Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AK Parti'den İstifa Etti: Mustafa Yeneroğlu Kimdir?

0PAYLAŞIM

Ak Parti İstanbul milletvekili olan Mustafa Yeneroğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Peki Mustafa Yeneroğlu kimdir?Neden istifa etti? İşte detaylar.

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, dün partisinden istifa ettiğini basın mensuplarına açıkladı. Peki Mustafa Yeneroğlu kimdir, nereli?

Yeneroğlu, istifa etme nedenini aşağıdaki cümlelerle açıkladı,

AK Parti’nin tekrar çoğulcu, katılımcı olması gerektiğini belirttim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi bildiklerini, bu çerçevede MYK toplantısında da konuşulduğunu Sayın Cumhurbaşkanımızın istifa etmem gerektiğini belirttiğini iletti. Ben de kendilerine istifa edeceğimi belirttim. Bu benim için kolay olmadı.”

1975 yılında Bayburt'ta dünyaya geldi ve 1976'da ailesiyle birlikte Almanya'ya gitti ve Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden denkliğini aldı. 12 yaşından itibaren yurt dışındaki sivil toplum faaliyetlerinde yer aldı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyeliği ile Ayrımcılık ve Irkçılıkla Mücadele Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerini yaptı. Aynı zamanda Perspektif ve Sabah Ülkesi dergilerinin başında bulundu.

IGMG Genel Sekreteri görevinden sonra 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili oldu.

IGMG (İslamische Gemeinschaft Milli Görüş) Genel Sekreterliği görevini yapan Yeneroğlu ayrıca, 26. Yasama Dönemi 1. ve 2. Yasama Yıllarında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı yaptı. Aralık 2017'den sonra TBMM Anayasa Komisyonu ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu üyesi olan Yeneroğlu, ileri düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Mustafa Yeneroğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir