması üzerine olası seçime odaklandı. AKP'de olası bir erken seçimde üç döneme takılacak 26 milletvekili için de formül bulundu. Üç dönem kuralına takılacak 26 milletvekili için “ özel dönem ” formülü uygulayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AKP erken seçim için hazırlıklara başladı. Partide, parti tüzüğü gereği seçimlerde üç dönem kuralına takılacak ve vekil olamayacak 26 milletvekiline yönelik bir ara formül bulundu. 26 milletvekiline sadece bu dönemde mahsus olmak üzere özel bir inisiyatif uygulayacak. 26 milletvekili yapılacak erken seçimde listelere girmeye hak kazanacak. Eğer AKP’nin olağan kongresi seçimden önce olursa; parti tüzüğüne sadece bu dönem için geçici bir ek madde eklenecek.

26 İsme Yeniden Adaylık Yolu Açılacak

AKP Kongresi seçimden önce olursa MYK, 26 milletvekilinin listelere yeniden girmesi için karar alacak. Milletvekilleri Ahmet Aydın, İlknur İnceöz, Veysel Eroğlu, Mehmet Müezzinoğlu, Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek ve İdris Güllüce'nin de aralarında bulunduğu 26 isim yeniden AKP'den milletvekili adayı olabilecek.

Oda TV

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Verbal Tenses

akp kendi iç tüzüğünü, kendi koyduğu kuralı delmeye çalışıyor. Rezilsiniz ya.

Kayra

Bul ölümsüzlüğü de bul anasını satayım

Mahsun G.

14 yıl önce halkın partisi olacaz sloganıyla çıktınız, partiyi halkın değil babanızın partisi bellediniz...