Akit Duyurdu: Kumar Oynarken Görüntülenen AKP Milletvekili Muhabirlere Saldırdı İddiası

 > 
100PAYLAŞIM

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi, muhabirlerinin AKP Milletvekili Hakkı Köylü ve beraberindekiler tarafından darp edildiğini iddia etti. Gazetenin aktardığı bilgiye göre olay, Köylü, AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Yılmaz ve bazı bürokratların kumar oynarken görüntülenmesi üzerine yaşandı. Bu iddiaların ardından bir basın açıklaması yapan Köylü çıkan haberleri yalanladı ve "Kumar oynamadığımı herkes bilir. Nasıl bu kadar ahlaksızca olabiliyor insanlar anlamıyorum" dedi.

Yeni Akit'te yer alan habere göre, gazetenin muhabirlerinden Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir, Kastamonu Öğretmenevi'nde kumar oynarken görüntüledikleri AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve korumaları tarafından saldırıya uğradı. 

Muhabirlerden Mehmet Özmen'in bir odaya kapatılarak 7 kişi tarafından darp edildiği aktarıldı.

'Sen benim haberimi nasıl yaparsın lan?'

Haberde, Özmen'e saldırdığı belirtilen Hakkı Köylü'nün, "Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan" diyerek bağırdığı aktarıldı.

Öğretmenevi lokalinin kumarhaneye çevrildiği iddia edildi.

Bir kamu kurumu olan Kastamonu Öğretmenevi'ndeki lokalin, saat 22:00'da kapanması gerekirken AKP Milletvekili Hakkı Köylü, AKP Kastamonu İl Başkanı Doğan Yılmaz için her cumartesi günü özel 'kumar odası' haline getirildiği iddia edildiği.

Öte yandan saldırıya uğrayan muhabirlerin darp raporu aldıktan sonra Kastomonu İl Emniyet Müdürlüğü'ne gittiği aktarıldı.

Köylü'den iddialara yanıt: "Benim kumar oynamadığımı herkes bilir"

Köylü, hakkındaki iddialara ilişkin bahsi geçen öğretmenevinde basın toplantısı düzenledi.

"Size baskına geldik"

Konakladığı öğretmenevinde misafirlerini ağırladığı bir oda bulunduğunu söyleyen Köylü, dün gece saatlerinde 3 kişinin kapıyı sert bir şekilde açıp bu odaya girdiğini anlattı. 

Köylü, "Birinin elinde mikrofon, birinin elinde kamera ve 'Biz size baskına geldik, burada kumar oynuyorsunuz, kumarı bastık.' dediler. Kendilerine burada kumar falan oynanmadığını ama buranın özel bir oda olduğunu, buraya kimsenin paldır küldür giremeyeceğini söyledim. Gireceklerini söylediler. 'Biz kameraya alıyoruz' diyerek sağı solu çekmeye başladılar." diye konuştu.

'Allah'tan hiç Kıbrıs'a gitmedim, hiçbir yerde kaydım yoktur'

Bu kişilere dışarı çıkmaları gerektiğini söylediğini aktaran Köylü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çıkmadılar. Odada 9 kişiydik 'Bunları dışarı çıkarın' dedik, çıkaramadılar. Polis geldi, polisler dışarı çıkardı. Ondan sonra sağda solda 'Hakkı Köylü, İl Başkanı, Milli Eğitim Müdürü kumar oynuyorlardı, biz kumar oynarken bunları bastık' diye söylediler. Öğretmenevinde kumar oynanmadığını hepiniz bilirsiniz. Benim kumar oynamadığımı da herkes bilir hatta benim olduğum yerde de kimse kumar oynamamıştır bugüne kadar. Saygısından oynamamıştır, ben kimseyi zorlamam. Bununla da yetinmemişler, 'Bizi dövdüler' diyorlar. Arkasından bugün de basında, sağda solda yazmışlar 'Hakkı Köylü, Kıbrıs'ta da kumar oynadı, çok kumar borcu var, kumar borcunun bir kısmını eski belediye başkanı kapattı' şeklinde de yazmışlar. Nasıl bu kadar ahlaksızca olabiliyor insanlar, onu da anlamıyorum. Allah'tan hiç Kıbrıs'a gitmedim. Hiçbir yerde kaydım yoktur."

'Tazminat davası açacağım'

Söz konusu haberde "Telefonlarımızı aldılar" diye yazıldığını aktaran Köylü, şunları kaydetti:

"Muhabirlerin telefonlarını bizler almadık, polisler aldı. Polisler de telefonları suç delili olarak aldı. Herkes bilir ki benim şu anki ikametgahım Kastamonu Öğretmenevidir. Burada özel hayatın gizliliği ihlali suçu oluşmuştur. Bizim açımızdan hakaret vardır. Milli Eğitim Müdürü de burada yoktu, adamların ne kadar yalancı olduğu buradan anlaşılıyor. Gariban adamı da işin arkasına almak istiyorlar. Onunla da bir hesapları var belki de bilemiyorum. Konuşuyor, kayda alıyor devamlı, o kayda alırken de sanki kendisine saldırılıyormuş gibi, vurulup kırılıyormuş gibi, ona karşılık bir cevap veriyormuş gibi davranıyor. Yani bir senaryo yazıyor orada. Bu adamların nereden geldiğini de bilmiyorum açıkçası, bunları da öğreneceğiz, gereğini yapacağız. Benim hakkımda yazdıklarıyla ilgili olarak biraz sonra ya da yarın cumhuriyet savcısına gidip şikayetimi bildireceğim ayrıca bu hakaret teşkil eden, iftira teşkil eden ve onurumuzu zedeleyen kısımları için de tazminat davası açacağım."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir