AKM Kapalı Ama Saray'a Opera Binası Yapılacak

 > -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün basın mensuplarına gezdirdiği ‘Ak Saray’ yerleşkesine 2 bin 300 kişilik bir opera binası yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşjanı Erdoğan kamuoyunda ‘Ak Saray’ olarak anılan Cumhurbaşkanlığı yerleşkesini inceleyen gazetecilere, 1150 odalı tesisle ilgili detaylı bilgi verildi.

Gazetecileri tek tek ‘hoşgeldiniz’ diyerek karşılayan Erdoğan, gezinin daha önce neden yapılmadığına dair bir soruyu şöyle yanıtladı: “Etekteki taşları döküldüğü için o bakımdan, nereden yaklaşılacağını öğrenme bakımından isabetli oldu.”

"Huzur buluyorum"

Makam odasının yanındaki özel kütüphanesini ‘Huzur bulduğum yer’ olarak niteleyen Erdoğan, yargı kararlarıyla ilgili “Burası sıfırdan projesiyle, her şeyiyle mükemmel bir şekilde yapılmış ve bu ülkenin temsil makamı. Bunun üzerinde bu kadar böyle provokatif haberler veya dezenformasyon yapmak bunlar hiç doğru şeyler değil” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinin henüz tamamlanmadığını belirten Erdoğan, yerleşke içine 2 bin 300 seyirci kapasiteli bir opera binası yapılacağını söyledi.

7 Yıl Oldu

Erdoğan, Gezi eylemleri döneminde Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Kültür Merkezi’nin yıkılarak yerine ‘barok’ mimari tarzında bir opera binası yapılmasını istediğini söylemişti. Onarım sebebiyle yedi yıl önce ‘kapatılan’ AKM, halen restore edilmeyi bekliyor.

Diken

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir